کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
بیماری تب غددی کودکان
تب غددی کودکان تب غددی یا مونوکلئوز عفونی یک بیماری ویروسی است که آغازی شبیه آنفلوآنزا دارد وممکن است بثوراتی شبیه سرخجه داشته باشد. این بیماری نسبتاً شایع است و به طور عمده نوجوانان و بالغین جوان را مبتلا میکند. تب غددی کودکان

بیماری تب غددی کودکان
تب غددی یا مونوکلئوز عفونی یک بیماری ویروسی است که آغازی شبیه آنفلوآنزا دارد وممکن است بثوراتی شبیه سرخجه داشته باشد. این بیماری نسبتاً شایع است و به طور عمده نوجوانان و بالغین جوان را مبتلا میکند.
ممکن‌است کودکان نیز به آن مبتلا شوند، اما به‌طور معمول با شدت کمتری درگیر میشوند. هیچ درمان شفابخش شناخه شده ای برای درمان این بیماری وجود ندارد و باید مسیر خود را – که به طور معمول یک ماه است – طی کند.
در واکنش به این عفونت، غدد لنفاوی متورم میشوند و ممکن است‌طحال بزرگ شود. این علائم به تنهایی باعث بروز علائم ناخوشایند در افراد نمی‌شوند و هنگامی که عفونت بهبود یابد، طحال به حالت طبیعی برمیگردد.
آیا خطرناک است؟
به طور معمول، تب غددی خطرناک نیست اما به‌علت اینکه بیشتر علائم آن شبیه بیماریهای دیگر است، برای تشخیص باید با پزشک مشورت کنید.
علائم احتمالی
- تورم غدد لنفاوی همراه با تب (این تورم در ناحیۀ گردن شایعتر از بقیۀ نواحی است)
- افسردگی و بی‌حالی
- بثوراتی که از پشت گوش شروع می‌شوند و تا ناحیۀ پیشانی انتشار می‌یابند.
- درد و ناراحتی بدن
- آب‌ریزش بینی
- گلودرد
اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1- بسیاری از علائم ابتدایی این بیماری، شبیه علائم دیگر بیماریها هستند، اما اگر غدد لنفاوی گردنی متورم شده باشند و تب هم وجود داشته باشد، احتمال دارد فرد به این بیماری مبتلا شده باشد..
اگر غدد لنفاوی متورم شده اند، به طور مرتب دمای بدن کودک را اندازه بگیرید. اگر تب کودک بالا ماند، به او یک وعده شربت استامینوفن بدهید.
2- تا زمانی که تشخیص شما توسط پزشک تایید نشده است، کودک را از دیگران جدا کنید. این ویروس مسری است و با تماس نزدیک مثل بوسیدن منتقل میشود.
پزشک چه کاری انجام میدهد؟
پزشک نمونۀ خون کودک را آزمایش میکند. تب غددی را فقط با یافتن پادتن‌های آن در خون میتوان با قطعیت تشخیص داد. اگر تشخیص تایید شد، پزشک به شما توصیه میکند که کودک خود را در منزل نگه دارید و بگذارید استراحت کافی داشته باشد. درمان بیشتری لازم نیست.
من چه کمکی میتوانم بکنم؟
- کودک بیمار دست کم تا یک ماه نمیتواند به مدرسه برود. او را بدون اجازۀ پزشک به مدرسه نفرستید.
- اگر کودک تب دارد، برای جلوگیری از کاهش آب بدن او، به میزان کافی مایعات به او بدهید.
- ممکن است پس از گذشت دو سال از حملۀ اولیۀ بیماری، علائم دوباره ظاهر شوند. بنابراین در مورد هرگونه علائم که ممکن است عود کند هوشیار باشید و درصورت نگرانی با پزشک مشورت کنید.
منبع: بهداشت کودک
تب غددی کودکان
تب غددی کودکان
تب غددی کودکان

بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان

بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان مونونوکلئوز عفونی ، که تب غدد نیز نامیده میشود یک عفونت ویروسی است که نوعا موجب تب شدید ، ضعف و تورم غدد لنفاوی میشود . این بیماری از ویروس اپستاین – بار عارض میشود . مونونوکلئوز عفونی ممکن است در هر سنی رخ دهد اما در جوانان و نوجوانان شایع تر است. بیماری مونونوکلئوز عفونی کودکان


بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر فک و گردن در کودکانبزرگ شدن غدد لنفاوی زیر فک و گردن در کودکان

بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر فک و گردن بعضی از پدر و مادرها به پزشک مراجعه و ابراز نگرانی میکنند که در زیر فک و جلو یا پشت گوش و ناحیه ی پشت سر کودک آنان برجستگی های کوچک یا بزرگ وجود دارد. بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر فک و گردن


بیماری سیاه سرفه کودکانبیماری سیاه سرفه کودکان

بیماری سیاه سرفه کودکان در هفته اول شروع بیماری سیاه سرفه ، هیچ نشانه ای دیده نمی شود که شما را نسبت به آن مشکوک کند. نشانه های اولیه بیماری بسیار شبیه سرماخوردگی هستند. از بینی کودک آب می آید و سرفه های خشکی می کند. بیماری سیاه سرفه کودکان


بیماری تا‌ی‌ساکس نوزادیبیماری تا‌ی‌ساکس نوزادی

بیماری تا‌ی‌ساکس نوزادی شناخته شده ترین بیماری ژنتیکی است که یک اختلال متابولیکی ارثی است. آنزیمی در بدن وجود دارد به نام آنزیم هگزوزآمینیداز A که وظیفۀ این آنزیم تجزیۀ مادۀ چربی به نام GM2 است. بیماری تا‌ی‌ساکس نوزادی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران