کودک آنلاین

موضوع مقاله : پس از بارداری

دسته بندی : پس از بارداری

1
روابط زناشویی بعد از تولد نوزاد
روابط زناشویی بعد از تولد نوزاد روابط عادی زناشویی و دوران آزادی و خوش زوج های جوان ، بعد از تولد و اضافه شدن عضو جدید به خانواده ، شکل دیگری پیدا می کند. یک شام خصوصی دو نفره در یک رستوران یا قدم زدن بی دغدغه زن و شوهر در یک پارک یا خیابان ، به خاطره ای تبدیل میشود و عضو کوچک خانواده همراه خوشی هایی که با خود می آورد ، زحمت هایی نیز برای والدین ایجاد می کند. روابط زناشویی بعد از تولد نوزاد

روابط زناشویی بعد از تولد نوزاد
روابط عادی زناشویی و دوران آزادی و خوش زوج های جوان ، بعد از تولد و اضافه شدن عضو جدید به خانواده ، شکل دیگری پیدا می کند. یک شام خصوصی دو نفره در یک رستوران یا قدم زدن بی دغدغه زن و شوهر در یک پارک یا خیابان ، به خاطره ای تبدیل میشود و عضو کوچک خانواده همراه خوشی هایی که با خود می آورد ، زحمت هایی نیز برای والدین ایجاد می کند.
قبل از تولد نوزاد ، والدین چنان در رویای تولد نوزاد و اشتیاق دیدار او غرق می شوند که به مسایل ، تنشها و زحمات نوزاد فکر نمیکنند. ولی در ماه اول واقعیت ها خود را نشان می دهند و والدین این موجود کوچک و عزیز را تا مدتی مزاحم و باعث اختلال در امر زندگی خویش می بینند.
در این دوره مزاحمت های غیرمنتظره نوزاد ، برنامه خواب و خوراک و روابط نزدیک زن و شوهر را برهم می زند. معمولا پیش بینی مسایل و آشنایی با آنها ، در رفع مشکلات و تعدیل آنها موثر است.
مهمترین تغییر در زندگی زناشویی ، کم شدن فرصت و حوصله برای روابط خصوصی زن و شوهر است. این موضوع یکی از واقعیت ها در زندگی والدین جوان است.
عضو سوم یا فرد جدید خانواده ، با وجود سن کن ، توقعات زیادی دارد و غالبا تمام وقت و انرژی مادر را به خود اختصاص می دهد. مادر برای کاهش مشکلات و جلوگیری از خستگی ، باید از انجام کارهای غیر ضرور چشم پوشی کند و نیروی خود را برای رسیدگی به نوزاد ، خود و خانواده اش ذخیره نماید.
مسئولیت سنگین مادر ، به اضافه بی خوابی یا بد خوابی در ماه اول ، به قدری باعث خستگی و بی حوصلگی او میشود که به آسانی در مقابل یک ناراحتی کوچک ، واکنش شدید و ناراحت کننده ای نشان می دهد.
توقعات زیاد نوزاد تمام نیروی مادر را از بین می برد و برای روابط زناشویی حوصله ای باقی نمی گذارد. نوزادان پرنیاز ، مادران خود را از فرط خستگی تا مرز جنون پیش می برند!
همسران این مادران جوان ، از بی توجهی زن خود شکایت دارند و خود را فراموش شده به حساب می آورند . این احساسات منفی شوهر نسبت به زن ، امری طبیعی است. زیرا شوهر خود را از دایره پیوستگی و پیوندی که بین مادر و نوزاد به وجود آمده ، بیرن می بیند.
این بی توجهی را نباید دل کندن زن از شوهر دانست ، بلکه علت واقعی و ساده این رفتار ، تغییرات فیزیکی و فیزیولوژیکی است که پس از زایمان در مادر به وجود می آید. به بیان دیگر در این دوره از زندگی مشترک ، فصل جدیدی آغاز می شود که با بهار زندگی تفاوت دارد.
یک زن دارای دو نوع هورمون ، یعنی هورمون های جنسی و هورمون های عاطفه مادری است. قبل از تولد نوزاد ، هورمون های جنسی زن فعالتر از هورمون های مادری است و به این دلیل توجه و میل بیشتری به شوهر خود نشان می دهد.پس از تولد نوزاد ، وضع فوق معکوس شده و هورمون های مادری نسبت به هورمون های جنسی فعال تر می شود. این یک پدیده بیولوژیکی طبیعی ، برای بقاء نسل و پرورش نوزاد است که فصل کوتاه و موقت ، یا فصل سرد زندگی زناشویی را به وجود می آورد.
در این دوره مادر تمام نیروی خود را برای رسیدگی به نوزاد و تغذیه او به کار می برد و ممکن است حتی فرصتی برای نشستن در کنار همسر خود پیدا نکند. بعد از چند ماه که دوره شیردهی ،به پایان میرسد و نوزاد به اندازه کافی رشد می کند ، زحمت مادر نیز کمتر میشود و زندگی مشترک ، فصل جدید و خوشی را از سر می گیرد.
گرچه هورمون های زنانه پس از زایمان تغییر می کنند ، در هورمون های مردانه تغییری به وجود نمی آید. زن و شوهر برای حفظ آرامش در زندگی مشترک باید از این تغییرات آگاه باشند. در واقع سازش با زندگی پس از تولد نوزاد و تحکیم روابط خانوادگی تا حد زیادی به تفاهم در این زمینه بستگی دارد.
والدین نباید تصور کنند که وجود نوزاد برایشان زحمتی به وجود می آورد ، بلکه میتوانند نوزاد را نیز در گردش ها و میهمانی های خود شرکت دهند و از حضور او خاطره ای خوش بسازند . در این دوره زن و شوهر بهتر است از احساسات یکدیگر باخبر باشند.
اگر مادر از بچه داری خسته است ، باید آن را با پدر درمیان بگذارد و از او برای انجام بعضی از امور منزل کمک بخواهد . پدر نیز میتواند برای رسیدگی به نوزاد و کمک به مادر مدتی مرخصی بگیرد و یا هنگامی که در منزل است ، با انجام کارهای منزل ، به ویژه کارهای سنگینی که از عهده مادر ساخته نیست ، علاقه خود را به خانواده نشان دهد.
شوهران معمولا نمیتوانند نیازهای همسرشان را پیش بینی کنند و زنان نیز در بیان خواسته ها و کمک گرفتن از شوهر خود اکراه دارند. زن و شوهر باید نسبت به خواسته های یکدیگر احترام بگذارند تا زندگی خوشی را در کنار نوزاد ادامه دهند.
باید به یاد داشته باشید که دوره نوزادی پس از مدتی سپری میشود و زمانی میرسد که کودک به توجه کمتری نیاز دارد و فصل خوش زندگی زناشویی دوباره آغاز میشود.
منبع : کتاب آمادگی برای زایمان و مراقبت از نوزاد
روابط زناشویی بعد از تولد نوزاد
روابط والدین بعد از تولد نوزادروابط والدین بعد از تولد نوزاد

روابط والدین بعد از تولد نوزاد تولد نوزاد جدید یكی از زمانهایی است كه امکان دارد زندگی یک زن و شوهر جوان را ، از حالت تعادل خارج سازد و زندگی آنها را بطور موقت تحت تاثیر قرار دهد و مشکلات بین زن و شوهر معمولا ناشی از تولد فرزند میباشد که یک تغییربزرگ محسوب میشود و بمیزان زیادی روابط خانوادگی و زناشویی را دچار تحول مینماید که بیشتر این تغییرات بهنگام تولد فرزند اول و در زوجهای جوان بیشتر بچشم میخورد.


از سرگیری روابط جنسی بعد از زایماناز سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان

از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان از نظر متخصصین در صورتی که مادر پس از زایمان دچار مشکل خاصی نباشد بهتر است حدودا دو هفته جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت های واژنی و به ویژه دادن فرصت کافی برای حصول بهبودی بخیه ها و ورم احتمالی صبر کرد. اما علاوه بر نظر پزشک متخصص زن خود با توجه به شرایط جسمی و نیز روحی میتواند زمان برقراری رابطه جنسی را تشخیص دهد. از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان


فرزندان دوقلو و احساسات پدرفرزندان دوقلو و احساسات پدر

فرزندان دوقلو و احساسات پدر نظر سنجی ها نشان می دهند که ممکن است بعد از شوک و هیجان اولیه ی پی بردن به بارداری دوقلویی همسرتان ، نگران افزایش مسئولیت های مالی خود شوید. با گذشت زمان ممکن است نگران سلامتی همسر و فرزندانتان شوید. فرزندان دوقلو و احساسات پدر


فرزندان دوقلو و احساسات مادرفرزندان دوقلو و احساسات مادر

فرزندان دوقلو و احساسات مادر کودکانتان به دنیا آمده اند و شما هنوز مطمئن نیستید که چه احساسی دارید یا چه احساسی باید داشته باشید. بسیاری از عوامل بیرونی بر احساساتی که در ابتدا نسبت به کودکانتان دارید تاثیر می گذارند. آیا دوقلوهایتان نارس به دنیا آمدند؟ آیا سزارین اورژانس شدید؟ آیا یاورتان در مراحل زایمان مطابق انتظارات و نیازهای شما رفتار کرد؟ آیا مراحل زایمانتان همانطور که آرزو داشتید انجام شد؟ فرزندان دوقلو و احساسات مادر

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران