کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

1
آنفولانزا در کودکان
آنفولانزا در کودکان آنفولانزا نوعی عفونت ویروسی نواحی فوقانی دستگاه تنفسی است که ممکن است برای کودکان در کلیه ی سنین رخ دهد. ویروس آنفولانزا با سرفه و عطسه و نیز تماس مستقیم پراکنده می شود. هر سال آنفولانزا در سطوح کوچکی همه گیر میشود. آنفولانزا در کودکان

آنفولانزا در کودکان
آنفولانزا نوعی عفونت ویروسی نواحی فوقانی دستگاه تنفسی است که ممکن است برای کودکان در کلیه ی سنین رخ دهد. ویروس آنفولانزا با سرفه و عطسه و نیز تماس مستقیم پراکنده می شود. هر سال آنفولانزا در سطوح کوچکی همه گیر میشود.
علائم آنفولانزا :
علائم آنفولانزا 1 تا 3 روز پس از آلوده شدن بروز می کند و معمولا به سرعت تشدید می شود. این علائم ممکن است شامل موارد ذیل باشد :
•    تب معمولا بالای 39 درجه سانتی گراد
•    سرفه ی خشک
•    انسداد بینی
•    خستگی و ضعف
•    سردرد
•    گاهی گلودرد
علائم معمولا در 2 تا 5 روز اول بیماری بیشترین شدت را دارد. در بیشتر موارد آنفولانزا ظرف حدود 10 روز کاملا خوب می شود.
عوارض بیماری :
ویروس آنفولانزا ممکن است به ریه ها سرایت کند و موجب ذات الریه شود که اغلب عفونت میکروبی ثانوی نیز به دنبال دارد. عفونت میکروبی ممکن است به سینوس ها یا گوش ها نیز سرایت کند.
از کودکانی که خطر ابتلای آنها به این عوارض زیاد است کودکان مبتلا به بیماری های قلبی ، ریوی ،یا کلیوی مزمن ، دیابت قندی ، فیبروز کیسه ای ، یا ضعف دستگاه ایمنی هستند . تشنج ناشی از تب نیز از عوارض احتمالی شیرخواران است.ویروس آنفولانزا :
ویروس آنفولانزا میتواند ساختار خود را تغییر دهد و گونه های جدیدی ایجاد کند که کودک در قبال آنها مصونیت حاصل نکرده است. به همین دلیل ممکن است حمله های مکرر آنفولانزا رخ دهد.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد ؟
اگر کودک شما زیر 2 سال دارد یا از افرادی است که احتمال ابتلای آنها به عوارض بیماری زیاد است ، فورا با پزشک تماس بگیرید. همچنین اگر کودک شما دچار هر یک از این علائم شود باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید : تب بالاتر از 40 درجه سانتی گراد ، تنفس سریع در حد غیرعادی ، خواب آلودگی ، بی اشتهایی.
درمان چیست ؟
در صورت عفونت میکروبی ، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند. اگر علائم شدید باشد یا کودک از افرادی باشد که احتمال ابتلای آن ها به عوارض بیماری زیاد است ( مثلا به دلیل بیماری مزمن ) ممکن است در بیمارستان بستری شود.
در صورت مراقبت از کودک در منزل ، او را در رختخواب و در اتاقی با تهویه ی مناسب و هوای مرطوب بخوابانید. دمای اتاق را در حدود 20 درجه سانتی گراد نگه دارید تا زمانی که دمای بدن او به حد عادی بازگردد. برای درد و تب میتوان شربت یا قطره ی استامینوفن داد. مایعات زیاد بنوشانید.
چگونه از آنفولانزا پیشگیری کنیم ؟
واکسیناسیون سالانه در قبال آنفولانزا برای مبتلایان به بیماری های مزمن ، مثل بیماری ریوی ، یا نواقص دستگاه ایمنی توصیه میشود.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر....
آنفولانزا در کودکان
واكسن آنفولانزا و سرماخوردگی برای کودکان واكسن آنفولانزا و سرماخوردگی برای کودکان

اکثر متخصصین کودکان توصیه میکنند دارند که کودکان بالای شش ماه بایستی واکسن آنفولانزا را دریافت کنند . انجمن متخصصین کودکان امریکا توصیه میکنند بجهت واکسیناسیون کودکان بعد از شش ماهگی بایستی دوبار واکسن آنفولانزا تزریق شود تا واکسن موثر واقع شود . وکسن هموفیلوس واکسن پنجگانه


درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در بارداریدرمان سرماخوردگی و آنفولانزا در بارداری

درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در بارداری بیشتر مادران باردار از سرماخوردگی ، آنفولانزا یا حساسیت رنج می برند . نباید از داروی تجویز شده توسط پزشک عادی بدون مشورت با متخصص خود مصرف کنید. درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در بارداری


سرماخوردگی در کودکانسرماخوردگی در کودکان

سرماخوردگی در کودکان سرماخوردگی که عفونت ویروسی بینی و حلق است ، بیماری مسری خفیفی است که کودکان زیاد به آن مبتلا میشوند . بیشتر کودکان حداقل 6 بار در سال سرما می خورند ، و با شروع بازی های گروهی یا رفتن به کودکستان تعداد دفعات بیشتر می شود. سرماخوردگی در کودکان


درمان سرماخوردگی در کودکاندرمان سرماخوردگی در کودکان

درمان سرماخوردگی در کودکان دارویی وجود ندارد که سرماخوردگی را درمان یا کوتاه کند، بنابراین دوران سرماخوردگی باید طی شود. داروهایی که پزشکان برای سرماخوردگی تجویز می‌کنند، به‌منظور از بین بردن ناراحتی‌های کودک می‌باشد. درمان سرماخوردگی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران