کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
سرفه کودکان
سرفه کودکان سرفه ، یا نشانه ای از یک بیماری است ، یا طریقه ی واکنش بدن است به‌عاملی محرک که‌در گلو یا ،در مجاری هوایی به‌وجود آمده است. سرفه ی مرطوب یا سرفه ی خلط دار ، برای مثال‌در جریان حمله ی آسم یا سیاه سرفه ، خلط را از سینه خارج میکند و ترشحات را از مجاری هوایی پاکسازی می‌نماید. سرفه کودکان

سرفه کودکان
سرفه ، یا نشانه ای از یک بیماری است ، یا طریقه ی واکنش بدن است به‌عاملی محرک که‌در گلو یا ،در مجاری هوایی به‌وجود آمده است. سرفه ی مرطوب یا سرفه ی خلط دار ، برای مثال‌در جریان حمله ی آسم یا سیاه سرفه ، خلط را از سینه خارج میکند و ترشحات را از مجاری هوایی پاکسازی می‌نماید.
سرفه ی خشک که هیچگونه خلطی ایجاد نمیکند ، همیشه علت مشخصی ندارد. محرکی که سبب سرفه می‌شود ، ممکن است ترشحات عفونت مزمن سینوس ها ، یا آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی باشد.
همچنین ممکن است روشی باشد برای اینکه جسم خارجی چسبیده‌در نای را دفع کند.در صورتی که بزرگسالان اطراف کودک زیاد سیگار بکشند ، ممکن است دود گلوی کودک را تحریک کند و سبب سرفه شود.
همچنین گاهی کودکان ، سرفه را به‌عنوان وسیله ای برای جلب توجه به‌کار می‌گیرند.
آیا خطرناک است ؟
سرفه به‌طور معمول ، عارضه ای جدی نیست ، هرچند ممکن است آزار دهنده باشد . با این حال سرفه ای که مشکلات تنفسی ایجاد می‌کند ، جدی است و باید به‌صورت اورژانسی تحت درمان قرار گیرد.
اولین کاری که باید انجام دهم چیست ؟
1 . اگر کودک همراه سرفه خلط بالا می‌آورد ، وی را بر روی پایتان بنشانید – مانند زمانی که میخواهید برای تنبیه به‌پشت باسن او بزنید – به‌ملایمت به‌پشت او ضربه‌بزنید تا به‌خروج خلط کمک کنید.
2 . اگر کودک هنگام شب سرفه میکند ، سر او را با بالش بلند کنید و به‌حالت عمودی نگه دارید . این عمل ، ریزش ترشحات بینی و مجاری تنفسی را به‌داخل گلو متوقف می‌کند. جهت تسکین تحریک گلو ،به‌او لیموی گرم بدهید که با عسل شیرین شده باشد.
آیا باید با پزشک مشورت کنم ؟
در‌برخورد با این موارد ، هرچه زودتر با پزشک مشورت کنید : اگر سرفه بعد از 4-3 روز بهتر نشد ، اگر کودک نمیتواند بخوابد ، اگر شما نمیتوانید جسم خارجی را از گلوی کودک خارج کنید ، اگر سرفه های کودک شدید شد ، یا اگر سرفه ها با تنفس تند همراه شد ، یا سرفه های سخت با خس خس همراه شد ، با پزشک مشورت کنید.
چنین حالتی ممکن است خروسک یا آسم باشد.


سرفه کودکان


سرفه کودکان


پزشک چه کاری انجام می‌دهد؟
اگر کودک سرفه می کند ، ممکن است پزشک داروی ضد سرفه تجویز کند.
اگر کودک از عفونت ویروسی رنج می‌برد ، پزشک به‌شما توصیه می‌کند که چگونه علائم او را برطرف کنید.
اگر سرفه بخشی از بیماری آسم باشد ، ممکن است پزشک داروهای گشاد کننده ی مجاری هوایی تجویز کند.
ممکن است پزشک قطره های بینی تجویز کند تا کمی قبل از خواب ، آن را مصرف کنید . این قطره ها احتقان را کاهش می‌دهند و از ریزش ترشحات به‌پشت گلوی کودک جلوگیری می‌کنند.
من چه کمکی میتوانم بکنم ؟
کودک را گرم نگاه دارید تا به‌این وسیله ، از گسترش عفونت خفیف به‌داخل ریه ها جلوگیری کنید. البته هوای اتاق را خیلی گرم نکنید.
با باز گذاشتن پنجره ، هوای اتاق کودک را مرطوب نگه دارید.
از دادن داروهایی که موجب فرو نشاندن سرفه می‌شود ، خودداری کنید.
منبع : کتاب بهداشت کودک
سرفه کودکان
سرفه کودکان
سیاه‌ سرفه کودکانسیاه‌ سرفه کودکان

سیاه‌ سرفه کودکان کودک آنلاین: سیاه‌سرفه نوعی بیماری واگیردار دستگاه تنفس است. در این بیماری، فرد مبتلا به‌شدت سرفه می‌کند که گاهی ناراحتی او هفته‌ها به طول می‌انجامد. بیمار پس از سرفه‌های پیاپی، یک‌نفس عمیق و ناگهانی می‌کشد که صدایی شبیه گریه تولید می‌کند. سیاه‌ سرفه کودکان


علائم و درمان سیاه سرفه کودکانعلائم و درمان سیاه سرفه کودکان

علائم و درمان سیاه سرفه کودکان سیاه سرفه یکی از بیماری های دوران کودکی است که در اثر آلودگی میکروبی ایجاد می شود. علامت عمده ی آن سرفه های به خصوصی است که به دنبال هر سرفه ، صدای شهیقی همراه با تو کشیدن نفس شنیده می شود. علائم و درمان سیاه سرفه کودکان


بیماری سیاه سرفه کودکانبیماری سیاه سرفه کودکان

بیماری سیاه سرفه کودکان در هفته اول شروع بیماری سیاه سرفه ، هیچ نشانه ای دیده نمی شود که شما را نسبت به آن مشکوک کند. نشانه های اولیه بیماری بسیار شبیه سرماخوردگی هستند. از بینی کودک آب می آید و سرفه های خشکی می کند. بیماری سیاه سرفه کودکان


بیماری خروسک در کودکانبیماری خروسک در کودکان

بیماری خروسک در کودکان خروسک که کروپ یا خناق نیز نامیده می شود و معمولا از یک عفونت ویروسی ناشی می گردد ، التهاب و تنگ شدن مجرای هوای اصلی منتهی به ریه ها می باشد. این بیماری بیشتر در کودکان 6 ماهه تا سه ساله شایع است. بیماری خروسک در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران