کودک آنلاین

موضوع مقاله : پس از بارداری

دسته بندی : پس از بارداری

0
جلوگیری از بارداری پس از زایمان
جلوگیری از بارداری پس از زایمان در طی چند ماه گذشته آنقدر سرگرم بوده اید که احتمالا به جلوگیری از بارداری فکر نکرده اید . با حضور یک نوزاد در خانه چه کسی وقت برای روابط جنسی دارد؟ جلوگیری از بارداری پس از زایمان

جلوگیری از بارداری پس از زایمان
در طی چند ماه گذشته آنقدر سرگرم بوده اید که احتمالا به جلوگیری از بارداری فکر نکرده اید . با حضور یک نوزاد در خانه چه کسی وقت برای روابط جنسی دارد؟
این وضعیت ممکن است چند هفته یا چند ماه بعد از تولد نوزاد طول بکشد تا میل جنسی به شما بازگردد.  اما وقتی این میل در شما ایجاد شود نمیخواهید برای آن آمادگی داشته باشید . بعد از اضافه شدن فرزندی جدید به خانواده این موضوع بسیار دشوار و ضروری است. بنابراین اکنون گزینه هایی را برای برنامه ریزی خانواده خود در نظر بگیرید.
شیردهی کنترل بارداری نیست.
واقعیت این است که شیردادن احتمال بارداری شما را کاهش می دهد. اما اگر شیردهی را قطع کنید حتی با وجود نداشتن عادت ماهانه ممکن است تخمک گذاری داشته باشید. بنابراین هورمون های شیردهی نمیتواند شما را از بارداری بعدی محفوظ نگه دارد. از این روش فقط زمانی استفاده کنید که واقعا به داشتن فرزندان پشت سر هم اهمیت نمی دهید.
پیشگیری طبیعی .
این روش کمترین ضریب اطمینان برای باردار شدن را دارد که لازم است همیشه به عادت ماهانه و چرخه تخمک گذاری خود توجه داشته باشید.
شما مجبورید در طی زمان باروری از روابط جنسی پرهیز کنید یا از روش مطمئن تری برای جلوگیری استفاده کنید. میتوانید زمان تخمک گذاری را محاسبه کنید : افزایش دمایی که همراه با تخمک گذاری باشد. بررسی تغییرات در مخاط دهانه رحم. میتوانید از وسیله پیش بینی تخمک گذاری استفاده کنید. این روش 60 درصد موثر است و 40 تا 100 زوج در سال باردار میشوند.
کاندوم.
برخی خانم ها از کاندوم به جای قرص ضدبارداری استفاده میکنند زیرا آنها نگران تغییر در هورمون های شیردهی هستند. کاندوم 85 درصد موثر است. آنها همچنین در برابر بیماریهای مقاربتی محافظت میشوند.
دیافراگم .
اگر قبل از بارداری از دیافراگم استفاده می کردید ممکن است بتوانید از آن استفاده کنید. گرچه در موردی که شکل واژن به دلیل زایمان تغییر کرده است برای استفاده از آن میتوانید از متخصص یا ماما کمک بگیرید.
مطلع باشید حتی وقتی دیافراگم به درستی استفاده میشود – یعنی آن را به درستی وارد می کنید استفاده از اسپرم کش و رها کردن آن حداقل 6 ساعت بعد از آمیزش – راه حلی مطمئن نیست.
در بهترین مواقع تاثیرگذاری آن 94 درصد است و در خانم هایی که دیافراگم استفاده میکنند و توجه کمتری به جزئیات دارند میزان تاثیرگذاری به 80درصد کاهش می یابد.
آیودی .
آیودی ها  ( ابزار داخل رحمی) متداول ترین روش جلوگیری در سراسر جهان است زیرا تاثیر گذاری آنها 99درصد است. هیچ مزاحمتی برای آمیزش ایجاد نمیکند و به راحتی توسط پزشک برداشته میشود.
در هنگام شیردهی نیز استفاده از آنها بی ضرر است. در مورد مزایا و معایب آیودی های مختلف با پزشک مشورت کنید. آیودی هایی وجود دارند که 5 سال در حالی برخی دیگر 10 سال در محل باقی می مانند.
به هر حال مطلع باشید هر قدر مدت کار گذاشتن آیودی ها طولانی تر باشد شما بیشتر در معرض خطر افزایش خونریزی عادت ماهانه قرار دارید.
بیماری التهاب لگن از بیماری های مقاربتی میتواند در خانم هایی که از آیودی استفاده میکنند بسیار شدید باشد. نوع آیودی که پزشک برایتان تجویز میکند به سابقه بیماری زنانگی شخصی شما بستگی دارد.
قرص های ضد بارداری.
حتی خانم هایی که چند سال گذشته از عوارض جانبی قرص های ضد بارداری رنج می برند ممکن است پس از بارداری دوباره آنها را مصرف کنند. اکنون انواع گوناگونی از این قرص ها وجود دارند که اخیرا میزان هورمون آنها کمتر از قبل است.
خلاصه کلام اینکه : اگر یک قرص بارداری عوارض جانبی مثل سردرد یا التهاب سینه در شما ایجاد کرد با پزشکتان در مورد تغییر آن صحبت کنید. البته اگر بیش از 35 سال دارید یا سیگاری هستید میتوانید روش های دیگر جلوگیری از بارداری را به کار ببرید زیرا قرص میتواند احتمال سکته را در شما افزایش دهد.
بسیاری از پزشکان هنگام شیردهی فقط قرص های پروژستین را پیشنهاد می کنند زیرا قرص هایی با ترکیبات استروژن ترشح شیر را کاهش می دهد.
تاثیر این قرص های کوچک از قرص های معمولی کمتر است. به هر حال برای تاثیر گذاری بیشتر باید هر روز در یک زمان مصرف شوند. حتی اگر خونریزی داشتید اگر خوردن قرص را فراموش کردید از کاندوم به عنوان پشتیبان استفاده کنید .
وصله و حلقه واژنی .
مانند قرص های ضدبارداری وصله و حلقه واژنی بر ترکیبات پروژستین و استروژن متکی است تا شما را از تخمک گذاری و بارداری مصون نگه دارد. به دلیل اینکه استروژن ممکن است در تولید شیر مزاحمت ایجاد کند این گزینه ها معمولا برای مادران شیرده تجویز نمیشود.
وصله پوستی یک تکه پلاستیک مربع نازک است که بالای بازو ، بالای کمر ، کفل یا شکم قرار می گیرد. هر تکه یک هفته دوام دارد. شما 3 هفته از وصله استفاده میکنید و یک هفته آن را کنار می گذارید تا عادت ماهانه شوید.
حلقه واژنی حلقه ای تاشو 5 سانتی متری است که به مدت 3 هفته درون واژن قرار می گیرد سپس 1 هفته آن خارج میشود. عادت ماهانه چند روز بعد شروع میشود و کوتاهتر از زمان عادت ماهانه معمولی طول می کشد.
سپس حلقه جدید را وارد می کنید و فرایند شروع میشود. این دو روش عوارض جانبی کمتری نسبت به قرص دارند زیرا آنها هورمون های آهسته تر و ثابت تری آزاد می کنند.
خانم هایی که نباید قرص مصرف کنند مانند سیگاری ها ، خانم هایی با مشکلات قلبی یا خانم های بالای 35 سال باید روش های جلوگیری دیگری را به کار ببرند زیرا ثابت شده است خطر سکته ، حملات قلبی و لخته های خون به خاطر وجود این هورمون ها در این ها بیشتر است.
منبع : کتاب بارداری هفته به هفته
جلوگیری از بارداری پس از زایمان
متوقف کردن روش های جلوگیری از بارداریمتوقف کردن روش های جلوگیری از بارداری

متوقف کردن روش های جلوگیری از بارداری احتمال دارد شما نيز مانند بسياري ديگر زمان زيادي از بزرگسالي خود را صرف اين كرده باشيد كه براي باردار نشدن چه بايد كرد! حال وقت آن رسيده كه فارغ از هر روش جلوگيري از بارداري باشيد. متوقف کردن روش های جلوگیری از بارداری


قطع جلوگیری بارداری و باردارشدنقطع جلوگیری بارداری و باردارشدن

قطع جلوگیری بارداری و باردارشدن کودک آنلاین: امروزه خیلی‌ها بعد از ازدواجشان از انواع روش‌های ضدبارداری استفاده می‌کنند تا بچه‌دار شدن را به تعویق بیندازند. قطع جلوگیری بارداری و باردارشدن


استفاده از قرص های خوراکی جلوگیری از بارداریاستفاده از قرص های خوراکی جلوگیری از بارداری

استفاده از قرص های خوراکی جلوگیری از بارداری قرص های خوراکی جلوگیری از بارداری دارای دو نوع هورمون استروژن و پروژستین به مقادیر کم می باشد.مصرف این قرص ها از رها شدن تخمک از تخمدان جلوگیری میکند و در نتیجه بارداری رخ نخواهد داد. استفاده از قرص های خوراکی جلوگیری از بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران