کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کمک به کودک برای تشخیص نقاط قوتش
کمک به کودک برای تشخیص نقاط قوتش کودک آنلاین: این کافی نیست که نقاط قوت فرزندتان را بدانید؛ باید دانسته هایتان را به فرزندتان منتقل کنید. هر چه هوشیاری فرزندتان را دربارۀ ویژگی هایش گسترده تر کنید، به احتمال بیشتری برای هویت خود ارزش قائل خواهد بود.

کمک به کودک برای تشخیص نقاط قوتش
کودک آنلاین: این کافی نیست که نقاط قوت فرزندتان را بدانید؛ باید دانسته هایتان را به فرزندتان منتقل کنید. هر چه هوشیاری فرزندتان را دربارۀ ویژگی هایش گسترده تر کنید، به احتمال بیشتری برای هویت خود ارزش قائل خواهد بود.
چهار کلید بعدی هوشیاری کودک به ویژگی های خاص خود را آشکارتر می سازد:
- یکی، دو ویژگی مثبتی را که مایل هستید فرزندتان بی درنگ در خود تشخیص دهد، انتخاب کنید؛ برای نمونه، خوش بینی، بخشندگی، معنویت، مهربانی، آرام بودن و حساس بودن.
توجه داشته باشید این ویژگی ها هم اکنون در فرزندتان وجود داشته باشند، نه اینکه دلتان می خواست وجود داشتند.

- اکنون فرصت هایی را بیابید تا از این نقاط قوت او تعریف کنید. می توانید با یک تعریف در روز شروع کنید و به تدریج آن را به چهار تعریف برسانید. معمولاً سه هفته طول می کشد تا تصویر جدیدی شکل بگیرد، پس دست کم به مدت بیست و یک روز از او تعریف کنید.
- فقط هنگامی از فرزندتان تعریف کنید که کار قابل تعریفی کرده باشد و از ته دل تعریف کنید. کودکان در تشخیص تعریف غیر واقعی استادند.
- به کودکتان نشان دهید در چه کارهایی قدرت نشان داده است. مورد خاصی را ستایش کنید تا فرزندتان به طور دقیق بداند چه کرده که شایستۀ تقدیر است. برای نمونه: خیلی روشن و خالی از تعصب هستی. همیشه به حرف های همه گوش می دهی و سپس تصمیم می گیری.
تو خیلی مهربان هستی. دیدم که ایستادی و به آن زن پیشنهاد کمک کردی و خواستی یکی از کیسه هایش را برایش بیاوری، تو همیشه بلد هستی نکات مثبت آدم ها را به یادشان بیاوری، آدم ها را خوشحال می کنی..
منبع: کلیدهای پرورش هوش اخلاقی در کودکان و نوجوانان
کمک به کودک برای تشخیص نقاط قوتش
تقویت نقاط قوت نوجوانی تک فرزندانتقویت نقاط قوت نوجوانی تک فرزندان

تقویت نقاط قوت نوجوانی تک فرزندان آنها باید از علاقه ی فرزندشان به داشتن رفتاری شبیه بزرگسالان استقبال کرده و مسئولیت بیشتری را به او واگذار کنند. اگر پیشتر می گفتند: (( ما مشکلاتت را حل خواهیم کرد)) اکنون باید بگویند : (( وقت آن رسیده که بیاموزی چگونه با مشکلات خود برخورد کرده و بیشتر کارهایت را خودت انجام دهی)). تقویت نقاط قوت نوجوانی تک فرزندان


هوشیاری حسی در کودکانهوشیاری حسی در کودکان

هوشیاری حسی در کودکان کودک آنلاین: اکثر بچه‌ها بدون مشکل یا با کمی مشکل یاد می‌گیرند که از حس‌هایشان استفاده کنند و انواع مختلف انگیزش‌ها را با هم تلفیق کنند. از حس چشایی تا شامه و از هوشیاری بساوایی تا جنبشی و شنیداری تا بینایی، جنین در حال رشد با تعداد زیادی از این محرک‌ها مواجه می‌شود و این امر در دوران نوزادی و در طول زندگی ادامه می‌یابد. هوشیاری حسی در کودکان


ویژگی کودکان مسئولیت پذیر و متعهدویژگی کودکان مسئولیت پذیر و متعهد

ویژگی کودکان مسئولیت پذیر و متعهد 1. کودک وظیفه شناس تنها به خاطر تایید شدن از طرف دیگران و جلب رضایت آنها به وظایفش عمل نمی کند بلکه همکاری او بنا به دلایل دیگری مثل ارضای حس کنجکاوی ، احساس رضایت از انجام کار ، لذت بردن از یادگیری یا دریافت امتیاز در قبال انجام کار نیز هست. ویژگی کودکان مسئولیت پذیر و متعهد


چهار ویژگی ذاتی کودکانچهار ویژگی ذاتی کودکان

چهار ویژگی ذاتی کودکان 1-بانک خاطرات آنها خالی است و تجربیات آنها هم چندان غنی نیست ؛ در واقع آلبوم ذهن کودکان در این سن بی شمار صفحات خالی دارد. اگر بخش اصلی کارکرد ذهن انسان را در طول شبانه روز کاوش در مخزن خاطرات گذشته ، البته در ازای از دست دادن هشیاری نسبت به زمان اکنون بدانیم باید بگوییم که از این بابت ذهن کودکان خردسال کار چندان زیادی ندارد و بیشتر اوقات در زمان حال حضور دارد. چهار ویژگی ذاتی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران