کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششم
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششم در این بازی لازم است که کودکان از تجربیاتشان برای پیش بینی کردن استفاده کنند. وسایل لازم: وسیله ای نیاز ندارد.

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششم
•    خواب صد ساله
در این بازی لازم است که کودکان از تجربیاتشان برای پیش بینی کردن استفاده کنند.
وسایل لازم: وسیله ای نیاز ندارد.
چگونگی انجام بازی
بچه ها را به گروه های کوچکتر تقسیم کنید. باید تصور کنند هم اکنون از یک خواب صد ساله بیدار شده اند. از آنها بخواهید در مورد تغییراتی که در دنیای بیرون، از زمانی که به خواب رفته اند تاکنون رخ داده، بحث کنند. از چه چیزهایی تعجب خواهند کرد یا شاد خواهند شد و از چه چیزهایی احساس خطر خواهند کرد.
از بچه ها بخواهید هر کس در گروهش در مورد چیزی که بیشترین اهمیت را برایش دارد و بیشترین تاثیر را بر رویش خواهد گذاشت، حرف بزند و بعد رای گیری کنند. سپس همۀ گروه ها دور هم جمع شوند و آن چیزی که در گروه خودشان راجع به آن صحبت کرده اند را به صورت پانتومیم اجرا کنند تا گروه های دیگر موضوع مورد بحث آن ها را حدس بزنند.
پیشنهاد
شما می توانید این بازی را به نوع دیگری نیز انجام دهید. از کودکان بخواهید تصور کنند که هم اکنون برای صد سال به خواب خواهند رفت. از آنها بخواهید دنیایی را مورد بحث قرار دهند که تصور می کنند بعد از صد سال در آن بیدار خواهند شد.
•    حدس بزن من چه هستم
انجام این بازی مستلزم آن است که کودکان افکارشان را به صورت اصولی سازماندهی کنند تا بتوانند تفسیرهای دقیقی دربارۀ آن داشته باشند.
وسایل لازم: وسیله ای لازم ندارد.
چگونگی انجام بازی
یک لیست از نام اشیایی که به طور روزمره با آنها سروکار داریم، درست کنید و نام تمام این اشیاء را بر روی کارت هایی بنویسید (لیوان، سنجاق، هلیکوپتر، بالش، جارو برقی و ...). به هر کودک یک کارت بدهید. هر کدام پنج دقیقه وقت دارند فکر کنند که چگونه می خواهند شیء خود را بدون اینکه از آن نام ببرند، برای دیگران توصیف کنند.
پیشنهاد
این بازی می تواند به صورت دو نفره انجام شود. زمانی که بچه ها توانستند اشیاء درست را حدس بزنند، می توانند شریک بازی جدیدی داشته باشند یا کارت های جدید دریافت کنند.
شما می توانید پاسخ ها را به بلی یا خیر محدود کنید و یا اینکه تعداد مواردی را که می توان حدس زد، مشخص کنید. حتی ممکن است کودکان دوست داشته باشند اشیایی را که خودشان روزانه مورد مصرف قرار می دهند، برای توصیف انتخاب کنند.
•    حقیقت آشکار خواهد شد
این بازی مهارت فکر کردن، صحبت کردن در جمع و تصمیم گیری را افزایش داده و به بچه ها فرصت کشف و یادگیری لغت های جدید را می دهد.
وسایل لازم: برای تعریف هر لغت، سه لغت دیگر ارائه دهید، اما فقط باید یکی از آن سه لغت ارائه شده، با لغت اول هم معنی باشد.
چگونگی انجام بازی
بازی را با سه داوطلب از میان بچه ها آغاز کنید. لغت مورد نظر را به بچه ها بدهید. هر کدام از بچه ها یکی از سه لغت ارائه شده را می خوانند و بعد تصمیم می گیرند که کدام لغت درست است (هم معنی لغت اول است) بعد از اینکه همۀ بچه ها انتخابشان را مطرح کردند، یکی از آنها تعریف درست را ارائه می دهد. بازی لغات را به همین ترتیب با بچه ها دیگر ادامه دهید.
پیشنهاد
بهتر است قبل از شروع، هر لغت را خودتان برای بچه ها تکرار کنید تا تلفظ درست آن را یاد بگیرند. پیش از شروع بازی، در مورد اینکه بچه ها باید برای خواندن هر سه لغت، دقیق باشند، حتماً با آنها صحبت کنید. بگویید که هر سه لغت را به یک شکل بخوانند.
بدین معنی که لحن صدا یا حالت صورتشان معنی درست لغت مورد نظر را بیان نکند. شاید برای بچه ها جالب باشد که با کمک یکدیگر از لغت های متعددی که می بینند و یاد می گیرند، یک فرهنگ لغت بسازند.
منبع: 101 بازی برای افزایش عزت نفس
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش ششم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش پنجمبازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش پنجم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش پنجم • پست سفارشی این بازی تجربۀ مثبتی از یک موقعیت شغلی برای بچه فراهم می‌کند و موجب می‌شود که او احساس کند مانند والدینش شغلی دارد. بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش پنجم


بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش هفتمبازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش هفتم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش هفتم بچه ها را به دور یک دایره جمع کنید و آنها را با یک شمارۀ مشخص نامگذاری کنید. به بچه ها بگویید وقتی شما شمارۀ هر کدام را صدا زدید، او باید با گفتن بله پاسخ دهد و در آن لحظه هیچ بچۀ دیگری اجازۀ صحبت ندارد.


افزایش عزت نفس در کودکان - بخش دومافزایش عزت نفس در کودکان - بخش دوم

افزایش عزت نفس در کودکان - بخش دوم هیچ‌چیز مانند نام شخص کاملاً شخصی و خصوصی نیست. نام اشخاص به‌طورقطع بیان‌کنندۀ هویت شخصی آنان و راهی برای طبقه‌بندی و مشخص کردن افراد به شیوه‌های خاص و منحصربه‌فرد و نیز وسیلۀ پیوند آن‌ها به یکدیگر است. افزایش عزت نفس در کودکان - بخش دوم


عزت‌نفس در کودکانعزت‌نفس در کودکان

عزت‌نفس در کودکان عزت‌نفس داشتن احساسی خوب در مورد خود است، و هرکسی برای خوب عمل کردن به آن نیاز دارد. چگونگی احساسمان در مورد خودمان بر چگونگی یادگیری، احساس، تفکر، کار، بازی، ارتباط با دیگران و در حقیقت بر هر عملی که انجام می‌دهیم مؤثر است. عزت‌نفس در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران