کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید.
آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید. من مبتلا به اوتیسم هستم اما اوتیستیک نیستم. اوتیسم یک ویژگی از مجموع ویژگی های من است. شما ممکن است وزنتان زیاد باشد یا فردی باشید نزدیک بین و یا در هنگام فعالیت های حرکتی فاقد تعادل لازم باشید، خطاب قرار دادن شما به عنوان فردی چاق، کور و یا دست و پا چلفتی ستم بزرگی بر شما است.

آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید.

- من مبتلا به اوتیسم هستم اما اوتیستیک نیستم. اوتیسم یک ویژگی از مجموع ویژگی های من است. شما ممکن است وزنتان زیاد باشد یا فردی باشید نزدیک بین و یا در هنگام فعالیت های حرکتی فاقد تعادل لازم باشید، خطاب قرار دادن شما به عنوان فردی چاق، کور و یا دست و پا چلفتی ستم بزرگی بر شما است.
زیرا در کنار این نارسائی ها، شما دارای استعدادها، علائق و احساسات گوناگون هستید.
- ادراک حسی من دچار مشکل است. این بدان معنا است که مواجه شدن با نورها، بوها، صداها، مزه ها و موادی که برای دیگران ایجاد هیچگونه مشکلی نمی کند، برای من گاه بسیار دردناک است و محیط دربرگیرندۀ این محرک ها بسیار خصمانه به نظر می رسد.
ممکن است به دلیل همین عوامل حسی از شما کناره گیری کنم و یا رفتار پرخاشگرانه ای با شما داشته باشم، اما به راست از خودم دفاع می کنم.
نورهای فلورسنت به چشم من ضربه می زند. در مواجه شدن با این نورها تصور می کنم اتاق با اشیاء حرکت می کند و فضا به طور پیوسته تغییر می کند. گاه حس تعادلم را به گونه ای تحت تاثیر قرار می دهد، که وضعیت بدنم را در فضا نمی توانم تشخیص دهم. آنچه مرا آشفته می کند را قبل از رفتار با من مشخص کنید.

- توجه داشته باشید که میان من نمی توانم و من انتخاب نمی کنم تفاوت وجود دارد.به عبارتی زمانی که من به آموزش شما گوش نمی دهم، این را به عنوان یک شیوه انتخاب نکردم. بلکه نمی توانم آنچه شما می گویید را درک کنم.
وقتی شما می گویید: اینقدر وول نخود. گویا تنها صداهای پراکنده ای شنیدم. ولی زمانی که آشکارا و مستقیم با من صحبت می کنید و می گویید: کتابت را روی میز بگذار و برو برای نهار، کاملاً درک می کنم.

- من متفکر عینی و صوری هستم. تمثیل ها و کنایه ها را درک نمی کنم. چه بسا که برداشت ترسناکی از آن بکنم. بنابراین صریح، آشکار و روشن با من حرف بزنید.

- با من صبور باشید. برای من دشوار است در حالی که لغاتی را برای توصیف احساسات و نیازهایم نمی شناسم، آن ها را بیان کنم. ممکن است آشفته، نگران و عصبی شوم. سعی کنید ژست ها و زبان بدن من، مثل حالت کناره گیری و یا برافروختگی را بشناسید.- بیشتر از آنچه با گفتار هدایت شوم با زبان دیداری و تصویری آگاه می شوم. بنابراین بیشتر از آنچه به من می گویید، نشان بدهید چه بکنم. داشتن یک برنامۀ بینایی مرا از استرس اینکه چه باید بکنم و چه پیش خواهد آمد می رهاند.

- بیشتر بر آنچه می توانم، نه بر آنچه نمی توانم، تمرکز کنید. شبیه هر انسان دیگر، در آنجایی که فکر می کنم شایسته نیستم نمی توانم فعالیتی را انجام دهم.

- به من کمک کنید تا بتوانم تعامل اجتماعی برقرار کنم. شاید به نظر اید که من قصد ندارم با دیگر کودکان در فضای باز تعامل برقرار کنم، اما گاهی نمی دانم چگونه گفتگویی را آغاز کنم و یا وارد موقعیت بازی شوم. چنانچه دیگر کودکان را دلگرم به ارتباط با من بکنید به تعامل من با آنها کمک کردید.

- به عنوان یک تفاوت و نه ناتوانی، به اوتیسم بنگرید. شاید قادر به تماس چشمی یا گفتگو با دیگری نباشم، اما توجه کنید که من هرگز دروغ نمی گویم، در بازی کسی را فریب نمی دهم، بی احترامی به همکلاسی هایم و قضاوت در مورد مردم نمی کنم.
من قصد ندارم مایکل جردن بشوم، اما در صورت توجه شما به استعدادها، ظرفیت ها و ویژگی های غیرمعمول در من، ممکن است انیشتن بعدی، موزارت و یا وان گوگ بشوم.

- مرا به صورت غیر مشروط دوست بدارید. به یاد داشته باشید من اوتیسم را خود انتخاب نکردم، بلکه برایم اتفاق افتاده است. بدون کمک و حمایت شما شانسی برای موفقیت ندارم. قول می دهم ارزش حمایت شما را دارم.

منبع: کودکان مبتلا به اوتیسم
آنچه یک کودک مبتلا به اوتیسم آرزو می کند شما بدانید.

اصول بنیادی رفتار با کودکان مبتلا به اوتیسم – بخش اولاصول بنیادی رفتار با کودکان مبتلا به اوتیسم – بخش اول

اصول بنیادی رفتار با کودکان مبتلا به اوتیسم – بخش اول کودک آنلاین: نحوه برخورد و رفتار با کودکان مبتلا به اوتیسم بسیار متفاوت از نوع رفتار با همسالان عادیشان می باشد. بسیاری از روش ها و استراتژی های رفتاری با این گروه از کودکان حاصل سال ها تجربه و تلاش مربیان و والدین آنها می باشد.


راهکارهایی برای رشد مهارت های زبان در کودک مبتلا به اوتیسمراهکارهایی برای رشد مهارت های زبان در کودک مبتلا به اوتیسم

راهکارهایی برای رشد مهارت های زبان در کودک مبتلا به اوتیسم کودک آنلاین: یکی از نشانه های بارز کودکان مبتلا به اوتیسم، مشکلات زبانی آنها است. بسیاری از آنها گفتار را آغاز و کلمات و یا جملات دو کلمه ای را نیز بیان کردند اما بعد از مدتی، آن را از دست داده اند.


چند مثال از بازی های آزاد برای کودک مبتلا به اوتیسمچند مثال از بازی های آزاد برای کودک مبتلا به اوتیسم

چند مثال از بازی های آزاد برای کودک مبتلا به اوتیسم هنگام پیاده روی در پارک همراه با کودکتان شروع به جمع کردن برگ ها و گل های خشک و یا شاخه های بسیار ریز و یا دانه های گیاهان کنید. هنگام جمع کردن او را به این کار تشویق کنید و در مورد کاری که می کنید با زبان ساده و روان با او صحبت کنید.


حمایت های والدینِ کودکان مبتلا به اوتیسم از خود و خانوادهحمایت های والدینِ کودکان مبتلا به اوتیسم از خود و خانواده

حمایت های والدینِ کودکان مبتلا به اوتیسم از خود و خانواده کودک آنلاین: هیچ فرد یا گروهی به اندازۀ والدین، بر نیازها، مشکلات، شرایط مادی و روانی حاکم بر خانواده، نیازهای کودک مبتلا به اوتیسم، ظرفیت ها و توانایی های موجودشان برای مقابله با مشکل، اشراف و آگاهی ندارند. آنها در دسترس ترین و قابل اعتمادترین منبع کمک و حمایت برای خود و خانواده شان می باشند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران