کودک آنلاین

موضوع مقاله : پس از بارداری

دسته بندی : پس از بارداری

1
از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان
از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان از نظر متخصصین در صورتی که مادر پس از زایمان دچار مشکل خاصی نباشد بهتر است حدودا دو هفته جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت های واژنی و به ویژه دادن فرصت کافی برای حصول بهبودی بخیه ها و ورم احتمالی صبر کرد. اما علاوه بر نظر پزشک متخصص زن خود با توجه به شرایط جسمی و نیز روحی میتواند زمان برقراری رابطه جنسی را تشخیص دهد. از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان

از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان
از نظر متخصصین در صورتی که مادر پس از زایمان دچار مشکل خاصی نباشد بهتر است حدودا دو هفته جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت های واژنی و به ویژه دادن فرصت کافی برای حصول بهبودی بخیه ها و ورم احتمالی صبر کرد. اما علاوه بر نظر پزشک متخصص زن خود با توجه به شرایط جسمی و نیز روحی میتواند زمان برقراری رابطه جنسی را تشخیص دهد.
در اغلب موارد وضعیت روحی و به یاد داشتن لحظه زایمان و ترس از یک بارداری مجدد در تمایلات جنسی او تاثیر منفی به جای می گذارند. بدین منظور بهتر آن است که زوجین از یک روش مطمئین بارداری پیروی نمایند. علاوه بر این یکی از عوامل موثر دیگر در عدم تمایل مادر به برقراری رابطه جنسی خستگی او در اثر مسئولیت های جدید و رسیدگی به امور نوزاد پیشه کند.
از سوی دیگر ابراز محبت و کمک به بازگشت آرامش به زن پس از زایمان خود میتواند عامل موثری در بیدار شدن تمایل جنسی زن باشد. اما در صورتی که این مسئله مشکلی را در رابطه زن و شوهر ایجاد میکند بهترین راه گفت و گو فی مابین و مشورت با پزشک است.
بیدار کردن تمایلات جنسی
حدود چهل روز بعد از زایمان بدن مجددا به حالت طبیعی خود بر میگردد و بخیه های احتمالی کاملا بهبود می یابند. پس از این مدت روابط جنسی زن و شوهر می تواند مجددا شروع شود. اما غالبا تمایلی از سوی زن وجود ندارد و علت آن گذراندن دوران بارداری و زایمان است. در این مورد رفتار زنان یکسان نیست اما قدر مسلم با گذشت زمان دوباره تمایل جنسی به حالت اول خود باز میگردد. از نظر متخصصین امور جنسی این بازگشت معمولا 4 تا 12 ماه پس از زایمان به طول می انجامد.
اگر ضمن ارتباط جنسی زن احساس درد میکند باید به متخصصین زنان مراجعه نماید. این کاهش تمایل حتی ممکن است شامل حال پدر نوزاد نیز باشد. برخی از مردان در اثر احساس عدم توجه کافی از سوی همسرشان و توجه بیش از حد او به نوزاد از تمایلات جنسی شان کاسته می شود و حتی ممکن است نسبت به نورسیده احساس حسادت کنند. با گذشت زمان و کاسته شدن از مشغولیات مادر با فرزندش این مشکل برطرف خواهد شد.

از عوامل موثر دیگر میتوان به موارد زیر اشاره نمود :
مدتی طول میکشد تا دیواره های واژن به حالت طبیعی خود برگردند و به همین علت تا حدی حالت منبسط دارند. این امر ممکن است از لذت زناشویی بکاهد و در نتیجه روی تمایلات جنسی زن و شوهر اثر منفی بگذارد.
برخی از خانم هایی که تازه زایمان کرده اند به علت داشتن بخیه فکر میکنند ارتباط جنسی ممکن است به بخیه ها آسیب برساند و یا درد آور باشد. احساس درد در این ناحیه تا مدتی طبیعی است و سپس کاملا بر طرف میگردد. اما معمولا بخیه ها پس از گذشت یک ماه بعد از زایمان کاملا جوش میخورند. اما این احساس که رابطه جنسی میتواند درد آور باشد و یا به بخیه ها آسیب برساند باعث کاستن از تمایلات جنسی زن می گردد.
تا زمانی که قاعدگی ماهانه مجددا برنگردد تغییرات ماهانه ای که همراه با تخمک گذاری در بدن زنان ایجاد میگردد ( از آن جمله میتوان به کاهش ترشحات واژنی که به نوبه ی خود سبب آسان شدن روابط جنسی و تمایلات جنسی میگردد اشاره کرد) صورت نمیپذیرد خانم هایی که فرزندشان را شیر نمی دهند حدود یک ماه بعد از زایمان قاعده میشوند. اما در مورد خانم هایی که شیر میدهند برگشت قاعدگی ممکن است پنج تا شش ماه به طول بی انجامد.
بعد از زایمان و به خصوص در دوران شیردهی بیشتر انرژی مادر صرف مراقبت از فرزندش میشود و به همین دلیل دیگر فرصتی برای فکر کردن به خود و یا به همسرش باقی نمی ماند. به همین دلیل از تمایلات جنسی او به میزان قابل توجهی کاسته میشود.
در سه ماه اول پس از زایمان بین مادر و فرزند رابطه عاطفی بسیار نزدیکی برقرار میشود. البته این ارتباط را باید از قوانین طبیعت در جهت حفظ بقا دانست زیرا نوزاد کاملا به مادر وابسته است و اگر توجه و مراقبت کافی او نباشد زندگی نوزاد به خطر خواهد افتاد.
این رابطه عاطفی مادر را از نظر روحی ارضا میکند و به همین دلیل همه وقت خود را صرف فرزندش می نماید بنابراین دیگر جایی برای تمایلات جنسی باقی نمی ماند وقتی نوزاد سه ماهگی را پشت سر می گذارد تا حدی از این رابطه عاطفی کاسته شده و توجه زن به همسرش بیشتر میشود و روابط جنسی به تدریج به حالت اولیه خود باز میگردند.
تحمیل روابط جنسی به زن در حالی که او تمایلی احساس نمیکند نه تنها لذتی را به همراه ندارد بلکه ممکن است حتی باعث طولانی تر شدن برگشت دوباره تمایل جنسی او گردد. بنابراین همسر نباید در این مورد به زور متوسل شود.
احساس افسردگی پس از زایمان و در اوایل دوران شیردهی امری طبیعی است و علت آن احساس کسالت و آسیب پذیری روحی در اثر ضعف قدرت جسمانی و استرسی است که زن طی زایمان متحمل شده است. تمایلات جنسی زن تحت تاثیر احساس افسردگی او قرار می گیرد و به طور قابل ملاحظه ای از میزان آن می کاهد. این حالت کاملا طبیعی است و طی چند ماه از بین می رود.
تغییر فرم ظاهری بدن پس از زایمان و از دست دادن تناسب اندام از نظر روحی اثر منفی بر روی زن می گذارد و باعث میشود فکر کند که دیگر مورد توجه همسرش نیست این عدم رضایت از ظاهر فیزیکی خود بر روی تمایلات جنسی او نیز دارد.
منبع : کتاب کودک من
از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان
رابطه جنسی پس از زایمانرابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی پس از زایمان کودک آنلاین: در دوران پس از زایمان رابطۀ جنسی والدین شکل جدیدی به خود می گیرد. بارداری معمولاً غریزۀ جنسی زن را کاملاً در اختیار دارد اما پس از وضع حمل و عادت به نوزاد در زول دوره پس از زایمان و مراقبت های این دوره تجربۀ جنسی متفاوت است به طوری که برای مدتی رابطۀ جنسی به نظر کاملاً وظیفه ای اضافی می آید.


روابط  جنسی در دوران بارداریروابط جنسی در دوران بارداری

روابط جنسی در دوران بارداری سؤالی که اغلب برای کسانی که دوران جدید بارداری را طی می‌کنند به وجود می‌آید این است که آیا در دوران بارداری می‌توان روابط جنسی داشت ؟ یا در دوران بارداری در چه مواردی نبایستی زن و شوهر با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند؟ یا روابط نزدیکی بین زن و مرد چگونه باشد که به جنین آسیبی وارد نشود ؟ روابط جنسی در دوران بارداری


رابطه جنسی در بارداریرابطه جنسی در بارداری

رابطه جنسی در بارداری آیا در بارداری میتوان آمیزش جنسی انجام داد و آیا خطری برای جنین به وجود نمی آورد؟ این سوالی است که بیشتر مادران باردار با آن مواجه میشوند.حامله شدن پدیده و فرصتی است برای زن و شوهر که رابطه ی عاطفی و علاقه مندی بیشتری به یکدیگر پیدا کنند. رابطه جنسی در بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران