کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
نکات کلیدی تغذیه‌ای برای کودکان بیش‌فعال
نکات کلیدی تغذیه‌ای برای کودکان بیش‌فعال کودک آنلاین : رژیم غذایی در کنترل بیش‌فعالی موثراست.مطالعات نشان داده‌اند خیلی از موارد بیش‌فعالی ناشی از حساسیت‌های غذایی می‌باشد که حذف آن درکاهش- این عارضه بسیار مفیداست. پرهیز از مصرف غذاهای آماده شکر نوشابه و شیرینی‌جات در این زمینه بسیار موثراست. نکات کلیدی تغذیه‌ای برای کودکان بیش‌فعال

نکات کلیدی تغذیه‌ای برای کودکان بیش‌فعال

کودک آنلاین :
1- رژیم غذایی در کنترل بیش‌فعالی موثراست.مطالعات نشان داده‌اند خیلی از موارد بیش‌فعالی ناشی از حساسیت‌های غذایی می‌باشد که حذف آن درکاهش- این عارضه بسیار مفیداست. پرهیز از مصرف غذاهای آماده  شکر  نوشابه و شیرینی‌جات در این زمینه بسیار موثراست.
2- کاهش چربی غذا و کاهش مصرف فست فودها می‌تواند به این کودکان کمک کند.
3- بادام  کشمش   هلو  آلو بخارا  پرتقال  گوجه‌فرنگی  خیار حاوی ماده‌ای به نام سالیسیلات هستند  باید از رژیم غذایی این کودکان حذف شوند. آلودگی هوا و مسمومیت با فلزات سنگین مثل سرب و... می‌تواند عدم تمرکز و یادگیری در این کودکان را تشدید نماید.
4- رنگ غذایی نارنجی که به صورت رنگ غذایی افزودنی مصرف می‌شود نیز در بیش‌فعالی موثراست.این ماده در غذاهای آماده بسته‌بندی‌شده آدامس  شکلات  سس‌های آماده  دسرها  کنسروها و رنگ‌ زعفران موجوداست.
5- نوشابه‌های گازدار قادرند تعادل کلسیم و فسفر بدن را به‌ هم زده و منجر به تشدید بیش‌فعالی و بی‌قراری در این کودکان گردند.
6- قهوه  چای  کولا و سایر نوشیدنی‌های حاوی کافئین نیز ممکن است علائم این بیماری را تشدید کنند.
7-استفاده از مواد شیرین‌کننده مصنوعی مثل آسپارتام این بیماری را تشدید می‌کند.
لازم به ذکراست که برخی مطالعات می‌گویند که کمبود برخی مواد غذایی نیز می‌تواند منجر به تشدید بیش‌فعالی کودکان گردد.این مواد عبارت‌اند از:
آهن:
کمبود آهن دقت و تمرکز را به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.اسیدهای چرب امگا3 و امگا6:
مطالعات نشان می‌دهد غلظت این اسیدهای چرب در این افراد به مقدار زیادی پایین‌تراست  و این کودکان علائم کمبود اسیدهای چرب ضروری مانند تشنگی زیاد رانشان می‌دهند. کنجد  تخم کدوتنبل  و تخم آفتابگردان منابع خوب اسیدهای چرب امگا6 و ماهی ساردین و آزاد از منابع خوب اسیدهای چرب امگا3 می‌باشد.
منیزیم:
برخی بررسی‌ها نشان داده‌اند که کمبود منیزیم اغلب در بیش‌فعالان دیده می‌شود و با دریافت آن بیش‌فعالی به طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. منابع غنی منیزیم عبارتند از: مغزها  حبوبات  غلات آسیاب نشده  و سبزیجات با برگ تیره.
روی:
روی در سرم خون افراد بیش‌فعال کم است که می‌تواند ناشی از دریافت یا جذب آن باشد.
ویتامین B6:
استفاده از ویتامین‌های گروه B سبب بهبود رفتار در برخی کودکان بیش‌فعال می‌شود.
کلسیم:
می‌توان با تنظیم یک برنامه مناسب حاوی کلسیم مثل شیر ‌ کشک  ماست و سبزیجات برگ سبز کمبود این ماده را برطرف کرد.
پروتئین:
استفاده از پروتئین‌های مفید برای این بچه‌ها ضروری می‌باشد که منابع این پروتئین‌ها عبارتند از: گوشت‌های بدون چربی  ماهی  مرغ بدون پوست  تخم‌مرغ  حبوبات  مخصوصاً سویا  عدس و لوبیا  دانه‌ها و مغزها.
نکات کلیدی تغذیه‌ای برای کودکان بیش‌فعال

منوی غذایی برای کودکان مبتلا به بیش فعالی  (ADHD)منوی غذایی برای کودکان مبتلا به بیش فعالی (ADHD)

منوی غذایی برای کودکان مبتلا به بیش فعالی (ADHD) کودک آنلاین: یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که امروزه گریبان گیر بسیاری از خانواده‌ها شده است ، اختلال بیش فعالی در کودکان است. این موضوع را باید در سریع‌ترین زمان حل کرد و یکی از راه‌های مقابله با آن ، استفاده از رژیم غذایی مناسب است. منوی غذایی برای کودکان مبتلا به بیش فعالی (ADHD)


اختلال بیش فعالی اختلال بیش فعالی

اختلال بیش فعالی : این اختلال در5٪ کودکان دبستانی و در پسرها سه تا پنج برابر شایع تر از دختران است و بیشتر در پسران اول خانواده دیده می‌شود. اختلال بیش فعالی


اصلاح رفتار کودکان (کودکان بیش فعال) – بخش اولاصلاح رفتار کودکان (کودکان بیش فعال) – بخش اول

اصلاح رفتار کودکان (کودکان بیش فعال) – بخش اول علیرضا که شش سال دارد مدام در حال حرکت است. انگار موتوری او را به تحرک وا می دارد، به تذکرات و خواسته های والدین و مربیان توجه نمی کند، سریعاً حواسش پرت می شود و در خانواده او را با عبارات شلوغ، زلزله، آتشفشان و ... صدا می زنند. به عقیدۀ اطرافیان، او از دیوار راست بالا می رود.


برنامۀ دکتر پرل ماتر برای درمان کودکان بیش فعالبرنامۀ دکتر پرل ماتر برای درمان کودکان بیش فعال

برنامۀ دکتر پرل ماتر برای درمان کودکان بیش فعال کودک آنلاین: در طی سال ها توانسته ام هزاران کود را درمان کنم که تعداد زیادی از آنها مشکلات بیش فعالی و نقص توجه داشته اند. من (دکتر پرل ماتر) توانسته ام توجه، تمرکز و بیش فعالیِ بیشتر این کودکان را اصلاح کنم بدون اینکه از دارو استفاده کنم. برنامۀ دکتر پرل ماتر برای درمان کودکان بیش فعال

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران