کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
ایمنی کودک در آب
ایمنی کودک در آب در اغلب موارد اصول ایمنی در استخرهای شنا ، حمامهای عمومی و نظایر آنها فراموش می شود. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید : (( هر نوع آبی میتواند برای کودک خطرساز باشد.)) ایمنی کودک در آب

ایمنی کودک در آب
یادآوری نکات مهم
1-    کودکان هنگام شنا در استخر یا ساحل دریا و در تمام مدت شنا باید زیر نظر مستقیم والدین باشند.
2-    آشنایی والدین با احیای قلبی – ریوی ضروری است.
3-    دقت کنید که نرده های حفاظتی اطراف استخرها کامل و بی نقص باشند.
در اغلب موارد اصول ایمنی در استخرهای شنا ، حمامهای عمومی و نظایر آنها فراموش می شود. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید : (( هر نوع آبی میتواند برای کودک خطرساز باشد.))  
کودکان زیادی در چاله های آب ( حوض خانه) ، وان حمام و حتی کاسه ی توالت فرنگی خفه شده اند. هر گاه کودک نزدیک آبی بازی می کند به دقت از او مراقبت کنید و حتی برای چند ثانیه هم او را تنها نگذارید.
یکی از اشتباه های شایع ترک کودکان در حمام برای پاسخ دادن به زنگ در یا تلفن است. به علاوه وقتی کودک در حمام است نباید از وسایل الکتریکی همچون سشوار یا فر مو و تیغ استفاده کرد. زمانی که به این وسایل احتیاجی نیست آنها را دور از دسترس کودکان در کمدها در بسته قرار دهید.
باید نکات زیر را همیشه مد نظر داشته باشید :
•    همیشه وان حمام و دستشویی را پس از استفاده خالی کنید.
•    درجه حرارت آبگرمکن خانه باید کمتر از 50 درجه سانتیگراد باشد.
•    هنگام استحمام تمام قفل ها را از در حمام بردارید و یا کلید یدکی را همواره در اختیار داشته باشید تا چنانچه کودک خود را در حمام حبس کرد بتوانید او را نجات دهید.
•    همیشه تشت آب را بعد از استفاده خالی کنید و آن را در جایی قرار دهید که کودک در زمان بازی در حمام بدون نظارت شما نتواند آن را از آب پر کند.
اصول ایمنی در استخر
حوض خانه و حتی استخرهای عمومی برای کودکان بسیار خطرناک هستند. هر چند والدین نسبت به ایمنی حفاظها معمولا ابراز اطمینان میکنند اما هیچ چیز جایگزین حقیقت نمیشود حقیقت این است که حتی با وجود بهترین حفاظها باز تعداد کودکانی که در استخرها غرق شده اند بیش از هر نوع آب دیگری است.
چنانچه شما استخر یا حوضی در منزل دارید و یا به خانه ای که دارای چنین امکاناتی است رفت و آمد می کنید نکات زیر را به یاد داشته باشید :
1.    کودک را حتی برای مدت کوتاه هم بدون مراقبت تنها نگذارید.
2.    نظارت دقیق یکی از والدین هنگام شنا ضروری است و چنانچه در خانه استخر دارید باید با اصول نجات غریق و احیای قلبی – ریوی آشنا باشید. حیاتی ترین زمان برای فرد غرق شده همان چند دقیقه ی اول پیش از رسیدن نیروهای امداد است. والدینی که با عمل احیا آشنایی دارند باید خیلی سریع به این کار بپردازند.
3.    هنگامی که از استخر استفاده نمی شود در ورودی استخر را ببندید و آن را قفل کنید و حتی مسیر ورودی حیاط را هم باز نگذارید. هر چهار طرف استخر باید نرده و حفاظ داشته باشد. از علائم هشدار دهنده ای که شبیه حیوانات است بپرهیزید چون باعث تشویق کودکان برای ورود به استخر می شود.
4.    برای در استخر از قفل های مطمئن استفاده کنید تا کودکان نتوانند آن را به راحتی باز کنند.
در ساحل دریا
در ساحل به دلیل خطر امواج بزرگ باید کاملا مراقب کودکان باشید . همیشه به همراه کودک خود شنا کنید و در حالی که نزدیک او هستید اجازه ی بازی را در کناره ی آب به او بدهید. پیش از استفاده از ساحل با ناجیان غریق مستقر در محل مشورت کنید.
آنها میتوانند اطلاعات مفیدی درباره ی فشار بستر دریا وضعیت شن های ساحل و یا هر مسأله دیگر ساحل را در اختیار شما بگذارند. ممکن است جریان آب کودک را غفلتا به زیر آب بکشد و به همین علت باید به دقت او را زیر نظر داشت.
آموزش شنا
بیشتر متخصصان کودکان آموزش شنا را پیش از 3 سالگی توصیه نمیکنند. بنابراین درباره ی بچه های خیلی کوچ نباید دچار این توهم شویم که آنها توانایی شنا کردن را دارند. اگر بچه های کوچک یا شیرخوار به زیر آب فرو روند از آنجا که نمیتوانند بین تنفس و بلع خود هماهنگی ایجاد کنند مقداری از آب استخر را می بلعند.
حتی بلع مقدار کمی آب هم برای این گروه سنی خطرناک است و علائم مسمومیت با آب را ایجاد میکند. اگر به کودک خود شنا می آموزید برنامه را به گونه ای ترتیب دهید که شبیه بازی باشد. به خاطر داشته باشید که کودکان زیر 3 سال را نباید به زیر آب فرو برد.
منبع : کتاب دستورات ایمنی و مراقبت از آسیب های کودکان
ایمنی کودک در آب

ایمنی و سلامتی کودکانایمنی و سلامتی کودکان

ایمنی و سلامتی کودکان هر چند محافظت کودک از همه ی حوادث و بیماریها ممکن نیست ، ولی میتوان اقدامات احتیاطی مشخصی را برای کاهش احتمال بروز بیماری های شدید یا حوادث مخاطره آمیز انجام داد. واکسیناسیون اقدام بسیار موثری برای پیشگیری از برخی بیماری های دوران کودکی مانند سرخک و سیاه سرفه است. ایمنی و سلامتی کودکان


نکات ایمنی در مورد آب بازی کودکاننکات ایمنی در مورد آب بازی کودکان

نکات ایمنی در مورد آب بازی کودکان استفاده از کرم ضد آفتاب هنگامی‌که کودک بیرون بازی می‌کند الزامی است و هر دو ساعت یک‌بار به خصوص بعد از هر آب‌بازی لازم است؛ مجدداً از کرم استفاده شود . نکات ایمنی در مورد آب بازی کودکان


ایمنی کودک در خودروایمنی کودک در خودرو

ایمنی کودک در خودرو کودک آنلاین: یکی از دلایل عمدۀ آسیب‌های کودکان، تصادفات رانندگی است و این آسیب‌ها برای کودک، چه عابر پیاده باشد و چه سرنشین خودرو، ممکن است اتفاق بیفتد. شایع‌ترین علت آسیب به سرنشین خودرو، نبستن یا استفادۀ نادرست از کمربند ایمنی است. ایمنی کودک در خودرو


برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانهبرقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه

برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه اغلب کودکان نوپا بالا رفتن – حتی از دیوار راست – را دوست دارند و هرگز به اینکه چگونه باید پایین بیایند و برخی از سقوط ها دردناک و مخاطره آمیز است ؛ فکر نمی کنند. آنها حتی از پرده ها هم بالا می روند و از صندلی و اشیای مشابه و به عنوان نردبان استفاده می کنند. برقراری ایمنی برای کودکان نوپا در خانه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران