کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
وسواس در کودکان 7 تا 13 ساله
وسواس در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: مطلب مهم دیگری که در بچه های 10 ، 11 ساله دیده می شود موضوع وسواس یا گیر دادن است که بچه ها پیدا می کنند. - بچه ها در این سن و سال آمادگی این را دارند که برخی از اوقات موضوعات را بیش از حد جدی بگیرند.

وسواس در کودکان 7 تا 13 ساله
کودک آنلاین: مطلب مهم دیگری که در بچه های 10 ، 11 ساله دیده می شود موضوع وسواس یا گیر دادن است که بچه ها پیدا می کنند.
- بچه ها در این سن و سال آمادگی این را دارند که برخی از اوقات موضوعات را بیش از حد جدی بگیرند.
- کودکی که در این سن و سال به دلیل رشد ادراکی وارد مرحله قواعد و قانون جهان شده برخی از اوقات نسبت به ان سخت گیری های فوق العاده ای دارد. مثلاً می گوید: بازی فقط باید اینگونه انجام شود، بدن را باید به این صورت شستشو داد تا فرد واقعاً خودش را تمیز کرده باشد.
- برخی اوقات بچه ها برای اینکه خودشان را به آرامش برسانند درگیر کارهای تکراری می شوند و یا حتی از طریق جمع کردن، ذخیره کردن، نگهداری کردن، پنهان کردن نوعی از آرامش را برای خودشان فراهم می کنند.
- شستن مکرر دست، نگرانی از این که دست زدن به هر چیزی ممکن است که آنها را بیمار کند.
- نگرانی از اینکه از برخورد با سایر افراد بیماریهای آنها منتقل شود به خودش، حساسیت نسبت به غذا، مقدار غذا، نوع غذا یا ویتامین و کالری، همه گرفتاری های مربوط به این وسواس است.
- همچنین در دنیای امروز برخی از کودکان به ویژه دختران در سنین 11 تا 13 سالگی و بعد از آن حساسیت فراوانی نسبت به وزنشان پیدا می کنند و در حالی که ممکن است وزن مناسب و یا کمی داشته باشند، احساس می کنند که باید وزن خودشان را کاهش بدهند و در حالت معمول بعد از اینکه حتی چند کیلویی از وزن خودشان را کم کردند آرام می گیرند.اما بچه هایی هستند که به این کاهش و کم کردن وزن ادامه می دهند تا جایی که حتی خطراتی می تواند آنها را تهدید کند و می دانیم در سنین کمی بالاتر برخی از اوقات حتی موجب مرگ نوجوان یا جوان خواهد شد. این تصور و تخیل غیر واقع بینانه از وزن یا نگرانی مربوط به چاقی در برخی از بچه هازندگی را برای آنها بسیار مشکل یا غیرممکن می کند.
- برخی از کودکان و نوجوانان که میل خوردن به غذا در آنها شدید است و نمی توانند مانع غذا خوردنِ خود شوند و بعد از خوردن غذا به راه هایی غذای خورده شده را بالا می آورند در نتیجه در حالی که غذا خورده اند همچنان فرصت خوردن غذای بعدی را دارند و به احتمال خودشان چاق نخواهند شد.
ولی خطری که در این کار وجود دارد این است که حتماً دندان ها و لثه های آنها به خاطر اسید معده برهم می ریزد ولی از جانب دیگر این احتمال وجود دارد که این مواد به ریۀ آنها بریزد و موجب مرگ آنها شود. یا در مواردی دیده شده که با یک سکتۀ قلبی و با وجود آنکه هیچ اشکالی نداشته است متاسفانه گرفتار بیمارستان و یا حتی مرگ شوند.
بنابراین مسئله کنترل که بچه ها در خصوص غذای خودشان دارند و بازی هایی که در خصوص خوردن و نخوردن در می آورند نشانه ای از نوعی حالت وسواسی است که به خاطر اضطراب در آنها پیدا شده به همین علت است که پدر و مادر در این گونه موارد احتیاج به کمک حرفه ای دارند زیرا بی توجهی و بی اعتنایی نسبت به فرزندانشان در این زمینه می تواند خطرات و گرفتاری های فراوانی را به وجود بیاورد.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت 7 تا 13 سالگی
وسواس در کودکان 7 تا 13 ساله
وسواس در کودکان وسواس در کودکان

وسواس در کودکان : وسواس فکری ممکن است در همه زمینه‌ها برای کودکان شما پیش بیاید و باعث گردد که کودکان دچار نگرانی و اضطراب شوند وسواس فکری در کودکان معمولاً در زمینه‌های، درس و امتحانات و نظافت می‌باشد که اگر چنانچه شما شاهد بروز وسواس در کودک خود شده‌اید حتماً بایستی مورد بررسی قرار گیرد تا از آسیب روحی و روانی به کودک جلوگیری شود . وسواس در کودکان


وسواس های فکری و رفتاری کودکانوسواس های فکری و رفتاری کودکان

وسواس های فکری و رفتاری کودکان برخی کودکان از تصویر های ذهنی یا افکار مزاحم و تکراری رنج می کشند و در نتیجه بی اختیار کارهایی را تکرار میکنند که چندان با مفهوم به نظر نمیرسند. در انگلستان یکی از بازیهای رایج میان کودکان آن است که سعی میکنند موقع راه رفتن روی درز موزاییک ها پا نگذارند وگرنه ممکن است مادرشان بیمار شود. روند وسواس فکری و رفتاری بی شباهت به این بازی نیست. وسواس های فکری و رفتاری کودکان


اختلال وسواس – اجبار در کودکاناختلال وسواس – اجبار در کودکان

اختلال وسواس – اجبار در کودکان وسواس عبارت است از عقاید و تفکراتی مکرر ، دست و پاگیر و ناخوانده و اجبار به رفتارهای کلیشه ای و یکنواختی گویند که کودک ناگزیر از انجام دادن آنها است. این اختلال می تواند به صورت هر یک از دو مشکل یا ترکیبی از آن دو ( وسواس – اجبار ) دیده شود. اختلال وسواس – اجبار در کودکان


وسواس پاکیزگی و نظم و ترتیب در کودکانوسواس پاکیزگی و نظم و ترتیب در کودکان

وسواس پاکیزگی و نظم و ترتیب در کودکان کودک آنلاین: بیشتر والدین از وضعیت بهداشتی فرزندانشان ناراضی‌اند و دائماً در مورد مسائلی نظیر شستن دست و صورت یا تمیز کردن اتاق با آن‌ها در کشمکش هستند؛ اما کودکانی نیز وجود دارند که به وسواس در پاکیزگی دچارند و این مسئله مشکل بزرگی برای والدین و حتی خود کودکان ایجاد می‌کند. وسواس پاکیزگی و نظم و ترتیب در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران