کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت دوم
علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت دوم اشکال این داروها این است که مخصوصا در مسیر رشد مشکلاتی را به وجود می آورند. تاثیرات جنبی و جانبی دارندکه بیش از همه بر روی اشتها مخصوصا بر روی رشد کودک اثر می گذارد. علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت دوم

علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت دوم
نکته : اشکال این داروها این است که مخصوصا در مسیر رشد مشکلاتی را به وجود می آورند. تاثیرات جنبی و جانبی دارندکه بیش از همه بر روی اشتها مخصوصا بر روی رشد کودک اثر می گذارد.
به همین علت کودکی که در دوران کودکی یا حتی نوجوانی از این دارو استفاده کرده ، احتمالا رشد فیزیکی به اندازه را نخواهد داشت.گرچه این فاصله بسیار بسیار کم است یعنی مثلا به جای قد 160 سانتی متر ، قد 159 یا 159.5 سانتی متر را خواهد داشت اما اهمیت و ارزشی در مقابل فایده ای که در مقابل استفاده از این دارو است را ندارد.
پدر  و مادر باید بدانند که تاثیرات جنبی و جانبی این داروها همچنان باید مورد توجه قرار بگیرد ، ولی تردیدی در این باره نباید کرد که اگر کودک گرفتار حالت شدید این بیماری است، عدم استفاده از دارو در حقیقت او را نه تنها با افسردگی ، بلکه با عقب افتادگی تحصیلی همراه می کند به طوری که دبیرستان را هم به پایان نخواهد رساند.
نکته : در موارد شدید این بیماری حتما و باید دارو مصرف شود. تغییرات کمی که از نظر رشد فیزیکی برای فرزند ما به وجود می آورد و یا احتمالا تاثیرات محدود جنبی و جانبی ای که دارد ، به هیچ وجه قابل مقایسه با آسیبی نیستکه معالجه نشدن این بیماری برای فرزند ما در آینده به ارمغان خواهد آورد.
کودکی که از این دارو استفاده نکند و در حالت شدید این بیماری می باشد معمولا دبیرستان را به پایان نمی رساند. احساس بد او درباره خودش و زندگی ، او را از پای در می آورد.
زمینه و مقدمه ی ظهور و بروز افسردگی را به شدیدترین صورت نشان می دهد و بنابراین مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد. امید این است که اگر تشخیص روانشناس مخصوصا روانپزشک شما این بوده که مصرف دارو ضروری است به خاطر تاثیرات جنبی و جانبی ، از دادن دارو خودداری نکنید.همچنین یادآور می شویم گرچه برخی علل و عوامل دیگر از جمله مصرف شیرینی و یا مواد دیگر قندی و نشاسته ای همراه با چراغ های فلورسنت و یا تحت تاثیر قرار گرفتن سرب و مطالب دیگری در این زمینه ، علل و عوامل این بیماری گفته و شناخته شده است ، ولی تاثیرات آن ها اگر هم وجود داشته باشد ، بسیار بسیار ناچیز است.
ولی اگر فعالیت فرزند من و شما بعد از خوردن مواد قندی ، شدیدتر و بیشتر می شود ، بهتر آن است که پدر و مادر در این زمینه نیز نکاتی را رعایت بکنند.
به ویژه وقتی که خبر داریم شکر یکی از موارد آسیب زننده به همه ی افراد در همه ی سنین خواهد بود و همان طور که گفته شده اگر تازه کشف می شد به عنوان نوعی سم و زهر تلقی می گردید.
امید این است با توجه به مطالبی که خدمتتان عرض شد در حالی که متوجه ی اشکال فرزندمان می شویم و به ناتوانی او اعتنای لازم را می کنیم ، بدانیم که در این باره باید حتما اقدامی کرد.
برچسب زدن به فرزندی  که مشکل ( ADD ) و ( ADHD ) دارد در مواردی میتواند مفید باشد و او را با این موضوع آشنا کند که گرفتاری او تقصیر خودش و یا دیگران نیست.
ولی از جانب دیگری برخی از اوقات این برچسب ها ، بهانه و یا دلایلی را موجب می شود که ممکن است او از آن استفاده کند و یا برخی از اوقات سوء استفاده کند ولی به هر حال در این باره هرکسی باید با توجه به حالات روانی فرزندش و نوع محیطی که در آن زندگی می کند تصمیم لازم را اتخاذ کند.
علل و عوامل برهم خوردن تعادلِ فرزندِ مبتلا به ( ADD ) و ( ADHD )
لازم است که ما بدانیم علل و عوامل اصلی که موجب بر هم خوردن تعادل فرزند ما در دوران گرفتاری به مشکل ( ADD ) و ( ADHD ) می باشد معمولا به دو موضوع مرتبط است :
یکی این که حجم خبری که از بیرون می رسد آن چنان زیاد است و ناتوانی فرزند ما برای تصمیم درباره توجه به خبری و بی اعتنایی نسبت به اخبار دیگر به صورتی است که او را با مسائل و مشکلاتی همراه می کند.
دوم این که سیستم عصبی او حساس بوده و کوچک ترین تغییری و یا تفاوتی ، واکنش های تندی را در او موجب می شود. به هر حال آنچه را که می دانیم این است که فرزند من و شما در مقابل این بیماری و گرفتاری بسیار ناتوان است و با وجودی که میتواند در این زمینه کارهایی را انجام دهد اما محدود است.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت دوم
علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت اولعلل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت اول

علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت اول دانستن علل و عوامل گرفتاری ( ADD ) و ( ADHD ) شاید بیشتر ما را متوجه کند که این آسیب مغزی یا سیستم عصبی تا چه اندازه جدی است. علل و عوامل ( ADD ) و ( ADHD ) – قسمت اول


کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD) کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD)

کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD) :گرفتاری دیگری که از سال ها قبل شناخته شده است و همچنان مانند گذشته کودکان و فرزندان من و شما را گرفتار می کند بیماری کمبود توجه و تمرکز و دیگری کمبود توجه و تمرکز همراه با فعالیت و جنب و جوش بیش از حد است. کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD)


اصلاح رفتار کودکان (کودکان بیش فعال) – بخش اولاصلاح رفتار کودکان (کودکان بیش فعال) – بخش اول

اصلاح رفتار کودکان (کودکان بیش فعال) – بخش اول علیرضا که شش سال دارد مدام در حال حرکت است. انگار موتوری او را به تحرک وا می دارد، به تذکرات و خواسته های والدین و مربیان توجه نمی کند، سریعاً حواسش پرت می شود و در خانواده او را با عبارات شلوغ، زلزله، آتشفشان و ... صدا می زنند. به عقیدۀ اطرافیان، او از دیوار راست بالا می رود.


راه‌های شناسایی کودک بیش فعالراه‌های شناسایی کودک بیش فعال

راه‌های شناسایی کودک بیش فعال معمولاً اختلال از سه سالگی به بعد تشخیص داده می‌شود. کودکان مبتلا در دوره شیرخواری، اغلب پرتحرک بوده و دست‌ها و پاهای خود را زیاد حرکت می‌دهند، کم‌خواب و کم‌غذا بوده زیاد گریه می‌کنند و عکس‌العمل نشان می‌دهند. راه‌های شناسایی کودک بیش فعال


کودک بیش فعالکودک بیش فعال

کودک بیش فعال میزان انرژی در افراد مختلف ، متفاوت است ، اما کودکانی هستند که فعالیت هایشان بیش از حد زیاد است و همین امر نگرانی والدین را در پی دارد . کودک بیش فعال

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید