کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماریها و صدمات

دسته بندی : بیماریها و صدمات

0
التهاب پوست سبوریک در کودکان
التهاب پوست سبوریک در کودکان این التهاب پوستی علت شناخته شده ای ندارد. این عارضهممکن است پوست بدن یا سر و صورت یا هر دو را مبتلا سازد. التهاب پوست سبوریک ممکن است ابتدا در چند ماه اول تولد کودک ظاهر شود. التهاب پوست سبوریک در کودکان

التهاب پوست سبوریک در کودکان
این التهاب پوستی علت شناخته شده ای ندارد. این عارضه ممکن است پوست بدن یا سر  و صورت یا هر دو را مبتلا سازد. التهاب پوست سبوریک ممکن است ابتدا در چند ماه اول تولد کودک ظاهر شود.
شدت علائم طی یک دوره ی چند ماهه تغییر می کند ، اما عموما تا حدود 2 سالگی خوب می شود. البته ممکن است این اختلال پوستی پس از دوران بلوغ مجددا ظاهر شود و سپس در فواصل مختلف در سراسر مدت عمر عود کند.
علائم
علائم اصلی در شیرخواران عبارتند از :
*جوش های لکه مانند و پوسته پوسته ، بیشتر در چین های پوستی ناحیه ی زیر پوشک ، اما گاهی نیز در نواحی دیگر بدن .
*پوسته های ضخیم مایل به زرد روی پوست سر. نواحی پوسته پوسته روی پیشانی ، پشت گوش ها ، و داخل ابروها نیز ممکن دیده شود.
علائم اصلی عارضه در نوجوانان عبارتند از :
*جوش لکه مانند و پوسته پوسته ، که ممکن است در صورت ، پشت گوش ها ، روی گردن ، سینه و پشت و در زیر بغل و کشاله ی ران ظاهر شود.
اغلب ، خارش
شوره ی سر ، اگر پوست سر مبتلا شده باشد . پوسته های سفیدرنگ پوست سر ممکن است در موها ، معمولا نزدیک پوست سر ، دیده شود. خاراندن ناحیه ی مبتلا گاهی منجر به عفونت میکروبی ، همچون زرد زخم میشود که موجب التهاب و آب دادن جوش می گردد.چه کمکی می توانم بکنم؟
نواحی مبتلا شده ی پوست را باید با پماد امولسیون ساز تمیز نگه داشت و نه صابون ، که ممکن است جوش ها را تحریک کنند. پس از تمریز کردن ، نواحی مبتلا را به یک کرم کورتیکو استروئیدی آغشته کنید. این درمان اگر به محض ظهور علائم آغاز شود ، بیشترین تاثیر را دارد.
پوسته های زردرنگ سر اغلب ظرف 1 تا چند ماه خود به خود خوب می شود . اما اگر از منظره ی بد آنها ناراحت هستید ، میتوانید آنها را با ماساژ ملایم پوست سر کودک با روغن بچه یا روغن زیتون و آغشته به روغن نگه داشتن آن در طول شب ، برطرف کنید.
روز بعد ، موهای کودک را شانه کنید تا پوسته ها که نرم شده اند جدا شوند ، و سپس سر او را بشویید . پماد اسید سالیسیلیک و شامپوهای خاص نیز برای درمان این عارضه بدون نسخه ی پزشک قابل تهیه است.
استفاده ی منظم از یک شامپوی خاص یا شانه کردن هر روزه ی موی کودک ممکن است تشکیل پوسته ها را متوقف سازد.
شوره ی سر را معمولا با استفاده ی مکرر از شامپوهای ضدشوره ( قابل تهیه بدون نسخه ی پزشک ) میتوان به طور موثری کنترل کرد.
آیا باید به پزشک مراجعه کرد؟
اگر جوش ها وسیع باشد یا عفونی به نظر برسد ، پوست سر ملتهب باشد ، علائم دیگری بروز کند ، یا وضعیت ظرف چند هفته بهتر نشود ، معاینه ی پزشکی لازم است. پزشک ممکن است کرم یا پماد کورتیکواستروئیدی حاوی ماده ی آنتی بیوتیک یا ضدعفونی کننده تجویز کند. با درمان جوش ها قاعدتا ظرف چند هفته بهبود می یابد.
پوسته های زرد رنگ سر
قسمت های پوسته پوسته ی مایل به زرد روی پوست سر از عوارض التهاب پوست سبوریک است. این عارضه با وجود این که منظره ی خوبی ندارد ، بی ضرر است.
منبع : کتاب همه کودکان سالم اند اگر...
التهاب پوست سبوریک در کودکان
برخی از مشکلات پوستی در کودکان برخی از مشکلات پوستی در کودکان

برخی از مشکلات پوستی در کودکان اگر کودک پوشک خیس یا کثیف را زیاد به پا داشته باشد ، ممکن است پوست او تحریک شود . همه ی کودکان به جوش پوشک مبتلا می شوند ، اما بیماری و اسهال احتمال ابتلا به آن را بیشتر می کند. بعضی از کودکان بیش از دیگران به جوش پوشک مبتلا میشوند . برخی از مشکلات پوستی در کودکان


عفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اولعفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اول

عفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اول کودک آنلاین: پوست بدن مانند سدی است که مانع از نفوذ آسیب‌ها به درون بدن انسان می‌شود، بنابراین مراقبت صحیح از پوست کودک اقدامی اساسی و مهم در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها است. عفونت‌های پوستی در کودکان – قسمت اول


حساسیت یا آلژری پوست کودکانحساسیت یا آلژری پوست کودکان

حساسیت یا آلژری پوست کودکان کهیر عبارت است از لکه های برجسته ی صورتی رنگ با حدود مشخص که ممکن است در بعضی از نقاط بدن به صورت موضعی یا در تمام سطح بدن به اندازه ها و اشکال مختلف ظاهر شود. حساسیت یا آلژری پوست کودکان


گزش حشرات روی  پوست کودکان گزش حشرات روی پوست کودکان

گزش حشرات روی پوست کودکان یکی از آزارهای شایع و دردناک دوران کودکی گزش حشرات است. حشرات نیز از نظر انتقال بیماری بسیار اهمیت دارند و گزیدن آنها ممکن است سبب انتقال عامل بیماریهای مختلف گردد ولی هدف این مبحث فقط آزاری است که در نتیجه ی گزش به وجود می آید. گزش حشرات روی پوست کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران