کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، قوه خودداری، شنیدن، انتظار، تحمل شکست، بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم
•    خرس خواب‌آلود
گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم
مهارت‌ها: خودآگاهی، قوه خودداری، شنیدن، انتظار، تحمل شکست،
نحوۀ انجام بازی
مربی اولین نفری که قرار است خرس باشد را انتخاب می‌کند. این شخص درحالی‌که چشمانش بسته است روی یک صندلی در مرکز دایره یا در انتهای کلاس می‌نشیند. تعداد زیادی کلید زیر میز قرار داده می‌شود. مربی یکی از بچه‌ها را انتخاب می‌کند تا چهار دست‌وپا جلو رفته و یکی از کلیدها را قبل از اینکه خرس بتواند به سمت او اشاره کند بردارد. هر کس که بتواند با موفقیت این کار را انجام دهد خرس خواب‌آلود جدید خواهد شد.
انواع دیگر بازی
دو نفر از بچه‌ها همزمان از دو طرف مخالف کلاس به سمت هم حرکت می‌کنند و هر دو چشمانشان را بسته نگاه می‌دارند. یکی از این دو شکارچی و دیگری خرس است. هردوی این بچه‌ها باید با دقت و احتیاط راه بروند و گوش کنند تا بازی به‌خوبی پیش رود.
تفکر
دربارۀ قوۀ خودداری و خودآگاهی صحبت کنید. دربارۀ تفاوت‌های شنیدن و توجه کامل و به گوش خوردن انواع صداها با هم صحبت کنید.•    همۀ پرنده‌ها پرواز می‌کنند.
گروه سنی 6 سال به بالا، مدت بازی 5 دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم
مهارت‌ها: خودآگاهی، قوۀ خودداری، تحمل شکست، تمرکز، مشاهده
نحوۀ انجام بازی
در این بازی یکی از بچه‌ها به دنبال این است که بلافاصله بعدازاین که بچه‌ها اشتباه با دست‌هایشان بال زدند آن‌ها را بگیرد. یکی از بچه‌ها برای شروع بازی انتخاب‌شده و هم‌زمان با بال زدن با دست‌هایش می‌گوید: همۀ پرنده‌ها پرواز می‌کنند. بقیۀ بچه‌ها هم با دست‌های خود بال می‌زنند. سپس همان شخص اول شروع به نام بردن نام پرنده‌ها، سایر حیوانات و اشیاء می‌کند و با دست‌های خود بال می‌زند، مانند: کلاغ‌ها پرواز می‌کنند، گنجشک‌ها پرواز می‌کنند، صندلی‌ها پرواز می‌کنند، ولی باقی بچه‌ها تنها باید با شنیدن اسم پرنده‌ها با دستان خود بال بزنند. اگر کسی اشتباه بال بزند، دو حرکت بعد را انجام نخواهد داد. هر نفر می‌تواند اسم ده پرنده، حیوان یا وسیله را بگوید و سپس نوبت نفر بعدی می‌شود.
انواع دیگر بازی
همین بازی را می‌توان به‌صورت همۀ ماهی‌ها شنا می‌کنند نیز انجام داد. کسی که وسط می‌ایستد با یک دستش حرکت شنا را نشان می‌دهد. برای شخصی که حرکت را اشتباه انجام داده می‌توان مدت انتظار را بالا برد تا تحملش بیشتر شود.
تفکر
آیا این کار آسان بود یا سخت؟ چه چیزی به شما کمک می‌کرد تا حرکت‌های خود را کنترل کنید؟ چه حسی داشتید وقتی‌که باید منتظر می‌ماندید تا دوباره به بازی برگردید؟
•    این‌وآن
گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی پنج دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم
مهارت‌ها: خودآگاهی، قوۀ خودداری، شنیدن، تمرکز، تحمل شکست.
نحوۀ انجام بازی
مربی حرکت‌های ساده‌ای مانند روی یک‌پا ایستادن، لمس کردن گوش، تکان دادن دست، دست زدن و ... را انجام می‌دهد تا بچه‌ها از حرکت او تقلید کنند. وقتی‌که مربی می‌گوید: آن را انجام بدهید، بچه‌ها نباید تکان بخورند. اگر کسی اشتباه کند باید دو حرکت بعدی را انجام ندهد.
انواع دیگر بازی
به‌جای اینکه بچه‌ها وقتی‌که اشتباه می‌کنند، بی‌حرکت باقی بمانند، می‌توانند بازی را ادامه دهند ولی باید به یک دایره داخلی‌تر وارد شوند. احتمال اینکه بچه‌ها بعد از چندین حرکت همه به این دایره داخلی وارد شوند، کم نیست. این بازی را هم‌زمان با در دست داشتن یک چتر نجات انجام دهید. حرکت‌های سر، پاها و کل بدن در این حالت مجاز است، مانند روی یک‌پا بایستید، سرتان را تکان دهید، شانه‌هایتان را تکان دهید، پاهایتان را تکان دهید.
تفکر
در مورد خودآگاهی و قوۀ خودداری صحبت کنید. وقتی‌که ما کاری را زیاد انجام دهیم کم‌کم متوجه نمی‌شویم که داریم آن کار را انجام می‌دهیم. چرا این عدم توجه می‌تواند مفید باشد؟ چه مواقعی ممکن است این عدم توجه مفید نباشد؟
منبع: بازی‌های کنترل خشم برای کودکان
بازی‌های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم
بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشمبازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم

بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم گروه سنی شش سال به بالا ، مدت بازی پنج دقیقه ، گروه‌های بزرگ ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، تصور، ارتباط غیرکلامی، آگاهی نمایشی چرخش نوبت، مشاهده بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دومبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی سی دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی زیاد مهارت‌ها: همدلی، همکاری، طبقه‌بندی، مذاکره، اعتماد بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارمبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های کوچک، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، شنیدن، تمرکز، مشاهده، قیاس بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجمبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی 20 دقیقه، گروه های بزرگ، گفتگوی کم مهارت ها: خودآگاهی، مدیریت فشار روحی، شنیدن، تخیل، اعتماد به نفس بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران