کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
شکل ظاهری و اعضای بدن کودکان
شکل ظاهری و اعضای بدن کودکان شکل ظاهری بچه ها تا حدود 5 سالگی ( پسر و دختر ) شبیه هم می باشد و اصولا مسیر رشدشان حالت عادی رشد کودک را دارد. معمولا پسر و دخترها تا 5 – 6 سالگی همچنان دارای بالاتنه ای هستند که کمی گوشت آلود است و مقدار بیشتری چربی و گوشت در این منطقه خواهد بود. شکل ظاهری و اعضای بدن کودکان

شکل ظاهری و اعضای بدن کودکان
شکل ظاهری بچه ها تا حدود 5 سالگی ( پسر و دختر ) شبیه هم می باشد و اصولا مسیر رشدشان حالت عادی رشد کودک را دارد. معمولا پسر و دخترها تا 5 – 6 سالگی همچنان دارای بالاتنه ای هستند که کمی گوشت آلود است و مقدار بیشتری چربی و گوشت در این منطقه خواهد بود.
به خاطر خمیدگی کمرشان ، کمی شکم برجسته دارند ، که خوشبختانه از میان خواهد رفت. بیشترین تغییر در صورت و اندازه و ارتباطات آنها با هم پیدا میشود.
می دانیم که رنگ چشم بچه های ما تا 7 سالگی میتواند تغییر کند. حدود 7 سالگی است رنگ چشمی را که پیدا میکنند ، برای همه ی عمر خواهند داشت.
گرچه این رنگ هرچه باشد با گذشت زمان کمی تیره تر می شود. افراد بسیاری هستند که هنگام تولد رنگ چشمی متفاوت با آن چیزی دارند که بعد از 7 یا 8 سالگی ، در آن ها می بینیم .
کودک در 4 سالگی دارای قوس پا در کف پای خود به اندازه ی لازم و مناسب خواهد بود ، به همین خاطر استفاده از کف و یا کفش طبی بعد از 4 سالگی ضرورتی نخواهد داشت.
اما برای قوی و نیرومند شدن پا و عضلات او بهتر آن است هر زمان که ممکن است پا برهنه باشد ، مخصوصا در بسیاری از فعالیت ها که فشار بیشتری به بدنش می آورد ، اگر پای او برهنه باشد توانایی های بهتری را در آینده پیدا خواهد کرد.
همچنین کودک تا 8 سالگی ، ساق پای او قوی و یا حالت هلالی دارد ، که برخی از اوقات موجب نگرانی پدر و مادر میشود.
این وضعیت در دختران کمی شدیدتر است. اما اگر تغذیه ی آنها به اندازه ی درست و کافی و کامل باشد ، مخصوصا کمبود ویتامین D نداشته باشند ، این خمیدگی ساق پا خوشبختانه در  8 سالگی از میان رفته و پایی صاف و زیبا خواهند داشت.
بنابراین سه چرخه سواری ، دوچرخه سواری و شنا در این زمینه میتواند بسیار به آنها کمک کند.
قد پسران و دختران
امروزه می دانیم پسر بچه در 2 سالگی قدی که دارد ، درست نیم یا نصف قدی است که انسان در بزرگسالی خواهد داشت. بنابراین هر قدی که فرزند ما در 2 سالگی دارد ، اگر آن را دو برابر کنیم ، در 20 سالگی خواهد داشت.
اما در خصوص دختران چنین نیست . زیرا دو برابر قد 2 سالگی آنها منهای 7.5 سانتی متر ( 3 اینچ ) است و تفاوت قد پسر و دختر که هم اکنون در همه ی جهان دیده میشود با وجودی که در 2 سالگی بچه ها اندازه ی هم هستند ، و تا 5 – 6 سالگی هم تفاوت چندانی با هم ندارند ، ناشی از این کم شدن 7.5 سانتی از قد دختران در مقایسه با پسران است.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
شکل ظاهری و اعضای بدن کودکان

ظاهر نوزاد تازه متولد شده – بخش اولظاهر نوزاد تازه متولد شده – بخش اول

ظاهر نوزاد تازه متولد شده – بخش اول کودک آنلاین: علاوه بر وضعیت فیزیکی نوزاد تازه متولد شده صرفاً با نگاه کردن نیز می توان چیزهای بسیاری آموخت. نوزاد در طی یکی دو روز اول احتمالاً انگشتان دست و پایش کبود و باقی بدن به رنگ صورتی است. این امر کاملاً طبیعی است.


توجه کودکان سه ساله به ظاهر افراد توجه کودکان سه ساله به ظاهر افراد

توجه کودکان سه ساله به ظاهر افراد کودکان خردسال به سرعت به تفاوت های ظاهری افراد توجه می کنند. تیزبینی و هوشیاری یک امتیاز مثبت و مفید برای کودکان و راهی برای کسب اطلاعات درباره دنیای اطرافشان است. توجه کودکان سه ساله به ظاهر افراد


ویژگی ها و خصوصیات ظاهری نوزادویژگی ها و خصوصیات ظاهری نوزاد

ویژگی ها و خصوصیات ظاهری نوزاد نوزاد شما قبل از تولد تحت تاثیر مقدار زیادی هورمون زنانه قرار می گیرد و تاثیر آن ممکن است تا چندین هفته باقی بماند . سینه ها در نوزاد پسر و دختر ممکن است به مقدار جزئی متورم باشد و ناحیه تناسلی نیز کمی بزرگتر به نظر آید. ویژگی ها و خصوصیات ظاهری نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران