کودک آنلاین

موضوع مقاله : پس از بارداری

دسته بندی : پس از بارداری

0
حفظ رابطه ی عاشقانه والدین پس از تولد فرزند
حفظ رابطه ی عاشقانه والدین پس از تولد در بیشتر مواقع ، پس از تولد کودک ، رابطه ی عاشقانه و پیوند زناشویی بین پدر و مادر مورد تهدید قرار می گیرد و حفظ رابطه را با مشکل مواجه می سازد. فرزندحفظ رابطه ی عاشقانه والدین پس از تولد فرزند

حفظ رابطه ی عاشقانه والدین پس از تولد فرزند
در بیشتر مواقع ، پس از تولد کودک ، رابطه ی عاشقانه و پیوند زناشویی بین پدر و مادر مورد تهدید قرار می گیرد و حفظ رابطه  را با مشکل مواجه می سازد.
اما به خاطر داشته باشید که حفظ و تداوم رابطه ی محبت آمیز شما با همسرتان باید همواره در اولویت قرار بگیرد. شما میتوانید با یک برنامه ریزی ساده ، زمانی را فقط به خودتان دو نفر اختصاص دهید و از وجود یکدیگر لذت ببرید.
در اینجا راهکارهایی برای تداوم این ارتباط مطرح می گردد :
لازم نیست تمام کارها را در یک روز انجام دهید ؛ ظرف ها میتواند برای مدت بیشتر شسته نشده باقی بمانند و لباس ها را نیز میشود فردا شست . در عوض ، به جای انجام دادن کارهای خانه بعد از خوابیدن بچه ها ، کنار هم بنشینید وبا هم صحبت کنید.
ساعتی را حتما فقط به خودتان دو نفر اختصاص دهید . یک روز در هفته یا در ماه را به تفریح بپردازید و با هم بیرون بروید.
هر روز ورزش کنید – حتی برای 30 دقیقه – ورزش کردن به شما انرژی می دهد ، وزنتان را ثابت نگه می دارد و میل جنسی را در شما افزایش می دهد.
تماس جنسی را فراموش نکنید و جدای از آن ، سعی کنید هر روز با یکدیگر به نوعی ارتباط فیزیکی و احساسی داشته باشید. هیچگاه تاثیر این روابط را در زندگی خود ناچیز نشمارید . یک تماس کوتاه تلفنی و گفتن جمله ی ساده ی (( دوستت دارم )) و یا در آغوش گرفتن یکدیگر ، میتواند معجزه کند.
میتوانید هر چند وقت یک بار با هم شام بیرون بروید ، فقط خودتان دو نفر ! این گونه خلوت کردن ها ، به خصوص در سال های اول بچه دار شدن ، برای هماهنگ شدن با شرایط جدید ، بسیار مهم است.


حفظ رابطه ی شما دو نفر ، در درجه ی اول اهمیت قرار دارد . حتما وقتی را برای با هم بیرون رفتن و خلوت های دو نفره ، اختصاص دهید. حتی اگر بودجه تان فقط اجازه ی یک بار بیرون رفتن در ماه را می دهد ، این کار را انجام دهید.
آیا بحث ، مشاجره  بگو مگوی شما بر سر چیزهای بی اهمیت مثل :  (( من تمام روز بچه را عوض کردم. الان دیگر نوبت توست ! )) میتواند پیامد مثبتی برای کودکتان داشته باشد؟
شاید شما بعد از برقراری صلح و تمام شدن دعوا ، به خودتان و چیزهایی که بر سر آن دعوا می کردید ، بخندید. ولی غالبا همین مسائل پیش پا افتاده ، باعث به وجود آمدن مشاجره میان شما میگردد.
هر زوجی باید سعی کنند که بتوانند به یک نقطه ی تعادل در زندگی مشترک شان برسند. اگر شما از قبل بدانید که چنین هماهنگی ها و تطابق هایی با شرایط جدید درسال های اول تولد کودک ، لازم بوده و باید صورت پذیرد ، آمادگی بیشتری پیدا کرده و راحت تر آن را می پذیرند.
زوج هایی که درک درستی از میزان اهمیت تغییراتی که در نتیجه ی تولد کودک در زندگی و روابط شان ایجاد می گردد ، ندارند ، عموما هر گونه مطابقت با شرایط جدید را آزار دهنده می دانند.
به خاطر داشته باشید که فقط این مادر نیست که بچه را به وجود آورده ، پس باید تمام وظایف را خودش به عهده داشته باشد ، بلکه پدر نیز باید خواهان پذیرش مسئولیت کودک بوده و بداند که نقش او در تمام مراحل به مهمی نقش مادر میباشد.
شما دو نفر با هم موجودی را به وجود آورده اید که به طور کامل از هر نظر به هر دوی شما نیازمند و وابسته است. شما باید هم به خود و هم به یکدیگر ایمان کامل داشته باشید.
هر دوی شما به اندازه ی کافی توانایی لازم را برای اداره ی مشکلات و چالش هایی که به عنوان والدین در پیش روی تان قرار می گیرد ، دارید.
به خاطر داشته باشید تا برای احترام به احساسات یکدیگر ، باید نهایت تلاش تان را انجام دهید. شما همیشه با هم میتوانید از عهده ی تمامی کارها برآیید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
حفظ رابطه ی عاشقانه والدین پس از تولد فرزند
روابط والدین بعد از تولد نوزادروابط والدین بعد از تولد نوزاد

روابط والدین بعد از تولد نوزاد تولد نوزاد جدید یكی از زمانهایی است كه امکان دارد زندگی یک زن و شوهر جوان را ، از حالت تعادل خارج سازد و زندگی آنها را بطور موقت تحت تاثیر قرار دهد و مشکلات بین زن و شوهر معمولا ناشی از تولد فرزند میباشد که یک تغییربزرگ محسوب میشود و بمیزان زیادی روابط خانوادگی و زناشویی را دچار تحول مینماید که بیشتر این تغییرات بهنگام تولد فرزند اول و در زوجهای جوان بیشتر بچشم میخورد.


ایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینیایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینی

ایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینی پدران ! به یاد داشته باشید که گرچه زایمان از طریق سزارین یک عمل جراحی است ، لیکن طی آن تولدی صورت می گیرد. همبستگی بین مادر و نوزاد به واسطه عمل جراحی ممکن است موقتا قدری به تعویق افتد ، ولی شما میتوانید مفید واقع شوید. ایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینی


نکاتی برای والدین خوب بودننکاتی برای والدین خوب بودن

نکاتی برای والدین خوب بودن کودک آنلاین: قسمت عمدۀ این موضوع برمی گردد به ایجاد یک رابطۀ توام با احترام بین والدین و کودکان. کودک باید بداند که شما به عنوان پدر و مادر، از او چه انتظاری دارید و در مقابل شما نیز باید یاد بگیرید و تمرین کنید که به حرف او گوش داده و صبور باشید.


سبک های والدینیسبک های والدینی

سبک های والدینی کودک آنلاین: سبک های والدینی به صورت های مختلفی شرح داده شده اند. براساس دیدگاه مکوبی و مارتین، دو عنصر مهم فرزند پروری شامل خواسته های والدینی یا کنترل رفتاری و پاسخگویی والدینی می شود. سبک های والدینی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران