کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
کتاب و مطالعه در کودکان
کتاب و مطالعه در کودکان اگر از مطالعه لذت می برید آن را به طور آشکار نشان دهید و درباره ی آن صحبت کنید کودک شما نیز همین کار را خواهد کرد. کلمات برای کارکرد مغز ما نقش حیاتی دارند بنابراین مطالعه بسیار مهم است. بین تعداد کتابهای موجود در منزل و میزان مطالعه ی کودک شما ضمن رشد و در بزرگسالی ارتباط وجود دارد. کتاب و مطالعه در کودکان

کتاب و مطالعه در کودکان
کودک آنلاین : اگر از مطالعه لذت می برید آن را به طور آشکار نشان دهید و درباره ی آن صحبت کنید کودک شما نیز همین کار را خواهد کرد. کلمات برای کارکرد مغز ما نقش حیاتی دارند بنابراین مطالعه بسیار مهم است. بین تعداد کتابهای موجود در منزل و میزان مطالعه ی کودک شما ضمن رشد و در بزرگسالی ارتباط وجود دارد.
کتابها یکی از بزرگترین لذات زندگی هستند و برای فراهم کردن کلماتی که کودک شما به وسیله ی آنها بتواند احساسات ، نظرات و افکار خود را بیان کند اهمیت حیاتی دارند. به علاوه کتاب ها با توصیف روابط ، ترسیم موقعیتها و معرفی شخصیتها جهانی را که کودک در آن زندگی میکند تبیین میکنند.
کتابها نیروی محرک بازیهای تخیلی هستند معرف افکار و عقاید مختلف اند و انسان را سرگرم میکنند. کودکان همیشه از والدین خود تقلید میکنند. بنابراین اگر شما کتاب بخوانید کودکتان هم میخواند. البته بهتر است در آغاز همراه با هم مطالعه کنید.
تشویق کودک به مطالعه
اگر واقعا میخواهید اشتیاق به مطالعه را در کودک خود ایجاد کنید کاری کنید که مطالعه از نظر او تجربه ای موفق و لذت بخش باشد. سعی کنید هرروز یا لااقل هفته ای چند بار برای کودکتان کتاب بخوانید و خود را به این کار عادت دهید.
کتابهایی را انتخاب کنید که با سطح علایق کودک شما تناسب داشته و ظاهر زیبا و تصاویر جذابی داشته باشند. کودکان به تصاویر افراد ، اماکن و وقایعی که با آنها آشنایی دارند علاقمندند. آنها عکس حیوانات را نیز دوست دارند. افسانه های پریان برای کودکان جذابیت خاصی دارند. براساس فرضیه های موجود این افسانه ها ابزار مفیدی برای آشنایی بی دردسر کودکان با جهان و تشخیص بین واقعیت و خیال هستند. افسانه های پریان مشوق افکار انتزاعی و تفکر خلاق در کودکان هستند.اولین کتابهای کودک باید کوتاه و فقط دارای چند صفحه باشند زیرا وسعت توجه کودکان خردسال کوتاه است. همچنین باید حاوی تصاویر بزرگی با جزئیات اندک باشند.بسیاری از کودکان کتابهایی را که تصاویر بزرگ دارند ولی نوشته ندارند دوست دارند.
کتابهایی انتخاب کنید که واژگان آنها برای کودک قابل فهم باشد. ممکن است کتابی چون با حروف درشت چاپ شده است آسان به نظر برسد ولی حاوی لغات دشواری باشد بنابراین ابتدا کتاب را به طور کامل مطالعه کنید تا مطمئن شوید لغات آن برای کودکتان قابل فهم است.
اگر در جوی آرام و راحت برای کودک خود کتاب بخوانید او لذت بیشتری خواهد برد. همزمان با خواندن انگشت خود را زیر کلمات حرکت دهید ولی کودک را مجبور نکنید به کلمات نگاه کند یا انگشت شما را دنبال کند. کودک خود را تشویق کنید به چیزهایی که در تصاویر هستند توجه کند و اتفاقات بعدی را حدس بزند و با انجام این کارها او را تحسین کنید.
اگر کودکتان درخواست کرد کتاب را مجددا بخوانید یک کتاب محبوب را میتوان بارها و بارها خواند. بهتریم راه برای سنجش میزان علاقه ی کودکتان به یک موضوع این است که او چه مقدار راجع به آن صحبت میکند و چندبار خود به خود به سراغ کتاب مورد علاقه اش میرود.
هر زمان که کودک شما نشان داد برای مطالعه آمادگی دارد کتابهای آشنای مورد علاقه ی او را که قابل (( خواندن )) هستند هر چند کودک شما لغات آن را حفظ کرده باشد برایش بیاورید. در سنین بالاتر کودک شما این لغات آشنا را در سایر کتابها می بیند و میتواند آنها را واقعا بخواند.
کتابهای جدیدی را برای کودک خود تهیه کنید که داستان را با تکرار زیاد بیان میکنند و هریک از لغات چندین بار در آنها به چشم می خورد. حتی زمانی که خود کودک توانایی کتاب خواندن را پیدا کرد از کتاب خواندن برای او دست برندارید. با این کار کودک شما هنوز از اینکه میتواند از مصاحبت نزدیک با شما برخوردار باشد لذت می برد.
به کودکتان بیاموزید از کتابها مواظبت کند آنها را تمیز و مرتب نگه دارد و داخل آنها خط نکشد. کتابها را در اتاق کودکتان روی قفسه های کوتاه بچینید ؛ اینکار او را تشویق میکند که کتابها را مرور کند و از نظر بگذراند. ترتیبی اتخاذ کنید که همیشه کتابهای متنوعی دم دست وجود داشته باشد.
منبع : کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر...
کتاب و مطالعه در کودکان

کتاب خواندن برای کودک دو سالهکتاب خواندن برای کودک دو ساله

کتاب خواندن برای کودک دو ساله با وجود اینکه فرزندتان فقط دو سال دارد با سرعتی واژه ها ، مفاهیم و ایده ها را فرا می گیرد که هرگز در طول عمرش تکرار نخواهد شد. شمای والد میتوانید از قدرت یادگیری سریع او حسن استفاده را بکنید : خواندن مهمترین مهارتی است که فرزندتان باید در مدرسه با موفقیت فرا بگیرد و شما میتوانید او را در این زمینه هدایت و راهنمایی کنید. کتاب خواندن برای کودک دو ساله


افزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکانافزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکان

افزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکان کنار فرزندتان دراز بکشید و برایش کتاب بخوانید. این شیوۀ مطالعه به او احساس خوبی می دهد (حتی اگر فرزندتان خودش قادر به مطالعه است باز هم می توانید از این روش استفاده کنید). افزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکان


بهترین زمان آشنایی کودک با کتاب و مطالعهبهترین زمان آشنایی کودک با کتاب و مطالعه

بهترین زمان آشنایی کودک با کتاب و مطالعه سعی کنید کودک را با کتاب مانوس سازید زیرا کتاب بهترین دوست و مونس او میتواند باشد. اخلاق و صفات کتاب مانند انسان تغییر پذیر نمی باشد و هر چه از اول بوده است همیشه هم به همان حال باقی خواهد ماند. کتاب از تمام دوستان کودک ثابت قدم تر و با وفاتر و صبورتر است و هرگز در ایام ناراحتی و رنج و تشویش به کودک پشت نمیکند برعکس آغوش مهربان آن برای استقبال کودک همیشه گشوده است. بهترین زمان آشنایی کودک با کتاب و مطالعه


کتاب های رنگ آمیزی برای کودکانکتاب های رنگ آمیزی برای کودکان

کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان کودک آنلاین: کتاب های رنگ آمیزی مختلفی برای کودکان در مغازه ها وجود دارد و در همۀ این کتاب ها یک نوع فعالیت آن هم رنگ آمیزی دیده می شود. کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران