کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟
چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟ کودک آنلاین: در شش یا هفت سالگی، هنگامی که کودکان آموزش جدی را شروع می کنند، پسرها از نظر ذهنی بین شش تا دوازده ماه عقب تر از دخترها هستند. چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟

چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟
کودک آنلاین: در شش یا هفت سالگی، هنگامی که کودکان آموزش جدی را شروع می کنند، پسرها از نظر ذهنی بین شش تا دوازده ماه عقب تر از دخترها هستند.
هماهنگی حرکتی ظریف (که توانایی استفاده دقیق از انگشتان و نگهداشتن مداد یا قیچی است) در آنها دیرتر شکل می گیرد و از آنجا که آنها هنوز در مرحلۀ رشد حرکتی آشکار هستند، گرایش زیادی دارند که عضلات بزرگشان را به حرکت درآورند و بنابراین نمی توانند آرام بنشینند.
در صحبت با مسئولان چند دبستان (مدارس بین المللی در اروپا و آسیا) با این حقیقت روبه رو شدیم که پسران باید یک سال دیرتر از دختران تحصیل را شروع کنند.
اینکه پسران و دختران از چهار یا پنج سالگی به کودکستان بروند عالی است، زیرا آنها باید انگیزش اجتماعی را بیاموزند و تجربیات وسیع تری کسب کنند. اما پسران بیشتر باید در آنجا بمانند.برای بیشتر پسرها این امر به این معنی است که دانش آموزان پسر؛ از دختران همکلاس خود یک سال بزرگتر باشند؛ یعنی با آنها در یک سطح باشند.
در این صورت پسران از نظر فکری با دختران در یک سطح قرار می گیرند، اما با روش کنونی مدارس، پسرها لطمه می بینند. پسرها حس می کنند که شکست خورده اند. آنها مهارت های اصلی را از دست می دهند زیرا آمادگی کافی ندارند و بنابراین از یادگیری باز می مانند.
پسرها در سال های اول دبستان (که همچنان عصب های حرکتی شان در حال رشد است) پیام هایی از بدن خود دریافت می کنند که می گوید: حرکت کن، از من استفاده کن.
از نظر آموزگاری که تحت فشار عصبی قرار دارد، این امر به نوعی بدرفتاری است. پسری که می بیند کاردستی، طراحی یا نوشتن او به خوبی دخترها نیست، به خود می گوید: من برای این کار ساخته نشده ام.
او به سرعت از آموختن فاصله می گیرد، به ویژه اگر معلمش مرد نباشد. او با خود می گوید: مدرسه متعلق به دخترها است. بنابراین مدارس را باید به گونه ای طراحی کنیم که مکان بهتری برای پسران باشد.
منبع: کلیدهای تربیت و رفتار با پسرها
چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟
اولین روزهای مدرسه و آماده سازی کودک برای مدرسهاولین روزهای مدرسه و آماده سازی کودک برای مدرسه

اولین روزهای مدرسه و آماده سازی کودک برای مدرسه ورود به یک محیط جدید و ارتباط با افراد ناآشنا و تغییر برنامه روزانه برای هر فردی اضطراب آور و تنش زا است و این مسئله در کودکان کمرو، کلاس اولی و جابجایی مدرسه شایع تر و شدیدتر خواهد بود.


پرسش های کودکانه - چرا باید برم مدرسه؟پرسش های کودکانه - چرا باید برم مدرسه؟

پرسش های کودکانه - چرا باید برم مدرسه؟ معمولا شنیدن چنین سوالی از یک کودک پیش دبستانی یا سال های اول ابتدایی باعث تعجب می شود. اکثر کودکان مدرسه را دوست دارند . ولی وقتی اینطور نباشد والدین سر درگم می شوند. پرسش های کودکانه - چرا باید برم مدرسه؟


اهمیت شرکت والدین در امور مدرسه فرزنداهمیت شرکت والدین در امور مدرسه فرزند

اهمیت شرکت والدین در امور مدرسه فرزند کودک آنلاین: از بین تمام مواردی که می توانید دست اندرکار و درگیر زندگی فرزندتان باشید، احتمالاً مهم ترین زمینه، امور مدرسۀ او است. بخش اعظم زندگی فرزندتان، به خصوص در سال های قبل از رسیدن به نوجوانی در مدرسه خلاصه می شود


چگونگی انجام تکالیف مدرسه کودکانچگونگی انجام تکالیف مدرسه کودکان

چگونگی انجام تکالیف مدرسه کودکان کودک آنلاین: کودکان اگر از مدرسه خاطرۀ شیرین و قابل قبولی داشته باشند، به‌سادگی محیط مدرسه را پذیرا می‌شوند. بنابراین والدین از سن چهارسالگی به بعد دربارۀ اهمیت درس و درس خواندن، قصه‌های شیرین، کار در مدرسه و خاطرات شیرین دوران دانش‌آموزی و دانشجویی در اوقاتی که کودک در دامن یا در بغل آن‌ها یا در رختخوابش قرار دارد، بازگو کنند تا در ذهن کودک خاطرات شیرینی از درس و مدرسه جای بگیرد. چگونگی انجام تکالیف مدرسه کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران