کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های کوچک، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، شنیدن، تمرکز، مشاهده، قیاس بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم
•    حدس بزن چگونه
گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های کوچک، گفتگوی کم
مهارت‌ها: خودآگاهی، شنیدن، تمرکز، مشاهده، قیاس
نحوه انجام بازی
دو نفر از بچه‌ها از کلاس بیرون می‌روند. باقی بچه‌ها تصمیم می‌گیرند که این دو نفر وقتی‌که بازگشتند چگونه باید خشم یا آرامش خود را نشان دهند. برای موقعیت خشم می‌تواند چنین وصفی توصیف شود: روی زمین بنشینند، پشت به هم قرار داشته باشند و دست و پاهایشان را جمع کنند.
دونفری که بیرون رفته بودند به کلاس برمی‌گردند و با نوع دست زدن بچه‌ها می‌فهمند که به حالتی که بچه‌ها می‌خواهند نزدیک شده‌اند یا خیر. هرچه که بیشتر به حالت مدنظر بچه‌ها نزدیک شوند، بچه‌ها بلندتر و محکم‌تر دست می‌زنند.
تفکر
گاهی اوقات ما از دیگران می‌پرسیم که آیا در کار خود موفق بوده‌ایم یا خیر یا آیا کار خود را به‌خوبی داریم انجام می‌دهیم یا نه. ولی گاهی نیز باید طبق آنچه که خود می‌دانیم میزان درستی کار خودمان را تشخیص بدهیم. شما چطوری متوجه می‌شوید که لان حالت عصبی دارید یا در آرامش کامل به سر می‌برید؟
•    فقط برای اینکه
گروه سنی 6 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه کوچک، گفتگوی متوسط
مهارت‌ها: فهم علت و معلول، شنیدن، تمرکز، تفکر خلاقانه، فهم متضادها، ترتیب دهی / داستان‌گویی
نحوه انجام بازی
نفر اول یک اتفاق خیلی ساده مانند: سگ پارس کرد را توصیف می‌کند. نفر دوم برای این کار دلیل می‌آورد: چون یک گربه دید. نفر سوم یک نتیجۀ متعاقب احتمالی می‌گوید: پستچی همۀ نامه‌ها را ریخت. نفر بعدی یک حادثۀ جدید را توصیف می‌کند. همۀ کودکان باید علت‌ها و معلول‌ها را تا جای ممکن سریع بگویند و اگر جوابشان مناسب نبود دیگر کودکان می‌توانند به‌جای آن‌ها جواب دهند.
انواع دیگر بازی (بازی اخبار خوب و اخبار بد)
همه در یک دایره می‌نشینند. مربی با یک خبر خوب بازی را شروع می‌کند. نفر بعدی اضافه می‌کند: اما خبر بد این است که ... . برای مثال: خبر خوب این است که مدرسه امروز تعطیل است ... خبر بد این است که همۀ ما باید تکالیف اضافی انجام دهیم ... .تفکر
گاهی نتیجۀ یک کار را می‌توان به راحتی پیش‌بینی کرد و گاهی اوقات اصلاً نمی‌توان گفت که چه اتفاقی خواهد افتاد. برای مثال، عاقبت شکستن یک وسیله هنگامی‌که عصبانی هستید چه می‌تواند باشد؟ چه اتفاق ممکن است بیفتد وقتی‌که کسی به خاطر اینکه مورد آزار و اذیت قرار گرفته خشمگین است؟ چه اتفاقی می‌افتد اگر دو تا از بچه‌ها در مدرسه دعوا کنند؟
در مورد خلاق بودن در تفکر مربوط به اخبار خوب  بعد از اخبار بد با کودکان صحبت کنید. آیا تاکنون شده است که در موقعیت بدی قرار داشته باشید که در نهایت به نفع شما شود؟
•    عروسک‌های انگشتی
گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی بیست دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی متوسط
مهارت‌ها: خودآگاهی، تخیل، برنامه‌ریزی، ترتیب دهی / داستان‌گویی
نحوه انجام بازی
همه کودکان از اثر انگشت‌های خود برای کشیدن نقاشی یک نفر استفاده می‌کنند. همه کودکان دور انگشت‌های خود روی کاغذ را جدا می‌کنند تا اثر به دست آمده در یک نمایش عروسکی در مورد خودش یک داستان بگوید.
انواع دیگر بازی
یک نمایش عروسکی اجرا کنید که در آن دو عروسک در ابتدا بلد نیستند که چگونه اسباب‌بازی‌هایشان را به هم بدهند و با هم بازی کنند ولی در نهایت یاد می‌گیرند و با هم بازی می‌کنند. ابتدا مربی می‌تواند این کار را انجام داده و سپس نوبت بچه‌ها می‌شود تا دوبه‌دو نمایش‌های عروسکی خود را برای کلاس اجرا کنند.
سعی کنید موضوع نمایش‌ها متفاوت و در مورد نومیدی، دلخوری یا خشم باشد. این حالات احساسی می‌توانند در پایان نمایش حل شوند و یا حل نشده باقی بمانند. انگشت شصت در این بازی می‌تواند نقش میانجی را داشته باشد.
تفکر
در مورد یگانگی اثر انگشت‌ها و این‌که هر فرد نیز خود یگانه است صحبت کنید. در مورد اینکه چگونه ما احساساتمان را به روش‌های مختلف و به شدت‌های گوناگون نشان می‌دهیم صحبت کنید. عواقب ناشی از میزان‌های مختلف خشم چه می‌توانند باشند؟ نتایج مثبت حاصل از نشان دادن درست خشم را به بحث بگذارید.
منبع: بازی‌های کنترل خشم برای کودکان
بازی‌های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم
بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشمبازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم

بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم گروه سنی شش سال به بالا ، مدت بازی پنج دقیقه ، گروه‌های بزرگ ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، تصور، ارتباط غیرکلامی، آگاهی نمایشی چرخش نوبت، مشاهده بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دومبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی سی دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی زیاد مهارت‌ها: همدلی، همکاری، طبقه‌بندی، مذاکره، اعتماد بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سومبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، قوه خودداری، شنیدن، انتظار، تحمل شکست، بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجمبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی 20 دقیقه، گروه های بزرگ، گفتگوی کم مهارت ها: خودآگاهی، مدیریت فشار روحی، شنیدن، تخیل، اعتماد به نفس بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران