کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول
تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول برای داشتن کودکان بردبار و شکیبا والدین باید حس همدردی و انسان دوستی را کم کم به کودک القا کنند. باید به کودک بفهمانند که به همه احترام بگذارد. مسئولیت پذیر باشد و این نکته را بداند که هر انسانی روی کره خاکی گنج گرانبهایی محسوب میشود. تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول

تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول
برای داشتن کودکان بردبار و شکیبا والدین باید حس همدردی و انسان دوستی را کم کم به کودک القا کنند. باید به کودک بفهمانند که به همه احترام بگذارد. مسئولیت پذیر باشد و این نکته را بداند که هر انسانی روی کره خاکی گنج گرانبهایی محسوب میشود.
کودک باید بداند ، که به مردم تمامی نژادها و رنگ ها و عقاید افراد مختلف احترام بگذارد و به خاطر اتفاق های میان انسان ها ، رفتار ناهنجار نداشته باشد.
برای پرورش روحیه استقامت در کودکان و داشتن کودکان بردبار و شکیبا ، والدین باید حس همدردی و انسان دوستی را کم کم به کودک القا کنند و حس خوشبختی ، احترام گذاشتن و مسئولیت پذیری نسبت به خود و دیگران را با تشخیص این موضوع که هر فردی در روی کره خاکی یک نعمت و گنج گرانبهایی است ، در بچه ها تقویت کنند.
والدین میتوانند با به کار بستن راهکارهای ذیل روحیه استقامت در برابر حوادث را در میان کودکان خود بالا ببرند :
در مورد صبر و شکیبایی با کودک خود صحبت کنید
این مسأله ای نیست که یک شبه بتوان آن را برای کودک توضیح داد. تعلیم استقامت یک مرحله در حال اجراست و این مسأله ای نیست که در یک لحظه بتوان به آن دست یافت و یا یک شبه بتوان آن را برای کودک توضیح داد.
باید در مورد تفاوت ها و اتفاقات روزهای مختلف ، با آنها صحبت کنید. یک راه تسلی بخشیدن به کودکان صحبت کردن در مورد مسائل اجتماعی است ؛ موضوع صحبت را از جایی آغاز و به مسائل اجتماعی ختم کنید.
بگذارید کودکان بدانند که هیچ موضوعی غیرقابل گفتگو نیست ، به کودک خود اجازه دهید که در خلال صحبت های شما به اهمیت موضوع پی ببرد.
نداشتن استقامت را در کودکان تشخیص دهید
وقتی کودک شما در معرض حادثه یا موضوعی قرار می گیرد ، درست در همان لحظه سعی کنید صبر و شکیبایی را به او بشناسانید.
مسائل کلیشه ای و نا آگاهی های فرهنگی را که در فیلم ها ، برنامه های تلویزیونی ، بازی های کامپیوتری و بقیه موارد دیده می شود متذکر شوید .
در مورد تعصبات و پیش داوری هایی که گاها بین افراد خانواده ، پیش می آید ، بحث کنید. هیچ لحظه ای را از دست ندهید. با مطالب مناسب شروع کنید و اجازه دهید کودکان بیشتر صحبت کند و همینطور شما شنونده خوبی برای آنها باشید.
وقتی از جانب کودکتان بی استقامتی می بینید ، درباره آن بحث کنید و با احساس بی صبری ، عجز و ناتوانی که برای کودکتان به وجود آمده ، مبارزه کنید.
هنگامی که کودک حرفی می زند یا کاری میکند که منعکس کننده تعصبات و گرایش ها و یا رفتاری کلیشه ای است ، به او تسلی خاطر دهید.
برای مثال وقتی کودک از مسأله ای ناراحت میشود و احساس می کند قادر به تحمل آن نیست ، سعی کنید با پیش کشیدن بحثی ، حس همدردی کودک را تحریک کنید.
مثلا به او بگویید : دوستت به تو توهین کرده ، اما او باید همیشه با صندلی چرخ دار راه برود ، چه احساسی نسبت به او داری؟ با تحریک حس همدردی و احترام سعی کنید او را به سمت صبر و شکیبایی هدایت کنید و موضوع بحث را به سمت موضوعاتی از قبیل خوشبختی ، احترام و ... سوق دهید.
کودکان خود را به همکاری با انجمن های مختلف تشویق کنید . برای مثال اطلاعاتی در مورد فقر و گرسنگی ، بیماری و انجمن های حمایت افراد فقیر ، بیمار و سالخورده بدهید و کودک خود را به همکاری با این انجمن ها و افراد تشویق کنید.
به هنگام نابردباری و بی استقامتی کودکان خود ، از آنها به بهترین شکل حمایت کنید.
با دانستن و تشخیص مسائل و مشکلاتی که کودکان با آنها رو به رو هستند ، به آنها احترام بگذارید.
مشکلاتی را که برای کودکانتان به وجود آمده را جدی بگیرید و سعی نکنید مشکلات آنها را کوچک جلوه دهید. حمایت عاطفی خود را از آنها دریغ نکنید و به آنها عکس العمل های مناسب را آموزش دهید.
درک و فهم درست و سالمی از همسانی و همانندی گروه ها به کودک خود ارائه دهید.
در کودکان خود درک درست داشتن از هویت های گروهی و همسالان آنها را تشویق کنید. برای نوجوانان همسانی گروهی بسیار حیاتی است.
منبع : کتاب کودک نابغه و باهوش
تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت اول

تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دومتربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم

تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم به کودکان خود یادآور شوید که چگونه تنوع و گوناگونی فرهنگ ها میتواند در زندگی هنری ، کاری ، فردی و ادبیات افراد تاثیر گذار باشد. تربیت کودک بردبار و مقاوم – قسمت دوم


دربارۀ بحران نامهربانی ، بی‌احترامی و رشد بردباری در کودکان چه کنیم؟دربارۀ بحران نامهربانی ، بی‌احترامی و رشد بردباری در کودکان چه کنیم؟

دربارۀ بحران نامهربانی ، بی‌احترامی و رشد بردباری در کودکان چه کنیم؟ بر استفادۀ فرزندتان از تلویزیون، موسیقی، بازی‌های ویدئویی و اینترنت نظارت داشته باشید و بازتاب افکار او را در شیوۀ لباس پوشیدن، حرف زدن و رفتارش ببینید.


آموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 سالهآموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 ساله

آموزش صبر کردن به کودکان 2 تا 5 ساله کودک آنلاین: ویژگی های مهم شخصیتی قدرتِ به کنترل درآوردن هوی و هوس و به تاخیر انداختن یک لذت و خوشی در حال حاضر برای کسب لذت و خشنودی بیشتر و یا موفقیت در آینده است و می توان از حوالی یک سالگی با به تاخیر انداختن پاسخ به خواسته های کودک و به تاخیر انداختن لذت و پاداش، آن را در کودک تقویت نمود.


شش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبارشش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبار

شش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبار شش تمرین زیر راه‌های مؤثری برای انتقال این باور شما به فرزندتان است که تمامی آدم‌ها – با هر نژاد، جنسیت، دین، سن، توانایی، وضعیت مالی، قیافه یا فرهنگ – بنا بر شرافت انسانی‌شان مورداحترام هستند. شش تمرین مؤثر برای پرورش کودکان بردبار

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران