کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی 20 دقیقه، گروه های بزرگ، گفتگوی کم مهارت ها: خودآگاهی، مدیریت فشار روحی، شنیدن، تخیل، اعتماد به نفس بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم
•    نقاشی آهنگین
گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی 20 دقیقه، گروه های بزرگ، گفتگوی کم
مهارت ها: خودآگاهی، مدیریت فشار روحی، شنیدن، تخیل، اعتماد به نفس
نحوۀ انجام بازی
مربی آهنگ های مختلفی را پخش می کند و بچه ها همراه با شنیدن آهنگ ها هر چه به ذهنشان می آید را نقاشی می کنند.
انواع دیگر بازی: بچه ها آهنگ های مورد علاقۀ خود را می آورند و دربارۀ اینکه با شنیدن آنها چه حسی دارند صحبت می کنند.
تفکر
دربارۀ اینکه آهنگ ها چگونه می توانند بر ذهنیات ما تاثیر بگذارند صحبت کنید. آیا آهنگ خاصی هست که همیشه باعث شود شما احساس غم یا خوشحالی داشته باشید؟
•    پیام رو منتقل کن
گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه های بزرگ، گفتگوی معمولی
مهارت ها: شنیدن، چرخش نوبت، تمرکز، انتظار
این بازی شناخته شده "زمزمه" روش جالبی است تا به کودکان نشان دهیم چگونه ممکن است از یک صحبت بد برداشت شود یا تحریف شود. این بازی همچنین تحمل شکست های کوچک را ترویج می دهد.
نحوۀ انجام بازی
کودکان در یک دایره می نشینند. نفر اول جمله ای را در گوش نفر کناری خود زمزمه می کند و نفر دوم نیز این جمله را در گوش نفر سوم زمزمه می کند و این کار ادامه پیدا می کند تا جایی که جمله دوباره به خود نفر اول برسد. جمله آخری که شنیده شده با جملۀ اولیه مقایسه می شود.
انواع دیگر بازی
نفر اول یک شکل را با انگشت روی کمر نفر دوم می کشد و نفر دوم همان شکل را روی کمر نفر سوم می کشد و این کار همین طور ادامه پیدا می کند تا دوباره به نفر اول برسد.
نفر اول روی کاغذ شکلی می کشد و آن را یک لحظه به نفر دوم نشان می دهد. نفر دوم باید همان شکل را بکشد و به نفر سوم نشان دهد. بازی همان طور ادامه پیدا می کند تا به نفر اول برسد.
تفکر
در مورد چگونگی تحریف حقایق و نیز پخش شدن شایعات صحبت کنید. در مورد شکل های مختلف اشکال کشیده شده یا جملات گفته شده در گروه صحبت کنید.
آیا در خاطر نگه داشتن جزئیات آنچه که می بینیم و می شنویم آسان است یا سخت؟ در مورد چگونگی به خاطر آوردن اشتباه آنچه که می بینیم و می شنویم صحبت کنید. اگر متوجه شویم که کسی چیزهای اشتباهی در مورد ما می گوید یا اطلاعات اشتباهی راجع به ما دارد باید چه کنیم؟•    عروسک های خیمه شب بازی
گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی 5 دقیقه، گروه های بزرگ، گفتگوی کم
مهارت ها: خودآگاهی، قوه خودداری، همدلی، تمرکز
نحوه انجام بازی
به بچه ها بگویید که قرار است نقش عروسک های خیمه شب بازی را ایفا کنند. هر یک از بچه ها در یک موقعیت خاص قرار می گیرد در حالی که پاهایش را محکم روی زمین گذاشته است و دستانشان را بالا گرفته و کشیده نگاه داشته اند و انگشتانشان باز است طوری که انگار با نخ بسته شده اند.
بچه ها باید تصور کنند که نخ ها به آرامی شل می شوند طوری که بدن آنها خیلی آهسته به سمت پایین رها می شود. از انگشتان شروع کنید و با مچ دست به پایین، ساعد، ارنج، بازوها، سر، قسمت بالای بدن و نهایتاً زانوها به سمت پایین رها شوند.
 سپس همۀ این کارها را برعکس انجام دهید تا دوباره بچه ها به حالت اولیه با بدن های کشیده در بیایند. این کار را چندین بار انجام دهید.
انواع دیگر بازی (برای 7 سال به بالا)
در گروه های دو نفره نقش عروسک خیمه شب بازی و عروسک گردان را ایفا کنید. بدون اینکه بچه ها همدیگر را لمس کنند عروسک گردان نشان می دهد که نخ ها را طوری می کشد که عروسک در جهت های مختلف و با سرعت های مختلف حرکت می کند.
این بازی وقتی جالب تر خواهد بود که عروسک در ابتدا دراز کشیده باشد و عروسک گردان سعی کند که با کارهایش او را به حالت ایستاده درآورد.
تفکر
چگونه بدنتان حرکت می کند؟ چه جنبه هایی از حکت هایتان را می توانید کنترل کنید (سرعت، جهت، نوع)؟ دربارۀ حرکت هایی که انجام می دهیم تا بایستیم یا بنشینیم فکر کنید. چگونه یاد می گیریم که این کارها را انجام دهیم؟
با بچه ها در این مورد صحبت کنید که بچه ها چگونه حرکت های مختلف را بعد از اشتباهات مکرری که انجام می دهند و بارها بر زمین می افتند یاد می گیرند ولی بزرگترها به راحتی و بدون فکر کردن این حرکت ها را انجام می دهند. آیا هرگز راجع به شانه ها، کمر و پشت زانوهایتان فکر کرده اید؟

منبع: بازی های کنترل خشم برای کودکان
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش پنجم
بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارمبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های کوچک، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، شنیدن، تمرکز، مشاهده، قیاس بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش چهارم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سومبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم گروه سنی 5 سال به بالا، مدت بازی ده دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، قوه خودداری، شنیدن، انتظار، تحمل شکست، بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش سوم


بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دومبازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم

بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم گروه سنی 7 سال به بالا، مدت بازی سی دقیقه، گروه‌های بزرگ، گفتگوی زیاد مهارت‌ها: همدلی، همکاری، طبقه‌بندی، مذاکره، اعتماد بازی های کنترل خشم برای کودکان – بخش دوم


بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشمبازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم

بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم گروه سنی شش سال به بالا ، مدت بازی پنج دقیقه ، گروه‌های بزرگ ، گفتگوی کم مهارت‌ها: خودآگاهی، تصور، ارتباط غیرکلامی، آگاهی نمایشی چرخش نوبت، مشاهده بازی هایی برای کنترل خشم کودکان – کنکاش خشم و علل بروز خشم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران