کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

5
تبخال لب ها در کودکان
تبخال لب ها در کودکان تبخال لب ها یک ضایعه ی ویروسی است که تاول هایی در پوست و مخاط لب ها ایجاد میکند.کودکان به دو نوع تبخال مبتلا میشوند. تبخال لب ها در کودکان

تبخال لب ها در کودکان
تبخال لب ها یک ضایعه ی ویروسی است که تاول هایی در پوست و مخاط لب ها ایجاد میکند.کودکان به دو نوع تبخال مبتلا میشوند.
۱_کودک برای اولین مرتبه با ویروس تبخال برخورد میکند و ویروس ضایعه ی تبخالی ایجاد می نماید و کودک دچار علایم عمومی میگردد.
۲_ کودک به دفعات مبتلا به تبخال میگردد یا به عبارت دیگر تبخال او عود میکند و تکرار میشود.تکرار شدن تبخال به این علت است که ویروس های تبخال در محل لب ها و صورت به شکل اجسامی به حالت پنهانی و در حال نهفتگی باقی می ماند و هرموقع کودک در برابر عواملی مانند سرما یا آفتاب قرار گیرد یا به عللی تب کند یا دچار هیجان شود یا دختران جوان قاعده شوند ویروس فعال میگردد و تبخال عود میکند.
این نوع تبخال فقط به صورت ضایعه ی پوستی تظاهر میکند و علایم عمومی مانند تب و غیره ندارد.
تبخال لب ها به صورت ضایعات تاولی است که جدار نازک دارد و در محل پوست و مخاط لب ها به وجود می آید و به سرعت پاره میشود و سپس دله میبندد و در خلال ۷ تا۱۰روز بدون این که داغی به جا بگذارد بهبود می یابد.
قبل از پیدایش تاول ها ،کودک در محل تاول ها احساس غلغلک و،سوزش و درد میکند.اگر پوست صورت دچار ضربه یا خراشی گردد ویروس تبخال که در محل وجود دارد ممکن است ایجاد تبخال نماید‌.همچنین در ناحیه ی چانه شیرخوارانی که دچار آبریزش از دهان هستند ممکن است تبخال ایجاد گردد.
پیشگیری و درمان تبخال لب ها
 فردی که مبتلا به تبخال لب ها میشود باید پوست صورت خود را خشک و پاک نگهدارد تا میکروب ها و قارچ ها برروی تبخال ننشیند و بهتر است در صورت امکان روی تبخال را بپوشاند تا ویروس به دیگران منتقل نشود.
اگر سوزش و درد وجود دارد مادر میتواند به کودک خود داروهای مسکن مانند استامینوفن بدهد تا دوران تبخال طی شود و بهبود یابد.
داروهای ضد ویروسی برروی تبخال موثر است ولی چون تبخال خود به خود بهبود می یابد مالیدن پمادهای ضدویروسی یا پمادهای ویتامین دار لزومی ندارد.اگر تبخال لب ها به دفعات عود کرد پزشک به عنوان جلوگیری از عود مکرر داروی آکسیکلوویر توصیه می نماید.
منبع:کتاب من و کودک من
تبخال لب ها در کودکان
تبخال در کودکانتبخال در کودکان

تبخال در کودکان تبخال که از انواع ویروس های تبخال ساده ناشی می شود ، تاول های کوچکی است که روی لب ها و اطراف آنها تشکیل میشود . تبخال در کودکان


بیماری تبخال دهان در کودکانبیماری تبخال دهان در کودکان

بیماری تبخال دهان در کودکان تبخال دهان یا دهان درد ( پیدایش تاول بر روی زبان ، سطح داخلی گونه ها و تورم لثه ها) به علت ویروس هرپس ایجاد میشود. سر زدن دندان های کودک و زخم شدن لثه ها ، عامل مساعدی در به وجود آمدن تبخال دهان می باشد. این بیماری معمولا در سنین یک تا سه سالگی بیشتر دیده میشود. بیماری تبخال دهان در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران