کودک آنلاین

موضوع مقاله : پس از بارداری

دسته بندی : پس از بارداری

1
کم کردن وزن پس از زایمان
کم کردن وزن پس از زایمان :یک زن باردار در دوران بارداری به طور متوسط بین 9 الی 13 کیلوگرم افزایش وزن پیدا می‌کند . و به هنگام تولد نوزاد 7- 6 کیلوگرم از وزن بدن مادر کم می‌شود و مدتی زمان احتیاج هست که در اثر شیردهی باقی اضافه‌وزن مادر از بین برود. کم کردن وزن پس از زایمان

کم کردن وزن پس از زایمان

یک زن باردار در دوران بارداری به طور متوسط بین 9 الی 13 کیلوگرم افزایش وزن پیدا می‌کند . و به هنگام  تولد نوزاد 7- 6 کیلوگرم از وزن بدن مادر کم می‌شود و مدتی  زمان احتیاج هست که در اثر شیردهی  باقی  اضافه‌وزن مادر از بین برود.
البته مدت زمانی نیازاست تا وزن به حالت پیش از بارداری بازگردد . بیشتر مادران وزن طبیعی خود را در طول 12- 8 ماه پس از زایمان به دست می‌آورند. در این زمان مادران نیازمند استفاده از برنامه غذایی مناسب می‌باشند زیرا در این زمان شیردهی باعث از دست دادن مقادیر زیادی چربی از بدن آن‌ها می‌شود .
درعین‌حال به مادران توصیه می‌شود که عجله نکنند و بلافاصله پس از تولد نوزاد خود را درگیر رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا نکنند. پیش ازهر کاری تا پایان سه ماهه اول تولد نوزاد خود صبر کنید.در این مدت فقط غذاهای مناسب و سالم بخورید و تحرک کافی داشته باشید .
 برای کم کردن وزن خود پس از زایمان رعایت نکات زیر الزامی است:

از بدن خود به خوبی مراقبت کنید:
در دوران بارداری بدن دچار تحولات زیادی می‌گردد و تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد.و همین طور پس از بارداری اگر کودک را با شیر خودتان تغذیه می‌کنید نیازتان  به دریافت کالری در طول روز بیشتر می‌شود پس بایستی غذای مناسب به میزان کافی بخورید تا سالم و سلامت بمانید.
غذای مفید و باارزش غذایی بالا مصرف کنید:
شما بایستی رژیم غذایی مناسب از همه گروه‌های غذایی  که  این رژیم باید حاوی مواد معدنی   ویتامین‌ها و فیبر به مقدار زیاد باشد. و برای کاهش وزن خود پس از زایمان از خوردن غذاهای نامناسب  پر کالری و شیرینی‌جات خودداری کنید.
برای کاهش وزن رژیم سخت نگیرید:
گرفتن رژیم‌های سخت پس از زایمان و در زمان شیردهی کار صحیحی نیست و باعث می‌شود بدن شما دچار فقر و کمبود ویتامین شود و احتمال چاق شدن مجدد شما زیاد است .
پس از زایمان ورزش را شروع کنید:
بهترین زمان شروع ورزش 6 هفته پس از زایمان طبیعی است . و این مدت برای سزارین ممکن است به شش ماه هم افزایش داشته باشد . در این زمینه با پزشک خود مشورت نمایید . روزانه 30 دقیقه ورزش منظم داشته باشید. ابتدا از مقدار کم مثلاً 10 دقیقه در روز و با شدت کم شروع کرده و به تدریج مدت و شدت آن را افزایش دهید . نوع ورزشی که انجام می‌دهید باید متناسب با وضعیت جسمانی شما باشد .ورزش انرژی را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند بدن شما به حالت اول خود بازگردد. می‌توانید ابتدا از ورزش‌هایی مانند یوگا و یا پیاده‌روی آغاز کنید.صبور باشید:
اهداف واقع‌بینانه برای خود تعیین کنید.صبور باشید و با خود مهربان رفتار کنید.چنانچه روزی ناپرهیزی داشتید کلاً رژیم خود را ترک نکنید و دوباره به روال قبل بازگردید و سعی کنید آن را جبران کنید.
تکنیک های آهسته غذا خوردن را یاد بگیرید:
این تکنیکها باعث می‌شوند شما در مدت زمان بیشتری حجم غذای کمتری را وارد بدن خود کنید. و همین امر باعث ایجاد عادت غذایی درست در شما می‌شود و می‌توانید از این طریق همیشه خوش‌اندام باشید .
میان وعده‌های سالم را انتخاب کنید:
معمولاً میان وعدهایی که انتخاب می‌شود پرکالری و پرچرب می‌باشد .شما برای داشتن اندامی ایده آل همیشه میوه و میان وعده‌های سالم در دسترس داشته باشید تا بتوانید به  راحتی از آن‌ها استفاده کنید و بهانه‌ای برای خود باقی نگذارید.
آب بنوشید :
برای حفظ و برقراری متابولیسم بدن خود روزانه هشت لیوان آب بنوشید .
با یک مشاور تغذیه تماس بگیرید :
برای برگشتن به وزن پیش از بارداری شما با مشاوره و راهنمای صحیح می‌توانید هم وزن خود را کم کنید و هم به بدن خود آسیب وارد ننمایید .
کم کردن وزن پس از زایمان
میزان افزایش وزن در بارداریمیزان افزایش وزن در بارداری

میزان افزایش وزن در بارداری افزایش وزن در دوران بارداری به دلیل تغییرات فیزولوژیک بدن زن باردار یک امر کاملاً طبیعی است و دلیل آن رشد جنين و افزایش وزن مادر می‌باشد که عمدتاً اين اضافه شدن وزن نتيجه افزایش وزن نوزاد و رحم مادر می‌باشد . میزان افزایش وزن در بارداری


ورزش و نرمش بعد از زایمانورزش و نرمش بعد از زایمان

ورزش و نرمش بعد از زایمان مادری که میخواهد اندام طبیعی و زیبای قبل از حاملگی خود را بازیابد و دچار کمردردهای مزمن نگردد باید به ورزش و تمرین بپردازد.ورزش و تمرین ،سستی و شل بودن عضلات را اصلاح میکند و چربی هایی را که در قسمت فوقانی ران ها و ناحیه ی باسن و شکم جمع شده است کاهش میدهد. ورزش و نرمش بعد از زایمان


اضافه وزن در دوران بارداری اضافه وزن در دوران بارداری

اضافه وزن در دوران بارداری براساس تعاریفی که به تازگی از سوی مرکز کنترل بیماریها ارایه شده است بیش از نیمی از زنان دچار اضافه وزن یا چاقی مفرط می باشند. بسیاری از این زنان به خصوص آنهایی که میزان اضافه وزن اندکی دارند ممکن است حتی از داشتن اضافه وزن خود آگاه نباشند. مسئله مهم این است که بدانیم تقسیم بندی مرکز کنترل توجه بیماریها همه اختلاف های فردی را بین زنانی که شاخص توده بدنی مشابهی دارند در بر نمیگیرد. اضافه وزن در دوران بارداری


ورزش پس از زایمانورزش پس از زایمان

ورزش پس از زایمان اگر تا پیش از این هنوز ورزش را به طور مرتب شروع نکرده اید حالا شروع کنید. دلایل بسیار خوبی برای ورزش کردن وجود دارد ؛ سالم ماندن ، بهتر شدن حالات روحی و امکان پوشیدن دوباره ی لباس های پیش از بارداری برای من ، مهمترین دلیل برقراری مجدد ارتباط با اندامم بود. ورزش پس از زایمان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران