کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
نیاز کودک به روانشناس – بخش اول
نیاز کودک به روانشناس – بخش اول کنار آمدن با مشکلات روحی و روانی بچه ها کار دشواری است . والدین نمیتوانند به این راحتی به مشکلات روحی و روانی فرزندشان پی ببرند و راه حل مناسبی برای آنها پیدا کنند. بعضی از مشکلات کودکان موقتی است و برطرف میشود. نیاز کودک به روانشناس – بخش اول

نیاز کودک به روانشناس – بخش اول
کنار آمدن با مشکلات روحی و روانی بچه ها کار دشواری است . والدین نمیتوانند به این راحتی به مشکلات روحی و روانی فرزندشان پی ببرند و راه حل مناسبی برای آنها پیدا کنند. بعضی از مشکلات کودکان موقتی است و برطرف میشود.
بعضی از مشکلات درسی کودکان با مشاوره گرفتن از روان شناسان آموزشی قابل حل است . بعضی دیگر از مشکلات بچه ها ریشه ای و عمیق هستند و به درمان های جدی نیاز دارد.
والدین می تر سند که مبادا فرزندشان دچار مشکل حادی شده باشد . معمولا وقتی کودکی از لحاظ جسمی بیمار میشود پدر یا مادر سریع او را به متخصص نشان می دهند ، ولی وقتی او از مشکلات روحی و روانی رنج می برد از یک متخصص مشاوره نمی گیرند.
بسیاری از والدین نمی دانند که مشکلات روحی و روانی فرزندشان چطور برطرف میشود ؛ به همین دلیل از مراجعه به روان شناسان هراس دارند. آنها می ترسند که مبادا پزشکان به فرزندشان برچسب و انگ بزنند.
وقتی آنها می بینند که نمیتوانند مشکل فرزندشان را خودشان حل کنند دچار یأس و ناامیدی میشوند . بعضی از والدین متوجه مشکلات رفتاری فرزندشان نمیشود ، حال آنکه دیگران خوب به این مسئله پی می برند.
طبیعی است که پدر یا مادری نحواهد فرزندش به یک روانشناس مراجعه کند. معمولا والدین به خاطر مشکلات فرزندشان خودشان را سرزنش می کنند و می گویند ای کاش برای کودک بیشتر وقت گذاشته بودند و ای کاش به کارهای او بیشتر نظارت می کردند.
آنها احساس گناه می کنند و به جای اینکه از کسی کمک بگیرند عذاب می کشند و چیزی نمی گویند .
گاهی اوقات پدر یا مادر خودشان تصمیم می گیرند کودک را به یک روانشناس نشان دهند ، ولی در بیشتر مواقع مربیان ، معلمان و حتی متخصص کودک به والدین پیشنهاد می کنند که به یک روان شناس مراجعه کنند.
گاهی اوقات کودک در انجام تکالیف مدرسه ضعیف است و گاهی در نظم کلاس اختلال ایجاد میکند و گاهی نیز استرس دارد ، گاهی والدین مخالف مراجعه به روانشناس هستند ولی وقتی می بینند مراجعه به او چه کمک بزرگی به آنها کرده است ، خوشحال می شوند.نمیتوان به سرعت درباره ی شدت مشکلات روحی و روانی بچه ها قضاوت کرد. ولی والدین برای پی بردن به این مشکل میتوانند به چند نکته توجه کنند. آنها میتوانند از خودشان بپرسند که آیا کودک به راحتی میتواند خشمش را ابراز کند؟ آیا در خانه استرس ندارد؟ آیا رفتار او از بچه های هم سن و سالش تفاوت ندارد؟
آیا او در مدرسه با بچه ها دعوا نمی کند؟ آیا درس هایش ضعیف است؟ آیا او در مدرسه بد رفتاری می کند؟ آیا بیش از حد درون گرا است؟ آیا او اعتماد به نفس پایینی دارد؟ و بالاخره این که آیا دیگران پیشنهاد نمی کنند فرزندتان را به یک روانشناس نشان دهید؟
باید بدانید همه ی بچه ها تا حدی این گونه هستند و گاهی دچار مشکلاتی میشوند. وقتی در خانه یا مدرسه به کودک زیاد فشار آورده شود ، وقتی والدین برنامه ی جدیدی را شروع می کنند و یا در خانه تنش و دعوا وجود دارد کودکان دچار چنین رفتارهایی می شوند.
زمانی که دیدید رفتار فرزندتان در خانه یا مدرسه بسیار تغییر کرده است ، باید نگران شوید و مشکل کودک را ریشه یابی کنید.
اگر بچه های هشت تا نه ساله از لحاظ روانی مشکلی داشته باشد روانشناس با آنها حرف می زند ، ولی برای حل مشکلات بچه های کوچک تر معمولا یک روانشناس از بازی درمانی استفاده می کند.
کودکان به راحتی نمی توانند احساسات خودشان را ابراز کنند ، به همین دلیل روان شناسی مشغول بازی با کودک میشود تا بتواند با او ارتباط برقرار کند. کودک وقتی با اسباب بازی هایش بازی می کند و یا نقاشی می کشد ، روان شناسی رفتارهای او را مشاهده کرده و با او حرف می زند. یک روانشناس با تجربه خود می داند که چطور باید رفتارهای کودک را توضیح و تفسیر کند.
اگر احساس می کنید که فرزندتان به یک روانشناس نیاز دارد از مربیان و یا مشاوران مدرسه درباره ی یک روانشناس خوب سراغ بگیرید و سراغ فردی بروید که در زمینه ی روانشناسی کودکان تجربه و مهارت خوبی داشته باشد.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از 6 تا 9 سالگی
نیاز کودک به روانشناس – بخش اول
نیاز کودک به روانشناس – بخش دومنیاز کودک به روانشناس – بخش دوم

نیاز کودک به روانشناس – بخش دوم با رواشناس کودکتان در تماس باشید و ببینید او با چه روشی میخواهد کودک شما را درمان کند. وقتی به دیدن یک روانشناسی می روید به کودکتان توضیح دهید او قرار است چه کاری انجام دهد. نیاز کودک به روانشناس – بخش دوم


نیاز کودک به آزادی عمل – بخش اولنیاز کودک به آزادی عمل – بخش اول

نیاز کودک به آزادی عمل – بخش اول کودک آنلاین: تعیین حدود، به رشد و گسترش خویشتنداری کودک کمک می رساند. تشویق و تایید استقلال کمکش می کند مهارت خودراهبری و خودگردانی را در خویش رشد دهد. البته کودک برای موفقیت در زندگی به هر دوی این توانمندی ها نیاز دارد. نیاز کودک به آزادی عمل – بخش اول


نیاز داشتن کودکان به حریم شخصینیاز داشتن کودکان به حریم شخصی

نیاز داشتن کودکان به حریم شخصی کودک آنلاین: آنچه کودکان بیش از همه نیاز دارند، والدینی است که به آن‌ها نیاز نداشته باشند. این جمله کمی آزاردهنده است، ازاین‌رو یک‌بار دیگر آن را بخوانید. حال اجازه دهید کمی آن را بازکنیم. نیاز داشتن کودکان به حریم شخصی


نیاز کودکان به تلفن همراهنیاز کودکان به تلفن همراه

نیاز کودکان به تلفن همراه این روزها زیاد دیگر عجیب نیست که یک بچه 7 یا 8 ساله را با یک گوشی تلفن همراه شخصی ببینیم. اما آیا واقعا کودکان به تلفن همراه احتیاج دارند؟ در این موردب ه احتمال زیاد مباحث زیادی شنیده و نکات بسیاری خوانده اید. شاید این مطلب هم مانند آنچه پیشتر خوانده اید باشد. انتخاب با خود شماست : بخوانید یا بروید سراغ مطلبی دیگر. نیاز کودکان به تلفن همراه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران