کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
سرماخوردگی در کودکان
سرماخوردگی در کودکان سرماخوردگی که عفونت ویروسی بینی و حلق است ، بیماری مسری خفیفی است که کودکان زیاد به آن مبتلا میشوند . بیشتر کودکان حداقل 6 بار در سال سرما می خورند ، و با شروع بازی های گروهی یا رفتن به کودکستان تعداد دفعات بیشتر می شود. سرماخوردگی در کودکان

سرماخوردگی در کودکان
سرماخوردگی که عفونت ویروسی بینی و حلق است ، بیماری مسری خفیفی است که کودکان زیاد به آن مبتلا میشوند . بیشتر کودکان حداقل 6 بار در سال سرما می خورند ، و با شروع بازی های گروهی یا رفتن به کودکستان تعداد دفعات بیشتر می شود.
بعضی از کودکان با این که از هر جهت سالم اند ، تا 10 بار در سال سرما می خورند.
علائم
علائم سرماخوردگی نوعا 1 تا 3 روز پس از آلوده شدن به ویروس یا باکتری رخ می دهد و معمولا با احساس خارش یا سوزش در حلق آغاز میشود. علائم احتمالی بعدی عبارتند از :
•    آبریزش بینی
•    عطسه
•    انسداد بینی که ممکن است شیرخوردن شیرخواران را مشکل سازد.
•    سرفه
•    آبریزش چشم ها
•    درد عضلات
•    گاهی تب
عوارض
ویروس های سرماخوردگی ممکن است به ریه ها بروند و موجب برونشیولیت، برونشیت ، یا سینه پهلو شوند که ممکن است با عفونت میکروبی ثانوی تشدید شود. عفونت میکروبی ممکن است بر گوش ها نیز اثر بگذارد و موجب التهاب گوش میانی یا التهاب سینوس ها شود.
در کودکان مبتلا به آسم سرماخوردگی میتواند موجب حمله ی آسم شود.
علت چیست ؟
ویروس های مختلف زیادی ممکن است موجب سرماخوردگی شوند. حصول مصونیت در اثر آلودگی به یک نوع ویروس سرماخوردگی در قبال انواع دیگر آن نمیشود و بنابراین ممکن است عفونت های ویروسی مختلف پی در پی رخ دهد.
کودکانی که به کودکستان یا مدرسه می روند بیشتر در معرض سرماخوردگی قرار دارند زیرا در معرض انواع مختلف ویروس هایی قرار میگیرند که هنوز در قبال آنها مصونیت حاصل نکرده اند.انتشار ویروس های سرماخوردگی از طریق قطره هایی که در اثر سرفه یا عطسه به بیرون پرتاب می شود و وارد ریه ی دیگران می گردد و نیز از طریق تماس مستقیم با شخص یا شیء آلوده صورت می گیرد.
چه کمکی میتوانم بکنم؟
بیشتر سرماخوردگی ها ظرف یک هفته خوب میشوند. در عین حال ، اقدامات زیر قاعدتا باید به تخفیف علائم کمک کند.
سعی کنید دمای اتاق کودک را در حدود 20 درجه ی سانتی گراد نگه دارید و رطوبت هوا را بالا ببرید.
دقت کنید که کودک مایعات زیاد بنوشد. به کودک شیرخواری که سرماخورده است ، باید شیر به تعداد دفعات بیشتر اما هر بار به مقدار کمتر داده شود. میتوانید برای تسکین گلودرد و دردهای دیگر شربت یا قطره ی استامینوفن بدهید.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر کودک از غذاخوردن امتناع کند ، تب بیش از 39 درجه ی سانتیگراد داشته باشد ، یا خیلی ناخوش به نظر برسد ، باید ظرف 24 ساعت او را نزد پزشک ببرید.
اگر سرفه ی کودک بعد از 5 روز بهتر نشود ، علائم دیگر بیش از 10 روز طول بکشد ، یا علائم جدیدی ، همچون گوش درد ، بروز کند نیز باید به پزشک مراجعه کرد.
چگونه میتوان از سرماخوردگی پیشگیری کرد؟
هیچ روشی برای جلوگیری از سرماخوردگی به جز احتراز از تماس با افراد مبتلا وجود ندارد. برای کاهش احتمال ابتلا ، از بردن کودک خردسال خود به محل های پرجمعیت همچون بازار روز خودداری کنید.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
سرماخوردگی در کودکان
درمان سرماخوردگی در کودکاندرمان سرماخوردگی در کودکان

درمان سرماخوردگی در کودکان دارویی وجود ندارد که سرماخوردگی را درمان یا کوتاه کند، بنابراین دوران سرماخوردگی باید طی شود. داروهایی که پزشکان برای سرماخوردگی تجویز می‌کنند، به‌منظور از بین بردن ناراحتی‌های کودک می‌باشد. درمان سرماخوردگی در کودکان


راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکانراهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان

راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان کودک آنلاین: کودکان به دفعات به سرماخوردگی دچار می شوند؛ به ویژه اگر خواهر یا برادر بزرگترشان ویروس سرماخوردگی را از مدرسه به خانه بیاورد. تا حدود دو ماهگی، باید از تماس نوزاد با افراد سرماخورده ای که عضو خانواده نیستند، جلوگیری کنید. راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان


واكسن آنفولانزا و سرماخوردگی برای کودکان واكسن آنفولانزا و سرماخوردگی برای کودکان

اکثر متخصصین کودکان توصیه میکنند دارند که کودکان بالای شش ماه بایستی واکسن آنفولانزا را دریافت کنند . انجمن متخصصین کودکان امریکا توصیه میکنند بجهت واکسیناسیون کودکان بعد از شش ماهگی بایستی دوبار واکسن آنفولانزا تزریق شود تا واکسن موثر واقع شود . وکسن هموفیلوس واکسن پنجگانه


درمان سرماخوردگی  خردسالان بدون دارودرمان سرماخوردگی خردسالان بدون دارو

درمان سرماخوردگی خردسالان بدون دارو : با نزدیک شدن به فصل پاییز به شروع و شیوع بیماری‌های ویروسی نیز نزدیک می‌شویم.سرماخوردگی یک بیماری ویروسی است که دارای علائمی مانند آبریزش بینی گلو درد سرفه و عطسه می‌باشد.بیش از200 نوع ویروس در ایجاد سرماخوردگی نقش دارند و بنابراین علائم آن بسته به نوع ویروس ایجادکننده می‌تواند کاملاً متفاوت باشد . درمان سرماخوردگی خردسالان بدون دارو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران