کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی های سرگرم کننده برای کودکان
بازی های سرگرم کننده برای کودکان با استفاده از چوب و قلاب، بازیکنان ماهی‌ها را می‌گیرند و اگر کسی به سؤالی که در پشت هر ماهی نوشته شده است درست پاسخ داد، شکارشان افزایش می‌یابد. بازی های سرگرم کننده برای کودکان

بازی های سرگرم کننده برای کودکان
•    بازی ماهی‌ها
با استفاده از چوب و قلاب، بازیکنان ماهی‌ها را می‌گیرند و اگر کسی به سؤالی که در پشت هر ماهی نوشته شده است درست پاسخ داد، شکارشان افزایش می‌یابد.
گروه سنی: 5 تا 7 سال
مهارت: دانش علمی
تعداد بازیکنان: 2 تا 4 نفر
میزان سروصدا: متوسط
میزان فعالیت: کم
وسایل موردنیاز: جعبه‌ای کم‌عمق، اشکال به شکل ماهی، چوب ماهیگیری کوتاه، گیرۀ کاغذ و ریسمان
شروع: با استفاده از کاغذی ضخیم یا مقوا، 12 تا 20 عدد ماهی درست کنید که تقریباً با در نظر گرفتن دم   طول و   عرض داشته باشند. سؤال‌ها را روی تنه ماهی و جواب‌ها را روی دم بنویسید. برای مثال روی تنه بنویسید: 6+2 و روی دم بنویسید 8.
همچنین می‌توان از ماهی‌ها برای اطلاعات جفتی مثل ترجمۀ زبان خارجی، مخالف و معادل کلمات استفاده کرد. اگر دوست دارید می‌توانید ماهی‌ها را طبقه‌بندی کنید.
جعبه را برعکس کنید. با استفاده از یک چاقو 20 شکاف  به‌صورت تصادفی روی سطح جعبه ایجاد کنید. چاقو را در هر شکاف چندین بار بکشید تا به‌اندازه‌ای برسند که به‌آسانی ماهی‌ها بتوانند از آن عبور کنند. جعبه را ابی کنید تا شبیه آب شود.
یک تکه چوب کوتاه پیدا کنید تا از آن به‌عنوان چوب ماهی گیری استفاده کنید. یک‌تکۀ کوچک ریسمان به چوب بچسبانید. از یک گیرۀ کاغذ که بازشده باشد به‌عنوان قلاب استفاده کنید، به این صورت که آن را به انتهای ریسمان گره زنید.
نحوۀ بازی
بازیکنان به‌نوبت یک ماهی را انتخاب می‌کنند و با خواندن و حل کردن سؤال روی آن را تصاحب می‌کنند. بازیکن پاسخ خود را به دیگر بازیکنان اعلام می‌کند، ماهی را با قلاب می‌گیرد و با استفاده از چوب آن را از جا بیرون می‌آورد. اگر جواب روی ماهی با آن جواب فرد یکسان بود، بازیکن ماهی را نگه می‌دارد و نوبت به بازیکن دیگر می‌رسد.
اگر پاسخ متفاوت بود، بازیکن ماهی را به سر جایش برمی‌گرداند و نوبت بازی بعدی می‌شود. زمانی که همۀ ماهی‌ها گرفته شد و یا زمان مشخص‌شده پایان یافت، بازی تمام می‌شود. بازیکنی که بیشترین ماهی را دارد برنده است.
نکته‌ها
مدل ماهی‌ها را از طریق آنلاین یا با استفاده از برنامه‌های کامپیوتری تهیه کنید. مدل‌ها باید به نحوی باشند که به‌آسانی قابل درست کردن باشند. اگر پرینتر رنگی در اختیار ندارید برای هر مهارت از کاغذهایی به رنگ متفاوت استفاده کنید.
خط‌های بزرگ آبی در کنار شکاف‌ها رسم کنید تا بازیکنان هنگام بازی آن‌ها را به‌آسانی ببینند. گوشۀ جعبه را تزئین کنید.
•    به خط کنید!
بازیکنان در به ترتیب قرار دادن یک دسته از کارت مناسب با یک ویژگی و در سریع‌ترین زمان ممکن با یکدیگر رقابت می‌کنند.
سن: 5 تا 8 سال
مهارت: ترتیب گذاری
تعداد بازیکنان: 2 تا 8 نفر
میزان سروصدا و فعالیت: کم
وسایل: تعدادی کارت برای هر بازیکن
شروع: برای هر بازیکن تعدادی کارت با آیتم‌هایی که می‌شود به ترتیب قرارداد تهیه کنید، مثل اعداد یک تا ده. حروف الفبا یا اعدادی که با فواصل دوتایی و 5 تایی اضافه می‌شوند و ... .
نحوۀ بازی
هر بازکن دسته‌ای از کارت‌های یکسان را به دست می‌گیرد. زمانی که همۀ بازیکنان یک دسته کارت در اختیاردارند، یک نفر فریاد می‌زند: 1، 2، 3 ، به خط کن. هر بازیکن تلاش می‌کند که کارت‌های خود را به ترتیب بچیند.
زمانی که چینش تمام شد، بازیکن اعلام می‌کند: من به خط کرده‌ام. زمانی که همه تمام شدند، بازیکنان ترتیب‌ها را مقایسه می‌کنند. این بازی را ادامه دهید تا وقتی یک بازیکن برای سومین بار سریع‌ترین فرد شود. این بازیکن برندۀ نهایی مسابقه است.
نکته‌ها
اجازه دهید بازیکنان کوچک‌تر زمانی که برنده می‌شوند جایی علامت بگذارند تا یادشان بماند چند دور برنده شده‌اند. دسته‌های کارت‌های یکسان در یک کیسۀ پلاستیکی که سرش بسته می‌شود قرار دهید. روی کیسه نوع مهارت و تعداد کارت‌ها را مشخص کنید.
منبع:101 بازی کلاسی برای شادی، خنده و یادگیری بهتر
بازی های سرگرم کننده برای کودکان
شن بازی کودکان – قسمت اول شن بازی کودکان – قسمت اول

شن بازی کودکان شن بازی فعالیتی خوشایند و لذتبخش است برای کودکان . کودک از لمس کردن شن و بازی با آن لذت بسیار می برد. شن میتواند خاصیت مایعات را داشته باشد ؛ زیرا روان میشود و اگر آن را در ظرفی بریزیم به شکل آن ظرف درمی آید. شن بازی کودکان


بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت اولبازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت اول

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت اول روش انجام : بچه ها بی میل و بی توجه ، کم انرژی و ناراحت هستند ؟ اما دیگر نه ، زیرا اکنون میخواهیم بازی ( بسیار خوب ) را بازی کنیم ! مربی یکی از بچه ها را انتخاب می کند تا برخی از دستورالعمل ها را به او بگوید : برای مثال (( روی صندلی ها بایستید ! )) و بقیه هم پاسخ می دهند (( بسیار خوب! )) و این کار را انجام می دهند. بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت اول


بازی کردن کودکان با یکدیگربازی کردن کودکان با یکدیگر

بازی کردن کودکان با یکدیگر همۀ بچه ها حتی کودکان یک ساله، دوست دارند با بچه های دیگر باشند. معمولاً کودکان یک تا یک و نیم ساله راحت می توانند با هم کنار بیایند. بچه ها در کنار هم بازی می کنند و از کنار یکدیگر بودن لذت می برند. بازی کردن کودکان با یکدیگر


بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اولبازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول

بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول این تمرین های ساده نه تنها مفاهیم بیشتر و کمتر و جمع و تفریق را آموزش می دهند، بلکه کودک را با مفهوم عدد آشنا می کنند. کودکان با توانایی ریاضی متولد می شوند. پس چرا بسیاری از دانش آموزان در ریاضی مشکل دارند؟ بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران