کودک آنلاین

موضوع مقاله : پس از بارداری

دسته بندی : پس از بارداری

1
ورزش پس از زایمان
ورزش پس از زایمان اگر تا پیش از این هنوز ورزش را به طور مرتب شروع نکرده اید حالا شروع کنید. دلایل بسیار خوبی برای ورزش کردن وجود دارد ؛ سالم ماندن ، بهتر شدن حالات روحی و امکان پوشیدن دوباره ی لباس های پیش از بارداری برای من ، مهمترین دلیل برقراری مجدد ارتباط با اندامم بود. ورزش پس از زایمان

ورزش پس از زایمان
اگر تا پیش از این هنوز ورزش را به طور مرتب شروع نکرده اید حالا شروع کنید. دلایل بسیار خوبی برای ورزش کردن وجود دارد ؛ سالم ماندن  ، بهتر شدن حالات روحی و امکان پوشیدن دوباره ی لباس های پیش از بارداری برای من ، مهمترین دلیل برقراری مجدد ارتباط با اندامم بود.
اینکه به مدت یک ساعت لباس بپوشم ، لباسی که با آن نمیتوانم به کودکم شیر بدهم ، نگاهی به آینه بیندازم و دریابم که روی پاهای خود ایستاده ام.
بلافاصله بعد از تولد ( یا به محض ظهور هر نوع احساسی در لگن خاصره ) کگلینگ ( نوعی ورزش) را شروع کنید. به این منظور ماهیچه های کنترل کننده دفع ادرار را منقبض کنید ، سه ثانیه نگه دارید و سپس رها سازید. بیست بار در روز این ورزش را تکرار کنید  و در تمام طول زندگیتان آن را ادامه دهید.
همچنین میتوانید ورزش های سبک پایین کمر و شکم را شروع کنید ؛ اگرچه برای مدت یکی دو هفته ماهیچه های شکم را اصلا احساس نخواهید کرد. در هر صورت دقت داشته باشید تا بند آمدن خونریزی ، ورزشی را انجام ندهید که لازمه اش سر و ته شدن باشد.
مثلا اگر ورزش یوگا انجام می دهید و مجبورید روی شانه هایتان بایستید ؛ خون به منفذ باز دهانه رحم بر می گردد و ممکن است موجب عفونت شود. پیش از شروع ورزش به کودک شیر بدهید ؛ راحت تر خواهید بود و اثر اسید لاکتیک ترشح شده بر اثر ورزش ، که موجب ترشح نسبی شیر می شود ؛ تا نوبت بعدی شیردهی خنثی خواهد شد.ورزش کردن همراه با کودک
بادبادک هوا کردن :
این حرکت علاوه بر اینکه برای عضلات کمر و شکم مادر بسیار مفید است ، کودک بدخلق را نیز آرام می سازد. با زانوی خم شده بنشینید و پاها را کف اتاق قرار دهید. کودک را به شکم روی ساق پای خود قرار دهید و با دست هایتان او را بگیرید.
به عقب بغلتید و کودک را به کمک ساق پایتان بلند کنید. در حالی که گودی کمرتان کف اتاق قرار دارد میتوانید مدتی در این حالت بمانید یا روی پهلوها بغلتید و فشار را از روی کمر بردارید.
برای تمرین و ورزش ماهیچه های زانو و ساق میتوانید کودک را روی ساق به آرامی بالا و پایین ببرید یا با بلند کردن شانه ها و سر و تلاش برای رساندن سر به کودک و بوسیدن او ، ورزش شکم انجام دهید.
کشش پا باز :
بنشینید و پاها را به شکل V از هم باز کنید. سپس کودک را وسط پاها بنشانید یا بخوابانید . بدن خود را ابتدا به طرف راست و سپس به طرف چپ و بعد به وسط بکشید و هر کشش را پیش از بالا آمدن حداقل بیست ثانیه نگه دارید ( این کار را ادامه دهید و تا دلتان می خواهد فرزندتان را ببوسید).
وزنه برداری کودک :
( مشهور به شنای معکوس ) به پشت دراز بکشید. زانوها را خم کنید و کف پاها را صاف روی زمین قرار دهید. کودک را روی قفسه سینه تان بگذارید و زیر بازوهایش را نگه دارید. قسمت پایین کمر را به زمین بچسبانید و کودک را به آهستگی تا جایی که دست ها مستقیم قرار گیرند بالای سر خود بلند کنید.
کشش های مفید در موقعیت های مختلف
کشش کنار دیوار :
به فاصله حدود یک قدمی ( یا به اندازه طول دست ) رو به دیوار بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دست ها را به روی شانه ، صاف روی دیوار قرار دهید. خم شوید و سر را موازی با زمین از بین دست ها بگذرانید پشت را صاف نگه دارید.
کشش روی تشکچه :
در حالی که بالش یا کوسنی را زیر شانه های خود قرار داده اید ، به پشت دراز بکشید. دست ها و شانه ها را به آرامی رها کنید و سر را به عقب برگردانید. این حالت موجب باز شدن قفسه سینه ، کشش ماهیچه های قفسه سینه و معکوس کردن وضعیتی است که هنگام نگه داشتن کودک به آن عادت دارید.
منبع : کتاب کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یکسالگی
ورزش پس از زایمان

ورزش و نرمش بعد از زایمانورزش و نرمش بعد از زایمان

ورزش و نرمش بعد از زایمان مادری که میخواهد اندام طبیعی و زیبای قبل از حاملگی خود را بازیابد و دچار کمردردهای مزمن نگردد باید به ورزش و تمرین بپردازد.ورزش و تمرین ،سستی و شل بودن عضلات را اصلاح میکند و چربی هایی را که در قسمت فوقانی ران ها و ناحیه ی باسن و شکم جمع شده است کاهش میدهد. ورزش و نرمش بعد از زایمان


فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.

فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید. کودک آنلاین: در ماه‌های آخر بارداری، حرکات بدنی مادر کاهش پیدا می‌کند، ولی با به دنیا آمدن نوزاد، گرچه ازلحاظ ظاهری، مادر کاملاً به دورۀ پیش از بارداری بازنگشته است، اما به هر صورت احساس سبکی خاصی می‌کند و می‌تواند با انجام فعالیت‌های ورزشی، لحظه‌های شادی را برای خود ایجاد کند. فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.


مراقبت از مادر پس از زایمانمراقبت از مادر پس از زایمان

مراقبت از مادر پس از زایمان صرف نظر از اینکه نوزاد در بیمارستان ، زایشگاه یا منزل به دنیا آمده باشد ، والدین در برخورد با مشکلات پس از زایمان باید بیشتر به خود متکی باشند تا کمک های حرفه ای . مراقبت های پس از زایمان شامل مراحل زیر می باشد : مراقبت از مادر پس از زایمان


کم کردن وزن پس از زایمانکم کردن وزن پس از زایمان

کم کردن وزن پس از زایمان :یک زن باردار در دوران بارداری به طور متوسط بین 9 الی 13 کیلوگرم افزایش وزن پیدا می‌کند . و به هنگام تولد نوزاد 7- 6 کیلوگرم از وزن بدن مادر کم می‌شود و مدتی زمان احتیاج هست که در اثر شیردهی باقی اضافه‌وزن مادر از بین برود. کم کردن وزن پس از زایمان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران