کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
چگونه شنونده خوبی برای کودکمان باشیم؟
چگونه شنونده خوبی،برای کودکمان باشیم؟ -توضیح دادن مشکلات به افرادی که کاملاً حرف‌های شما را گوش نمی‌دهند کار دلسردکننده ایست. -گوش دادن با تمام دقت و توجه: در این شرایط اصلاً لزومی ندارد که والدین حرفی بزنند تنها سکوتی از روی همدردی،برای کودک کافی است.

چگونه شنونده خوبی برای کودکمان باشیم؟

-توضیح دادن مشکلات به افرادی که کاملاً حرف‌های شما را گوش نمی‌دهند کار دلسردکننده ایست.
-گوش دادن با تمام دقت و توجه: در این شرایط اصلاً لزومی ندارد که والدین حرفی بزنند تنها سکوتی از روی همدردی،برای کودک کافی است.
-گوش دادن بدون پند:برای کودکانی که مورد سؤال و جواب و پند اندرز قرار می‌گیرند فکر کردن و ارائه راه حل مشکل است.
- بیان کلمات "آها ، اوهوم و میدانم".معجزه این کلمات وقتی آشکار میشودکه همراه با توجه و دقت کافی به حرف‌های کودک باشد و باعث می‌شود کودک به جستجوی افکار خود پرداخته و راه‌حلی بیابد.
-احساسات را نادیده نگیرید: وقتی کسی را مجبور به نادیده گرفتن احساساتش می‌کنید بیشتر ناراحت می‌شود.
-بیان کردن احساسات کودک: کودکان با شنیدن حرف‌هایی که تجربیات آن‌ها را بیان می‌کند احساس آرامش می‌کنند زیرا می‌فهمند که کسی از احساس آن‌ها باخبر است .
-آرزوهایشان را در غالب خیال برآورده کنید.گاهی اوقات اگر کسی بفهمد که تا چه اندازه دلتان چیزی را می‌خواهد نرسیدن به آن برایتان آسان‌تر می‌شود. "مامان من دوست دارم یک اسکوتر داشته باشم "...."ای کاش الان یک جادوگر اینجا بود و یکی برای پسرم ظاهر می‌کرد"
چگونه شنونده خوبی برای کودکمان باشیم؟

گفت و شنودهای دو جانبه والدین با کودکانگفت و شنودهای دو جانبه والدین با کودکان

گفت و شنودهای دو جانبه والدین با کودکان کودک آنلاین: وقتی محققان از کودکان و نوجوانان می خواهند مواردی را نام ببرند که آرزو دارند در زندگی خانوادگی آنان تغییر کند، همیشه یکی از بیشترین درخواست ها این است که والدین شان وقت بیشتری برای گفتگو با آنان بگذارند. همۀ والدین وقتی می شنوند که بچه ها آرزو دارند والدینشان با آنها گفت و شنود بیشتری داشته باشند، شگفت زده می شوند.


گوش دادن انعکاسیگوش دادن انعکاسی

گوش دادن انعکاسی کودکان سه ساله برای سود بردن از گوش دادن انعکاسی چندان خردسال به حساب نمی آیند. البته به شرطی که والدین در گفتار خود از زبانی ساده و مختصر استفاده کنند.پسران و دختران در زمینه ابراز و بیان نمودن احساسات به یک اندازه به کمک نیاز دارند. پسران و دخترانی که با احساسات خود در تماس هستند مردان و زنانی سازگارتر خواهند شد. گوش دادن انعکاسی


کودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحتکودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحت

کودکان گوشی برای شنیدن می‌خواهند نه زبانی برای نصیحت وقتی‌که ناراحت هستیم و یا آسیب و لطمه‌ای دیده‌ایم تنها چیزی که نمی‌خواهیم بشنویم "نصیحت و حرف‌های فیلسوفانه و روانشناسی و یا حتی نظر طرف مقابلمان است. این مدل حرف‌ها ما را بیشتر ناراحت می‌کند.


چگونه با همدلی به فرزندتان گوش دهید.چگونه با همدلی به فرزندتان گوش دهید.

چگونه با همدلی به فرزندتان گوش دهید. کودک آنلاین: جان گاتمن استاد روانشناسی دانشگاه واشنگتن و نویسنده کتاب قلب پدر و مادری، دو پژوهش ده ساله بر 120 خانواده انجام داده است. او متوجه شد کودکانی که والدینشان همچون مربی عاطفه رفتار می کردند، به فرزندان می آموختند عواطفشان را بهتر تشخیص دهند و در اختیار بگیرند. چگونه با همدلی به فرزندتان گوش دهید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران