کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
اختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 ساله
اختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: اگر فرزند من و شما در حالی که برخی از اوقات حالات افسردگی را دارد و کسی است که بدون تمایل به فعالیت یا غالب اوقات غم و اندوه دارد اما به یک باره از این حال بیرون می آید و برای مدتی سرحال و شاد و زنده درگیر فعالیت بسیار می شود

اختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 ساله
کودک آنلاین: اگر فرزند من و شما در حالی که برخی از اوقات حالات افسردگی را دارد و کسی است که بدون تمایل به فعالیت یا غالب اوقات غم و اندوه دارد اما به یک باره از این حال بیرون می آید و برای مدتی سرحال و شاد و زنده درگیر فعالیت بسیار می شود یا خودش را به خطر و آب و آتش های فراوان می زند، از آسیب تا حدود زیادی خبر دارد و یا نسبت به آن بی اعتنا است.
باید بدانیم که شاید با یک مسئله جدی تری روبه رو هستیم که فعالیت بیش از حد و یا انرژی داشتن مطرح نیست بلکه فرزندی داریم که علاوه بر افسردگی در برخی از موارد این حالت شیدایی و سرخوشی را دارد و این حالتی است که به عنوان اختلال دو قطبی آن را می شناسیم.
در بسیاری از موارد در بچه ها می تواند با حالت های توهم و حتی هذیان همراه شوند و آنها را در دنیای ذهنی و تخیلی خودشان آنچنان بزرگ و مهم و با ارزش در مراحل شیدایی و سرخوشی نشان بدهند که دست به کارهای عجیب و غریب بزنند و حتی گرفتاری هایی را برای اعضای خانواده فراهم کنند.
در این ایام است که خطر آن وجود دارد که بچه ها با این گرفتاری، درگیر روابط جنسی کاملاً نامناسب و ویرانگر بشوند و به خودشان و دیگران آسیب بزنند.به پدران و مادران توصیه می کنیم که اگر فرزند من و شما در این ایام کمی از حالت عادی و معمولی خودش خارج هست و اگر گزارش هایی که از محیط آموزشی می رسد که او رفتار مناسبی ندارد این را به عنوان سخت گیری معلم و یا بدجنسی و بدخواهی آنها تلقی نکنیم.
در این گونه موارد بهتر آن است که با وسعت نظر کوشش کنیم نظر مسئولین مدرسه و معلم را بدانیم و با روانشناسی گفتگویی داشته باشیم.
توصیه نهایی در خصوص 7 تا 13 سالگی این است که هرگز پدر و مادر، فرزندشان را ابتدا نزد روانشناس نبرند. بلکه ابتدا پدر و مادر یا اگر افرادی دیگر در خانه و از نزدیک با فرزند آشنا هستند با رفتن پیش روانشناس و دادن گزارش کامل دربارۀ تاریخچۀ خانواده و اتفاقاتی که در زندگی فرزندمان افتاده و حالاتی که هم اکنون در او مشاهده می کنیم راه را هموار کنند.
با تشخیصی که روانشناس در این زمینه می دهد و آمادگی که به دست می آورد بتواند برخورد لازم را با فرزند ما به وجود بیاورد و از این طریق اعتماد و اطمینان او را جلب کند و با ایجاد رابطۀ مطلوب شرایطی فراهم شود تا مشکل او حل شود.
در این گونه موارد به این امید که اوضاع می گذرد و این که دیگران هم بودند که فرزندی چنین و چنان داشتند اما بعد از مدتی با مسئله و مشکل جدی روبه رو نشده اند یا هم اکنون فرزندشان حالت عادی و طبیعی خودش را دارد نباید به خودفریبی دست بزنیم.
به هر حال اگر عزیزان ما از حد و حدودی که بیشتر بچه ها هستند خارج می شوند، بهتر آن است که به عنوان پدر و مادر با مشورتی در این باره اهمیت موضوع را برای خودمان روشن کنیم و اگر دیدیم باید اقدامی صورت بگیرد، در این زمینه کوتاهی نکنیم.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت 7 تا 13 سالگی
اختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 ساله
وسواس در کودکان 7 تا 13 سالهوسواس در کودکان 7 تا 13 ساله

وسواس در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: مطلب مهم دیگری که در بچه های 10 ، 11 ساله دیده می شود موضوع وسواس یا گیر دادن است که بچه ها پیدا می کنند. - بچه ها در این سن و سال آمادگی این را دارند که برخی از اوقات موضوعات را بیش از حد جدی بگیرند.


علل و عوارض فیزیکی اضطراب در کودکان 7 تا 13 سالهعلل و عوارض فیزیکی اضطراب در کودکان 7 تا 13 ساله

علل و عوارض فیزیکی اضطراب در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: ترس، اضطراب و وحشت به ویژه اضطراب و وحشت دگرگونی هایی را در بدن انسان موجب می شود. بچه ها می توانند در این سن و سال گرفتار سر درد شوند و مشکلات تنفسی پیدا کنند یا مشکلات جهاز هاضمه، دل درد، معده درد و برخی از اوقات در کار دفع و ادرارشان اشکالاتی پیدا شود یا گرفتار تکرر ادرار شوند.


افسردگی در کودکان 7 تا 13 سالهافسردگی در کودکان 7 تا 13 ساله

افسردگی در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: مشکل دیگری که فرزندان ما در این ایام می توانند با آن درگیر بشوند موضوع افسردگی است. مطالعات نشان می دهد که نزدیک 15 درصد بچه ها در معرض این خطر قرار دارند و چون علائم افسردگی در کودکان در گذشته شناخته شده نبود این تصور وجود داشت که بچه ها دچار افسردگی نمی شدند.


نکات بسیار مهم در مورد رشد جنسی کودکان 7 تا 13 سالهنکات بسیار مهم در مورد رشد جنسی کودکان 7 تا 13 ساله

نکات بسیار مهم در مورد رشد جنسی کودکان 7 تا 13 ساله کودکی که تا به حال یعنی تا 6 ، 7 سالگی مراحل رشد جنسی خودش را به خوبی پشت سر گذاشته بین 6 تا 12 و 13 سالگی می تواند دوران خاموشی یا دوران پنهان و کمون را تجربه کند. شاید بتوان گفت که فقط این 6 و 7 سال است که انسان با موضوع ها و مسائل جنسی به عنوان مطلب مهم زندگی اش در تماس و ارتباط نیست.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران