کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش اول
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش اول این بازی مهارت تمرکز و فکر کردن را رشد می دهد. وسایل لازم: دو دسته کارت 12 تایی، روی یک دسته از کارت ها اسامی ماه های سال را بنویسید و روی دستۀ دیگر فعالیت های گوناگون را یادداشت کنید. بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش اول

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش اول
•    ماه تولد
این بازی مهارت تمرکز و فکر کردن را رشد می دهد.
وسایل لازم: دو دسته کارت 12 تایی، روی یک دسته از کارت ها اسامی ماه های سال را بنویسید و روی دستۀ دیگر فعالیت های گوناگون را یادداشت کنید. به عنوان مثال: عوض کردن صندلی ها، شمردن از پنج تا ده به طور معکوس، لی لی کردن دور کلاس و یا شوت کردن توپ، کارت ها را در دو کیسۀ متفاوت بگذارید.
چگونگی انجام بازی
اول مطمئن شوید که همۀ بچه ها ماه تولدشان را می دانند. از یکی از آنها بخواهید تا یک کارت از درون کیسۀ اسامی ماه ها، خارج کند و آن را بخواند. همۀ کسانی که در آن ماه متولد شده اند باید بلند شوند و بایستند. یک بچل دیگر را انتخاب کنید که از داخل کیسۀ کارت هایی که بر رویشان یک فعالیت نوشته شده، یک کارت بیرون بیاورد و آن را بخواند. حالا کودکانی که ایستاده اند باید این فعالیت را انجام دهند.
پیشنهاد
بچه ها می توانند یک علامت مخصوص برای نشان دادن ماه های تولدشان بسازند که تفاوت آن ماه از سال را با ماه های دیگر سال نشان دهد. آنها می توانند یک علامت خاص به نشانۀ هر ماه انتخاب کنند. برای مثال: دی / دانه های برف، مهر / برگ ریزان، آبان / آتش بازی. همچنین شما می توانید از بچه ها بپرسید که چرا ماه تولدمان را جشن می گیریم.
•    کیسۀ زمان
در این بازی بچه ها نسبت به چیزها، اشخاص و مسایلی که در زندگیشان مهم است، عکس العمل نشان می دهند.
وسایل لازم: کاغذ و خودکار
چگونگی انجام بازی
بچه ها را به گروه های پنج نفره تقسیم کنید. از آنها بخواهید تصور کنند که قرار است سفری در زمان داشته باشند و به چند سال دیگر در آینده بروند. به آنها بگویید کیسه ای بردارند و چیزهایی که برایشان اهمیت دارد مانند: بازی های ویدئویی، اسکوتر، اسباب بازی، عروسک مورد علاقه و ... را درون کیسه بگذارند و با خودشان به آن دنیا ببرند. از بچه ها بخواهید گروه گروه شوند و بعد فکر کنند در این سفر دوست دارند چه چیزهایی را همراه خود ببرند و هرچه به ذهنشان می رسد بگویند. سپس در مورد ده چیز به توافق برسند و سرانجام همگی به گروه اصلی بازگردند و تصمیماتشان را با هم مقایسه کنند.
پیشنهاد
هر گروه اگر دوست داشته باشند می توانند محتویات داخل کیسۀ خود را نقاشی کنند و به نمایش بگذارند. شما همچنین می توانید محتویات کیسه ها را با هم مقایسه کنید تا ببینید چه چیزی برای کل گروه پراهمیت ترین چیز بوده است.•    من کیستم؟
این بازی می تواند مهارت سؤال پرسیدن را در کودکان تقویت کند. همچنین طی این بازی، آنها یاد می گیرند چگونه در مورد هویتشان جستجو کنند.
وسایل لازم: برچسب های علامت دار به تعداد بچه ها
چگونگی انجام بازی
از بچه ها بخواهید اسم آدم های مشهوری را که می شناسند و به آنها علاقه مند هستند، نام ببرند. سپس هر بچه اسم مورد نظر را بر روی برچسبی که به او داده شده، بنویسد. بعد از آنها بخواهید که بایستند و رویشان را برگردانند تا شما یکی از ان برچسب ها را به پشتشان بچسبانید. بچه ها حالا باید به نوبت برگردند تا از طریق سؤال کردن از همدیگر در مورد ویژگی های شخصی که اسمش بر پشت هرکدامشان چسبیده، سؤال کنند تا بتوانند نام آن فرد را حدس بزنند. شما می توانید تعداد سؤال ها را محدود کنید. مثلاً هر شخص حق دارد ده سؤال بپرسد.
پیشنهاد
اگر فکر می کنید این کار برای گروهتان مشکل است، می توانید قبل از شروع بازی، در مورد افراد مشهور با بچه ها صحبت کنید و یا اسامی آنها را بر روی یک جدول بنویسید و در معرض دید بگذارید. بچه ها را در مورد سؤال هایی که باید بپرسند راهنمایی کنید تا بتوانند شخصیت مورد نظر را حدس بزنند.
•    الفبای جان دار
در این بازی بچه ها از توانایی خود در تصویر سازی و از مهارت خود در همکاری با گروه استفاده می کنند.
وسایل لازم: وسیله ای نیاز ندارد.
چگونگی انجام بازی
بچه ها را به گروه های پنج و شش نفره تقسیم کنید. بگویید که شما به انها یکسری حروف چاپی الفبا خواهید داد تا با آن یک جمله بسازند. این فعالیت می تواند به صورت یک مسابقه انجام شود تا ببینید کدام گروه کارش را زودتر تمام می کند.
پیشنهاد
شما می توانید به گروه یک سری حروف چاپی الفبا بدهید تا با آن کلمه بسازند یا اعداد متفاوت بدهید و بعد بگویید بالاترین رقم را با آن بسازند.
منبع: 101 بازی برای افزایش عزت نفس
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش اول
بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دومبازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دوم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دوم این بازی انرژی‌زا هم لحظه‌های شادی برای بچه‌ها فراهم کرده و هم به ورزیده شدن آن‌ها کمک می‌کند. وسایل لازم: وسیله‌ای لازم ندارد. بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش دوم


بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش سومبازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش سوم

بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش سوم سازهای کوبه‌ای مهارت‌های تمرکز را در کودکان پرورش می‌دهند. وسایل لازم: یک وسیلۀ ساده مثل طبل با دو قطعه چوب و یا یک قطعۀ موسیقی ضبط شدۀ کوتاه از سازهایی مثل تمپو. بازی هایی برای افزایش عزت نفس در کودکان – بخش سوم


افزایش عزت نفس در کودکان - بخش پنجمافزایش عزت نفس در کودکان - بخش پنجم

افزایش عزت نفس در کودکان - بخش پنجم به فرزندتان اجازه دهید تا از خودش اراده و قدرت داشته باشد. افزایش عزت نفس در کودکان - بخش پنجم


 افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هفتم افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هفتم

افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هفتم فرزندتان را برانگیزانید که با جرأت باشد و محاسبه گرانه خطر کند. افزایش عزت نفس در کودکان - بخش هفتم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران