کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !
می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد ! کودک رابه اتاق خوابش می‌برید. چراغ خوابش راروشن می‌کنید، کمی باهم حرف می‌زنید، کتاب می‌خوانید،به همه بهانه‌های کودک جواب می‌دهید، برایش آب می‌آورید. بالاخره باکلنجار بسیار کودکتان می‌خوابد. هنوززمان زیادی نگذشته است که دراتاق خودتان صدای پاهایش رامی‌شنوید و درخواب و بیداری متوجه می‌شوید مثل همیشه او، خودش رابه تخت خواب شما دعوت کرده است. می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !

می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !

کودک آنلاین : کودک را به اتاق‌خوابش می‌برید. چراغ خوابش را روشن می‌کنید، کمی باهم حرف می‌زنید، کتاب می‌خوانید،به همه بهانه‌های کودک جواب می‌دهید، برایش آب می‌آورید. بالأخره با کلنجار بسیار کودکتان می‌خوابد. هنوز زمان زیادی نگذشته است که در اتاق خودتان صدای پاهایش را می‌شنوید و در خواب و بیداری متوجه می‌شوید مثل همیشه او، خودش را به تخت خواب شما دعوت کرده است. آن قدر خسته هستید که نمی‌توانید واکنشی نشان بدهید و تا صبح کودکتان در تخت خود تحمل می‌کنید!
بسیاری از پدر و مادرها بدون توجه به تنظیم عادت خواب نوزاد و با سهل‌انگاری درباره خواب کودک و به امید اینکه وقتی بزرگ‌تر شود مشکلات خواب حل می‌شوند این بحران را ایجاد می‌کنند.
مادر عزیزی می‌گفت من با جدا کردن اتاق بچه مشکل‌دارم.معایب خوابیدن کودک در تخت پدر و مادر:

1.کم خوابی هر سه پدر مادر و کودک.
2.به خطر افتادن رابطه زناشویی.
3.ایجاد عادت‌های غلط در خوابیدن کودک.
4. ایجاد ترس از جدایی در کودک.
5.در نیمی از موارد مرگ ناگهانی شیر خوران ، سابقه خوابیدن شیرخوار در تختخواب والدین وجود دارد .
6.خدشه‌دار شدن حس استقلال.
7.ایجاد بلوغ زودرس در کودکان.
و.....برای حل این مشکلات از زمانی که بچه‌ها خیلی کوچک هستند:

-برای خواب کودک قانون تعیین کنید و انتظارات معقول داشته باشید.
-برای بچه‌های بزرگ‌تر به آن‌ها قاطعانه بگویید «امشب تو اتاقت می‌خوابی و هیچ عذر و بهانه‌ای قبول نیست».
- در طول روز توجه و محبت کافی به،کودک خود داشته باشید
- حضور پدر یا مادر در اتاق کودک قبل از خواب و خواندن کتاب و داستان برای کودک الزامی است.
-هرگز کودک خود را از تاریکی و چیزهای دیگر نترسانید.
نور موجب می‌شود که برخي از هورمون‌ها که در طول شب و تاريکی می‌توانند در بدن تأثیر داشته باشند به ميزان لازم ترشح نشوند و با توجه به اينکه هورمون رشد که در دوران کودکی اهميت زيادي دارد هنگام خواب شبانه به میزان کافی ترشح می‌شود.
-" هرچه جداسازی از سنین پایین تر باشد راحت‌تر انجام می‌پذیرد."
- جدا کردن اتاق کودک در سنین بالا باید مرحله‌ای انجام شود.
-از عروسک برای،ایجاد حس آرامش استفاده کنید معمولاً عروسک‌های پشمالو به کودک احساس آرامش می‌دهد .
و در آخر اینکه:
در برابر گریه و زاری کودک تسلیم نشوید. اگر کودکتان گریه یا التماس کند و شما هم تسلیم شوید او برنده می‌شود.به او بگویید شما برای بوسیدن،به آغوش گرفتن و بحث و خواهش تمنای بیشتر بی‌حوصله و خسته هستید. اگر کودکتان به اتاقش برنگشت بدون بحث او را به اتاقش ببرید. ضعف نشان ندهید و تسلیم نشوید. مطمئن باشید هر بار که تسلیم شوید او را برای حربه‌های بعدی آماده می‌کنید.
می‌خواهم کودکم در اتاق‌خواب خودش بخوابد !

خوابیدن کودک در اتاق خواب خودشخوابیدن کودک در اتاق خواب خودش

خوابیدن کودک در اتاق خواب خودش بسیاری از پدر و مادرها مشکلاتی برسر خوابیدن کودک در اتاق خواب خودش و جدا کردن اتاق خواب خردسال خود دارند. جدا کردن اتاق خواب کودک در سنین خردسالی باید بتدریج و با صبر و حوصله صورت گیرد. خوابیدن کودک در اتاق خواب خودش


جدا کردن اتاق خواب کودکان از چه سنی باید باشد ؟جدا کردن اتاق خواب کودکان از چه سنی باید باشد ؟

جدا کردن اتاق خواب کودکان از چه سنی باید باشد ؟ پیش از شکل گیری ترس های خیالی کودک بایستی اینکار صورت گیرد و برخی بهترین زمان جدا کردن اتاق خواب کودک را بین ، 12 تا 18 ماهگی میدانند زیرا در این سنین کودک ، هنوز به والدين وابسته نشده و مهمتر اینکه ، ترس از تاريکی برايش مفهومی ندارد. بعضی دیگر پیشنهاد میدهند که کودک تا دوسالگی در اتاق پدر و مادر و در تختی جداگانه خوابانده شود هیچ ایرادی ندارد و حتی میگویند برای کودکانی که مادر شاغل دارند این مساله میتواند تا سه سالگی ادامه داشته باشد .


اتاق خواب کودکان مبتلا به حساسیتاتاق خواب کودکان مبتلا به حساسیت

اتاق خواب کودکان مبتلا به حساسیت برای بچه های مبتلا به حساسیت مهمترین قسمت خانه اتاق خواب آنهاست. از آنجا که یک سوم شبانه روز کودک در خواب می گذرد کنترل مواد حساسیت زا در فضای اتاق خواب بسیار مهم است. در ارتباط با این موضوع سه اصل وجود دارد: اتاق خواب کودکان مبتلا به حساسیت

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران