کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

1
بازی های حافظه برای کودکان - بخش اول
بازی های حافظه برای کودکان بازیکنان به‌نوبت لیست وسایل موردنیاز سفر آیتم‌هایی را اضافه می‌کنند، در حالی وسایلی که قبلاً ذکر شد را به خاطر داشته باشند. گروه سنی: 7 تا 12 سال مهارت: طبقه‌بندی، قدرت حافظه تعداد بازیکنان 4 تا 20 نفر بازی های حافظه برای کودکان

بازی های حافظه برای کودکان - بخش اول
•    سفر کردن
بازیکنان به‌نوبت لیست وسایل موردنیاز سفر آیتم‌هایی را اضافه می‌کنند، در حالی وسایلی که قبلاً ذکر شد را به خاطر داشته باشند.
گروه سنی: 7 تا 12 سال
مهارت: طبقه‌بندی، قدرت حافظه
تعداد بازیکنان 4 تا 20 نفر
میزان سروصدا: متوسط            
میزان فعالیت: کم تا متوسط
وسایل مورداستفاده: کارت‌های مسافرت
شروع: تعدادی کارت‌های مسافرت کپی کنید یا کارت‌هایی با چمدان، کوله‌پشتی و یا کیف رسم کنید. یک تم یا موضوع پشت هر کارت بنویسید. موضوع‌ها ممکن است شامل آیتم‌هایی برای رفتن به ساحل، حیوانات یک باغ‌وحش، خرید در یک مغازه، اسم یک استان، کشور یا قاره باشد.
نحوۀ بازی:
اولین بازیکن یک کارت می‌کشد و آن را برای دیگر بازیکنان می‌خواند. بازیکن بازی را با گفتن من می‌خواهم سفر کنم و می‌خواهم این را همراه خود ببرم (هر چیزی که مناسب تم است) آغاز می‌کند. بازیکن وسایل مرتبط با موضوع را نام می‌برد. کارت کیف مسافرت به بازیکن دیگر داده می‌شود که کل لیست وسایل گفته‌شده را تکرار می‌کند و خود نیز آیتمی به آن اضافه می‌کند. بازیکنان نمی‌توانند از وسایل که قبلاً ذکرشده است استفاده کنند. به همین نحو بازی کنید تا زمان تمام شود.
نکته‌ها:
- اجازه دهید بازیکنان آیتم‌های خود را نمایش دهند.
- ببینید که آیا کسی می‌تواند لیست را بعد نهار، روز بعد یا هر زمان دیگر به خاطر آورد.
- مطمئن شوید که به هر کس به خاطر تلاش زیاد برای به خاطر سپردن لیست تبریک گویید.•    رسم مثلث‌ها
بازیکنان نقطه‌ها را به هم وصل می‌کنند تا بیشترین تعداد مثلث را تشکیل دهند.
گروه سنی: 7 تا 12 سال
مهارت: تفکر استراتژیک
تعداد بازیکنان: 2 نفر
میزان سروصدا: کم
میزان فعالیت: کم
وسایل مورداستفاده: مداد و کاغذ
نحوۀ بازی
یک بازیکن 20 تا 40 نقطه را به‌صورت تصادفی روی یک صفحۀ کاغذ رسم می‌کند. بازیکن دیگر با وصل کردن دونقطه بازی را شروع می‌کند. بازیکن دیگر دونقطۀ دیگر را وصل می‌کند. بازی به همین نحو با تشکیل مثلث‌هایی که در داخل آن‌ها نقطه‌ای وجود ندارد و با مثلث دیگر تداخلی ندارد، ادامه می‌یابد. زمانی که یک مثلث تشکیل می‌شود، آن بازیکن اولین حرف اسم خود را در داخل مثلث می‌نویسد. بازی زمانی تمام می‌شود که مثلث دیگری نتوان ساخت. هر بازیکن مثلث‌هایی را که کامل کرده می‌شمارد، و بازیکنی که بیشترین مثلث را ساخته است، برنده می‌شود.
•    اسم رمز من چیز؟
از بازیکنان خواسته می‌شود تا رمز هر حیوان را به خاطر بسپارد تا بدین طریق کارت‌های عددی را کسب کنند و بازی را برنده شوند.
گروه سنی: بین 6 تا 10 سال
مهارت: تطبیق اعداد، قدرت حافظه
تعداد بازیکنان: 4 تا 6 نفر
میزان سروصدا: متوسط
میزان فعالیت: کم
وسایل مورداستفاده: کاغذ یا مقوا برای ساخت دسته‌های کارت
شروع: با استفاده از نمونه‌های آورده شده برای این بازی دودسته کارت تهیه کنید. روی یک کاغذ رنگی 40 کارت تهیه کنید، از شمارۀ 1 تا 10، به‌نحوی‌که هرکدام 4 بار تکرار شده باشند. برای تهیه دستۀ 10 تایی دیگر از رنگ دیگری استفاده کنید.
نحوۀ بازی:
بازی با نشستن بازیکنان در یک حلقه آغاز می‌شود. هر بازیکن یک کارت از دستۀ 10 تایی انتخاب می‌کند و آن را در مقابل خود قرار می‌دهد. هنگامی‌که بازیکنان این کار را انجام دادند، او یک حیوان را نام می‌برد، که آن رمز آن بازیکن می‌شود. هیچ بازیکن دیگری نام آن حیوان را تکرار نمی‌کند. دستۀ 40 تایی رو به پشت در مرکز قرار می‌گیرد. بازیکنان به‌نوبت یک کارت می‌کشند و آن را کنار دسته قرار می‌دهند. اگر کارتی که رو می‌شود با کارت اصلی شخص تطابق دارد، آن بازیکن باید نام حیوان مرتبط با آن را بگوید تا دستۀ کارت‌های رو شده را از آن خود کند. بازی زمانی تمام می‌شود که کارت‌های دستۀ 40 تایی تمام شود. شخصی که بیشترین کارت را دارد برنده می‌شود.
منبع: 101 بازی کلاسی برای شادی، خنده و یادگیری بهتر
بازی‌های حافظه برای کودکان
بازی های حافظه برای کودکان – بخش دومبازی های حافظه برای کودکان – بخش دوم

بازی های حافظه برای کودکان – بخش دوم بازیکنان تعدادی از اشیا را مشاهده می‌کنند و سپس تلاش می‌کنند تا آن‌هایی را که به‌صورت پنهانی برداشته‌شده‌اند را شناسایی کنند. گروه سنی: 4 تا 12 سال مهارت: قدرت حافظه بازی های حافظه برای کودکان – بخش دوم


تمرین هایی برای تقویت حافظه دیداری کودکتمرین هایی برای تقویت حافظه دیداری کودک

تمرین هایی برای تقویت حافظه دیداری کودک کودک آنلاین: حرف های (ه ، ح)، (ض ، ز ، ذ ، ظ)، (ث ، س ، ص)، (ق ، غ)، (ت ، ط)، (ع ، ا) در الفبای فارسی از لحاظ آوایی شبیه هم تلفظ می شوند. تمرین هایی برای تقویت حافظه دیداری کودک


حافظه نوزادحافظه نوزاد

حافظه نوزاد کودک آنلاین: حافظه بخش مهمی از همۀ مهارت های یادگیری است. کودک نیز مثل کامپیوتر باید حافظه داشته باشد تا بتواند تجربه های خود را ذخیره کند تا در صورت نیاز از آنها استفاده کند. حافظه نوزاد


بازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 1 تا 3 ساله – بخش سومبازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 1 تا 3 ساله – بخش سوم

بازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 1 تا 3 ساله – بخش سوم توپ پینگ‌پنگ ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود بازی کردن با آن برای کودک لذت‌بخش باشد. یکی از این ویژگی‌ها، اندازه و وزن مناسب آن برای انگشتان کوچک کودک است. ویژگی دیگر این است که هنگامی‌که توپ به زمین برخورد می‌کند، صدای ضربات متناوب زیبایی ایجاد می‌نماید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران