کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

1
بازی های ریاضی برای کودکان – بخش اول
بازی های ریاضی برای کودکان – بخش اول سوپ لوبیا بازیکن‌ها باید از انگشت‌هایشان برای کسر کردن استفاده کنند تا تشخیص دهند باید از چند لوبیا برای آماده کردن سوپشان استفاده کنند. گروه سنی: 6 تا 8 سال بازی های ریاضی برای کودکان – بخش اول

بازی های ریاضی برای کودکان – بخش اول
•    سوپ لوبیا
بازیکن‌ها باید از انگشت‌هایشان برای کسر کردن استفاده کنند تا تشخیص دهند باید از چند لوبیا برای آماده کردن سوپشان استفاده کنند.
گروه سنی: 6 تا 8 سال
مهارت: تفریق
میزان سروصدا: کم
میزان فعالیت: کم
وسایل مورداستفاده: 4 دسته از کارت‌ها که از یک تا ده شماره‌گذاری شده‌اند، لوبیای خشک‌شده، ظرف یا پاکت
شروع
یک بستۀ 40 کارتی به‌وسیلۀ عددگذاری از یک تا ده، به‌اندازۀ 4 مرتبه آماده کنید یا کارت‌های نمونه را برش دهید و کپی‌برداری کنید. لوبیاهای خشک را درون پاکت و یا ظروف قرار دهید.
نحوۀ بازی
در آغاز، یک ظرف از لوبیاها را در بین بازیکنان قرار دهید. بازیکنان کارت‌ها را بیرون آورده و طوری که روی آن‌ها به‌طرف زمین باشد، در کنار خود قرار می‌دهند. در همان وقت بازیکنان کارت‌های بالایی را برمی‌گردانند. بازیکنی که کارتی با کمترین عدد داراست به‌اندازۀ تفریقِ اعدادِ نوشته‌شده روی کارت‌ها، به نفر بعدی لوبیا می‌دهد. هنگامی‌که هیچ‌کدام از بازیکنان دیگر کارتی ندارند، بازی به پایان می‌رسد. برنده کسی است که بیشترین لوبیا را دارد.
روش‌های دیگر بازی
بازیکنان کارت‌هایشان را در یک‌زمان برمی‌گردانند و به‌نوبت اعداد روی کارت‌هایشان را جمع می‌کنند. جمع لوبیاها به کسی داده می‌شود که نوبت بازی‌اش بوده است.
نکته‌ها
فنجان یا کاسه‌هایی را به بازیکنان بدهید تا لوبیاهایشان را در طول بازی درون آن قرار دهند. این کار به رمز آلودگی بازی اضافه می‌کند به این دلیل که بازیکنان نمی‌دانند رقیبشان چند لوبیا دارد.•    دکمه‌ای در یک جعبه
بازیکنان دکمه‌ای را درون یک جعبه می‌اندازند تا روی یک خانۀ شماره‌گذاری شده قرار بگیرد و سپس شماره‌ها را با همدیگر جمع می‌کنند تا به عدد 100 برسند.
گروه سنی: 7 تا 10 سال
مهارت: جمع‌کردن
تعداد بازیکنان: 4 نفر
میزان سروصدا: متوسط
میزان فعالیت: کم تا متوسط
وسایل مورداستفاده: جعبۀ صاف، دکمه یا یک نشانه، مداد و کاغذ
شروع
به‌وسیلۀ خط‌کشی ته جعبه را به ده قسمت مساوی تقسیم کنید. در هر قسمت، یک عدد از صفر تا 9 بنویسید و هیچ‌کدام از اعداد را تکرار نکنید.
نحوۀ بازی
بازیکنان به‌نوبت دکمه را به درون جعبه می‌اندازند. در هر نوبت بازیکن امتیاز کسب کرده از پرتابِ تاس را یادداشت می‌کند و این اعداد در هر نوبت با یکدیگر جمع می‌شوند تا به عدد 100 برسند و اگر دکمه روی خطوط قرار گرفت، بازیکن باید دوباره آن را پرتاب کند. اولین کسی که به عدد 100 برسد، برندۀ بازی است.
روش‌های دیگر بازی
جعبه را به بخش‌های بیش‌تری تقسیم کنید و روی هر بخش عددهای بزرگ‌تری یا اعداد دورقمی بنویسید تا عمل جمع بیشتر تمرین شود. در بعضی از بخش‌ها می‌توانید این جمله‌ها را نیز بنویسید: یک نوبت دیگر بازی کن یا به اختیار خود یک عدد از یک تا ده انتخاب کن و یا 10 امتیاز کم کن.
این بازی را نیز برای عمل تفریق انجام دهید. به این وسیله که از 100 شروع کنید و تا 0 بازی را ادامه دهید.
نکته‌ها
بر اساس سطح توانایی بازیکنان، از آن‌ها بخواهید که اعداد را خود جمع ببندد نه اینکه از ماشین‌حساب استفاده کنند.
منبع: 101 بازی کلاسی برای شادی، خنده و یادگیری بهتر
بازی‌های ریاضی برای کودکان – بخش اول
بازی‌ های ریاضی برای کودکان – بخش دومبازی‌ های ریاضی برای کودکان – بخش دوم

بازی‌ های ریاضی برای کودکان – بخش دوم بازیکنان عقربه یک ساعت را مطابق با مقدار تاسی که پرتاب می‌کنند تکان می‌دهند و سعی می‌کنند اولین کسی باشند که از ظهر به نیمه‌شب می‌رسد. گروه سنی: 6 تا 10 سال بازی‌ های ریاضی برای کودکان – بخش دوم


بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اولبازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول

بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول این تمرین های ساده نه تنها مفاهیم بیشتر و کمتر و جمع و تفریق را آموزش می دهند، بلکه کودک را با مفهوم عدد آشنا می کنند. کودکان با توانایی ریاضی متولد می شوند. پس چرا بسیاری از دانش آموزان در ریاضی مشکل دارند؟ بازی های ریاضی برای کودکان 1 تا 5 ساله – بخش اول


بازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 6 تا 12 ساله – بخش چهارمبازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 6 تا 12 ساله – بخش چهارم

بازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 6 تا 12 ساله – بخش چهارم خواندن زبان بدن و بیان چهره یک برنامۀ آموزشی رسمی نیست که بتوان آن را در مدرسه یاد گرفت. بلکه بخش مهمی از آموزش غیر رسمی در زندگی ما است. این تمرین را هنگامی که با کودک و خانوادۀ خود سر میز شام نشسته اید، انجام دهید.


بازی های ریاضی برای کودکان – بخش پنجمبازی های ریاضی برای کودکان – بخش پنجم

بازی های ریاضی برای کودکان – بخش پنجم بازیکنان تلاش می کنند که اولین شخصی باشند که با کشیدن کارت ها و حرکت دادن نشانه به اعداد 10- و 10+ می رسد. بازی های ریاضی برای کودکان – بخش پنجم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران