کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
آموزش مفهوم مکان به کودک
آموزش مفهوم مکان هدف اصلی: با انجام این‌فعالیت به‌فرزندمان کمک می‌کنیم که نقشه رسم کند. فرزندتان با انجام این فعالیت مفهوم مکان را درک می‌کند و متوجه می‌شود که اگر از بالا به‌مکانی نگاه کنیم و تصویر آن را رسم کنیم، شکل به‌دست آمده نقشه است. آموزش مفهوم مکان

آموزش مفهوم مکان به کودک
•    اولین نقشۀ من از اتاق خوابم
هدف اصلی: با انجام این‌فعالیت به‌فرزندمان کمک می‌کنیم که نقشه رسم کند. فرزندتان با انجام این فعالیت مفهوم مکان را درک می‌کند و متوجه می‌شود که اگر از بالا به‌مکانی نگاه کنیم و تصویر آن را رسم کنیم، شکل به‌دست آمده نقشه است.
فرزند شما رابطۀ سه بعدی اشیاء را میفهمد و درک میکند که چگونه اشیاء در یک محل خاص قرار می‌گیرند. نقشه، محل قرار گرفتن اشیاء را نشان میدهد. فرزندتان باانجام این فعالیت نسبت به‌مکان و بعدنمایی یا ژرفانمایی آشنایی پیدا خواهد کرد.
- وسایل مورد نیاز
مداد شمعی یا ماژیک، کاغذ ساده یا شطرنجی، دوربین
مدت زمان: حدود 30 دقیقه
- شروع
به‌اتاق یا محل خواب فرزندتان بروید و دربارۀ اشیایی که میبینید با هم صحبت کنید. مفهوم ژرفانمایی را به‌وسیله یک شیء ساده مانند یک جعبۀ کوچک‌به او نشان دهید. جعبه را روی میز قرار دهید و هم از بالا و هم از سطح میز به آن نگاه کنید.
- روش کار
* شکل اتاقی را که فرزندتان در آن میخوابد رسم کنید یا از او بخواهید که خودش رسم کند.
* در صورت امکان از اتاق یا محل مخصوص فرزندتان عکس بگیرید. رو به‌هر دیوار بایستید و عکس بگیرید. اگر فرزند دیگری دارید که به‌صورت مشترک از این اتاق استفاده می‌کند، یادتان باشد که عکس او را هم بگیرید.
* بعد از اینکه عکسها چاپ شد با هم به‌آنها نگاه کنید و بگویید که کدام عکس مال کدام دیوار است. عکسها را با آنچه در واقعیت در اتاق میبینید مقایسه کنید.
* فرزندتان می‌تواند با استفاده از این عکسها جزئیاتی را به‌شکلی که قبلاً از اتاق او رسم کردید اضافه کند. مفهوم چشم‌انداز هوایی را برای او توضیح دهید و به‌او کمک کنید که ژرفانمایی اتاق خود را از آن درک کند.
* نقشه اتاق فرزندتان را روی در اتاق یا روی تختۀ اعلانات نصب کنید و روی آن بنویسید: نقشۀ اتاق من.
- ادامۀ کار
اشیایی مانند قرقره، جعبه‌های کوچک، وسایل خانه، اسباب بازی و اشیاء سه بعدی دیگر را جمع کنید و از فرزندتان بخواهید که هر یک از آنها را به‌نمایندگی از یکی از اشیایی که در اتاق او وجود دارد، در جای صحیح خود روی نقشۀ اتاق قرار دهد.
- گسترش فعالیت
* با فرزندتان دربارۀ محل قرار گرفتن اسباب و اثاثیه در اتاق او صحبت کنید.
* در جمع خانوادگی بحث کنید که آیا کارایی این اسباب و اثاثیه در محلی که قرار گرفته‌اند مناسب است. آیا جای بهتری برای قرار دادن میز تحریر یا تخت وجود دارد؟
* فرزند یا فرزندانتان را تشویق کنید نقشۀ دیگری از اتاق خود رسم کنند و تغییراتی را در آن نشان دهند که کارآیی اتاق را افزایش میدهد. عنوان نقشه را بگذارید: اتاق آیندۀ من یا اتاق در دست اقدام.
منبع:50 روش ساده برای علاقه‌مند کردن فرزند به‌تاریخ و جغرافی
آموزش مفهوم مکان
آموزش مفهوم مکان   

آموزش مدیریت زمان کودکان – بخش اولآموزش مدیریت زمان کودکان – بخش اول

آموزش مدیریت زمان کودکان (( زمان )) برای همه ی ما یکسان می گذرد ، روز 24 ساعت ، هفته هفت روز ، ماه سی روز و سال 365 روز است . برای اینکه ارزش و جایگاه زمان را در زندگیمان بهتر درک کنیم ، کافی است کمی به این نکته بیندیشیم که ، زمان (( تمام شدنی )) و (( بازگشت ناپذیر )) است. آموزش مدیریت زمان کودکان


آموزش ابراز وجود و جسارت به کودک – بخش دومآموزش ابراز وجود و جسارت به کودک – بخش دوم

آموزش ابراز وجود و جسارت به کودک – بخش دوم از کودک خواسته می شود که از بازی خارج شود یا اجازۀ بازی با هم داده نمی شود: من خیلی ناراحت می شم نمی خوای با من بازی کنی. چون وقتی تو می خوای بازی کنی من قبول می کنم. من می خوام باهات بازی کنم.


آموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 سالهآموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 ساله

آموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 ساله کودک آنلاین: ویژگی های مهم شخصیتی قدرتِ به کنترل درآوردن هوی و هوس و به تاخیر انداختن یک لذت و خوشی در حال حاضر برای کسب لذت و خشنودی بیشتر و یا موفقیت در آینده است و می توان از حوالی یک سالگی با به تاخیر انداختن پاسخ به خواسته های کودک و به تاخیر انداختن لذت و پاداش، آن را در کودک تقویت نمود.


سن شروع آموزش های کودکانسن شروع آموزش های کودکان

سن شروع آموزش های کودکان این نکته بسیار مهم را همه ما می دانیم که کودک زیر 7 سال را نباید به طور مستقیم آموزش داد و برای آموزش او باید از روش های تخصصی و عینی کمک بگیریم. همچنین همه ما می دانیم که آموزش تنها به آموزش های رسمی محدود نمیشود. سن شروع آموزش های کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید