کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
تب یونجه کودکان
تب یونجه کودکان تب یونجه شبیه بیماری آسم است ؛ با این تفاوت که واکنش آلرژیک در این بیماری ، غشاهای مخاطی بینی و پلک ها و قفسه ی سینه را در بر میگیرد . این اختلال به عنوان رینیت آلرژیک نیز شناخته میشود و باعث عطسه ، آب ریزش بینی ، ریزش اشک و خارش چشم ها میشود. تب یونجه کودکان

تب یونجه کودکان
تب یونجه شبیه بیماری آسم است ؛ با این تفاوت که واکنش آلرژیک در این بیماری ، غشاهای مخاطی بینی و پلک ها و قفسه ی سینه را در بر میگیرد . این اختلال به عنوان رینیت آلرژیک نیز شناخته میشود و باعث عطسه ، آب ریزش بینی ، ریزش اشک و خارش چشم ها میشود.
این بیماری در بهار و تابستان بروز می کند و معمولا به علت حساسیت نسبت به گرده ی گیاهان ، علف ها و درختان به وجود می آید.
بسیاری از مبتلایان به تب یونجه ، معمولا نسبت به بیش از یک گروه حساس هستند و ایزولاسیون کوتاه مدت در یک اتاق با تهویه مطبوع ، به سختی میتواند از بروز علائم در این گونه افراد جلوگیری کند. کودک مبتلا به تب یونجه به دلیل مسدود بودن بینی ، از دهان نفس می کشد.
تب یونجه به طور معمول ، قبل از 5 سالگی بروز نمی کند ، اما ممکن است در هر زمانی شروع شود یا خاتمه یابد. همچنین این بیماری به طور معمول ، در میان خویشاوندان نیز مشاهده می شود.
برخی کودکان ، علاوه بر گرده ها ، به حیوانات و گرد و غبار خانگی نیز حساس اند و در سراسر سال از تب یونجه رنج می برند و به این اختلال (( رینیت آلرژیک سالیانه )) می گویند.
آیا خطرناک است ؟
تب یونجه به صورت دوره ای ، دردسر آفرین میشود ، اما به هر حال عواقب جدی در برندارد.


تب یونجه کودکان


تب یونجه کودکان


علائم احتمالی :
* عطسه .
* آبریزش بینی همراه با ترشحات روشن .
* چشمان خارش دار و اشک بار با حاشیه ی قرمز .
اولین کاری که باید انجام دهم چیست؟
1 . اگر کودک زیاد عطسه می کند ، حرارت بدنش را بررسی کنید تا اطمینان یابید به عفونتهایی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی دچار نشده است.
2 . اجازه ندهید کودک چشمانش را مالش دهد. این عمل ، باعث تشدید تحریک آنها میشود. برای کاهش تحریک ، چشمانش را با آب سرد شست و شو دهید.
آیا باید با پزشک مشورت کنم؟
اگر گمان کردید به عفونت جدی تری مبتلا شده است ، یا اگر تب یونجه ، او را بی تحمل کرده است ، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید.
پزشک چه کاری انجام می دهد؟
* ممکن است پزشک ، برای از بین بردن علائم ، قطره بینی ضد احتقان و یا اسپری مایع یا قرص های ضد حساسیت تجویز کند.
اگر مشکل کودک شما شدید باشد ، پزشک برای یافتن عامل حساسیت زا ، یک دوره آزمایش های پوستی ترتیب می دهد. هنگامی که آلرژن ها شناخته شدند ، یک واکسن ویژه برای کودک ساخته میشود و یک دوره ی تزریقات حساسیت زدا در طول چند هفته صورت می گیرد تا وی را در مقابل بیماری حفاظت کند .
من چه کمکی میتوانم بکنم ؟
* هر روز مراقب مقدار گرده ها باشید و زمانی که مقدار آن زیاد است ، اجازه ندهید کودک نزدیک زمینی بازی کند که چمن آن تازه چیده شده است.
 * در رختخواب کودک از پَر و در لباس او نیز از کرک استفاده نکنید.
* در صورت امکان ، خانه را بدون گرد و غبار نگه دارید حتی اگر کودک شما به گرد و خاک هم حساسیت نداشته باشد ، هوای آلوده به گرد و خاک ، شرایط را برای افزایش حساسیت بیشتر می کند.
* هنگام تفریح ، بیرون از شهر ، جعبه کمک های اولیه فراهم کنید. این جعبه باید محتوی دستمال کاغذی ، قطره چشمی ، حوله مرطوب برای تسکین چشمان کودک و تمامی داروهای تجویزی باشد.
منبع : کتاب بهداشت کودک
تب یونجه کودکان
تب یونجه کودکان
تب در نوزادان و درمان آنتب در نوزادان و درمان آن

تب در نوزادان و درمان آن یکی از پرسش های پزشکتان دربارۀ نوزادتان این است؛ تب دارد؟ و این به زودی یکی از پرسش های شما از خودتان نیز خواهد بود. در نهایت شما می آموزید که با قرار دادن لب ها یا گونه هایتان روی پیشانی نوزاد، برآورد دقیقی از دمای بدن او به عمل آورید. تب در نوزادان و درمان آن


تغذیه کودک تب دارتغذیه کودک تب دار

تغذیه کودک تب دار پی بردن به تب کودک کار ساده است و والدین معمولا گرم شدن بدن و برافروختگی صورت کودک را نشانه تب او می دانند. بنابه تعریف دقیق تر اگر دمای رکتال کودک از دمای طبیعی 37 درجه تجاوز کند و به 38 درجه یا بیشتر برسد این تغییر را باید نشانه تب کودک دانست. تغذیه کودک تب دار


تشنج ناشی از تب در کودکانتشنج ناشی از تب در کودکان

تشنج ناشی از تب در کودکان تشنج ناشی از تب نوعی تشنج است که از دمای بالای بدن یعنی دمای بالاتر از 39 درجه سانتی گراد که همراه عفونت در بخشی از بدن غیر از مغز روی می دهد، ناشی می شود. تشنج ناشی از تب ممکن است در کودکان 6 ماهه تا 5 ساله رخ دهد. این نوع تشنج هر چند وحشت آور است معمولا خطرناک نیست. تشنج ناشی از تب در کودکان


تب در نوزادان و شیرخوارانتب در نوزادان و شیرخواران

تب در نوزادان و شیرخواران :بالا رفتن غیرطبیعی دمای بدن از37 ‌درجه سانتی‌گراد به بالاتر را تب گویند . نوزادی که دچار تب شده دارای علائمی مانند پیشانی و بدنی گرم و داغ و ظاهری بی‌حال و بدخلق خواهد بود.برای پی بردن به تب در نوزادان و شیرخواران بهتر است با تب سنج دمای بدن نوزاد را اندازه‌گیری کنید زیرا تب بالا در نوزادان و شیرخواران باعث بروز تشنج و ناهنجاری‌های مغزی می‌گردد. تب در نوزادان و شیرخواران


تب واکسن در شیرخواران و نوزادانتب واکسن در شیرخواران و نوزادان

تب واکسن در شیرخواران و نوزادان اگر فرزندتان در زمان واكسيناسيون تب داشته باشد، بايد واكسن زدن را تا بهتر شدن حال او به تأخير انداخت. علایم تشنج در کودکان ممکن است پس از تزریق واکسن نوزادان و شیرخواران دچار تب بالای 39 درجه شوند

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید