کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

4
خارش پوست کودکان
خارش پوست کودکان به طور تقریبی ، خارش همیشه علامت یک مشکل زمینه ای پوستی است ، مثل اگزما یا قارچ کچلی که در اثر آلودگی انگلی ( گال ، کنه یا کرم ها )، حساسیت به بعضی مواد غذایی یا دارویی ، تماس پوست با ماده محرک ( کهیر ) ، یا در اثر بیماری عفونی مثل آبله مرغان ایجاد میشود. خارش پوست کودکان

خارش پوست کودکان
به طور تقریبی ، خارش همیشه علامت یک مشکل زمینه ای پوستی است ، مثل اگزما یا قارچ کچلی که در اثر آلودگی انگلی ( گال ، کنه یا کرم ها )، حساسیت به بعضی مواد غذایی یا دارویی ، تماس پوست با ماده محرک ( کهیر ) ، یا در اثر بیماری عفونی مثل آبله مرغان ایجاد میشود.
گاهی نگرانی و فشار عصبی باعث خارش می شود و خاراندن نیز میتواند باعث تشدید احساس خارش شود.
آیا خطرناک است؟
خارش به ندرت خطرناک است ، اما نباید از آن غافل شد.
اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . سعی کنید علت خارش را بیابید. ممکن است محل خارش ، اولین کلید تشخیص باشد. برای مثال خارش در اطراف مقعد و دستگاه تناسلی میتواند نشان دهنده ی کرم ها یا برفک باشد . خارش سر ، نشان دهنده ی قارچ کچلی ، خارش پا ، نشان دهنده ی پای ورزشکار و خارش بین انگشتان میتواند نشانگر گال باشد.
2 . همه ی حیوانات خانگی – که کودک شما با آنها در تماس است – را از نظر کَک بررسی کنید.
3 . به غذای جدیدی که کودک مبتلا به بیماری مصرف کرده است ، توجه کنید.
4 . به داروی جدیدی که کودک مبتلا به بیماری مصرف کرده است ، توجه کنید.
5 . سعی کنید با استفاده از لوسیون کالامین خارش کودک را آرام کنید یا کودک را با آب سردی حمام کنید که مقدار کمی بی کربنات در آن حل شده است.
آیا باید با پزشک مشورت کنم؟
اگر هیچ علت مشخصی برای خارش پیدا نکردید یا اگر کودک به علت خارش مداوم نمیتواند به خوبی بخوابد ، هر چه سریع تر با پزشک مشورت کنید.خارش پوست کودکان


خارش پوست کودکانپزشک چه کاری انجام می دهد؟
* پزشک کودک را با دقت معاینه می کند تا علت خارش را مشخص کند. اگر خارش علامتی از یک بیماری باشد ، پزشک آن را تشخیص می دهد و درمان می کند. برای مثال ، برای اینکه کودک بتواند خارش بدن خود را کنترل کند ، ممکن است قرص آنتی هیستامین ، شربت استامینوفن یا کِرِمی تجویز کند.
* اگر کودک هنگام خوابیدن مشکل داشته باشد ، ممکن است پزشک یک داروی آرامبخش خفیف تجویز کند.
من چه کمکی میتوانم بکنم ؟
* لباس زیر کودک را از جنس نخی انتخاب کنید ، تا لباس های پشمی و نایلونی که تحریک کننده هستند ، با پوست کودک تماس نداشته باشند.
* اگر اخیرا پودر لباسشویی یا نرم کننده ی لباس خود را تغییر داده اید ، دوباره از همان نوع قبلی استفاده کنید و ببینید آیا خارش متوقف میشود ؟ لباس ها را با دقت آبکشی کنید.
* برای شستشوی کودک از صابون و شامپوی ملایم استفاده کنید.
* برای اینکه کودک خودش را نخاراند – در صورت امکان – دستکش دستش کنید و ناخنهایش را کوتاه کنید تا از ایجاد عفونت جلوگیری نماید ؛ زیرا کودک با خاراندن شدید ، پوست خود را می کَند.
منبع : کتاب بهداشت کودک
خارش پوست کودکان
خارش پوست کودکان
خارش پوست در بارداریخارش پوست در بارداری

خارش پوست در بارداری کودک آنلاین: وجود خارش در دوران بارداری در بعضی از نواحی بدن به خصوص دور شکم و پستان ها که در حال بزرگ شدن هستند، کم نیست، زیرا پوست باید برای هماهنگی با رشد این نواحی کشیده شود. هورمون های دوران بارداری نیز تا حدی در این امر مؤثرند.


عفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اولعفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اول

عفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اول کودک آنلاین: پوست بدن مانند سدی است که مانع از نفوذ آسیب‌ها به درون بدن انسان می‌شود، بنابراین مراقبت صحیح از پوست کودک اقدامی اساسی و مهم در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها است. عفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اول


خارش پوستی در دوران بارداریخارش پوستی در دوران بارداری

خارش پوستی در دوران بارداری - گروه آخر و موضوع مورد بحث این مقاله ، خارش و بثورات پوستی خاص دوران بارداری است که در غیاب بیماریهای پوستی اولیه و بیماریهای سیستمیک تعریف می شود و شایع ترین علت آن ، خشکی پوست است. خارش پوستی در دوران بارداری


حساسیت یا آلژری پوست کودکانحساسیت یا آلژری پوست کودکان

حساسیت یا آلژری پوست کودکان کهیر عبارت است از لکه های برجسته ی صورتی رنگ با حدود مشخص که ممکن است در بعضی از نقاط بدن به صورت موضعی یا در تمام سطح بدن به اندازه ها و اشکال مختلف ظاهر شود. حساسیت یا آلژری پوست کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران