کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
دعوا کردن کودکان
دعوا کردن در کودکان یکی از آزار دهنده ترین مسائل در جریان رشد کودکان ، درگیری میان آنهاست . کنترل این شرایط به دلیل سر و صدای فراوان و اندک بودن درک کودکان بسیار مشکل است. همه ی ما دوست داریم کودکان با یکدیگر کنار بیایند و بدون درگیری و سر و صدا بازی کنند. دعوا کردن در کودکان

دعوا کردن  کودکان
یکی از آزار دهنده ترین مسائل در جریان رشد کودکان ، درگیری میان آنهاست . کنترل این شرایط به دلیل سر و صدای فراوان و اندک بودن درک کودکان بسیار مشکل است. همه ی ما دوست داریم کودکان با یکدیگر کنار بیایند و بدون درگیری و سر و صدا بازی کنند.
شاید بخش اعظم این درگیری ها به شخصیت خودمان در کودکی مرتبط باشند. گاهی باید از خودمان بپرسیم که در دوران کودکی چقدر با برادر و خواهر یا حتی پدر و مادرمان کنار آمده ایم؟
اکنون والدین در قبال درگیری کودکان چه کارهایی میتوانند انجام دهند؟ هر چه آنها دخالت کمتری در این موضوع داشته باشند ، نتایج بهتری را مشاهده می کنند. به ندرت می توان نمونه هایی را پیدا کرد که در آن کودکان به یکدیگر صدمه ی جدی وارد کرده باشند.
وقتی در این شرایط رهایشان کنیم ، آنها دعوای خود را تمام می کنند و یاد می گیرند به یکدیگر صدمه ی جدی وارد کرده باشند. وقتی در این شرایط رهایشان کنیم ، آنها دعوای خود را تمام می کنند و یاد می گیرند با یکدیگر کنار بیایند.
ولی وقتی پدران و مادران در این درگیری دخالت کنند ، به ناچار یکی از طرفین دعوا مقصر قلمداد می شود. اگر در این حین یکی از کودکان تنبیه شود ، حس می کند که درکش نکرده اند.
حضور والدین نتایج مخرب تری را به دنبال خواهد داشت ؛ چرا که حضور آنها تنها باعث مهم جلوه کردن درگیری میشود. سپس کودکی که آسیب آنچنانی ندیده ، گریه های وحشتناکی می کند و مقصر درگیری نیز برای تنبیه نشدن مجبور میشود شرایط را به دروغ برای والدین خود توضیح دهد. مطمئن باشید که این دو نتیجه بسیار بدتر از خود درگیری است.پدر و مادری که از این وضعیت به ستوه آمده اند ، لزوما نباید به دلیل احساس مشابهی که به هر دو فرزند دارند ، چنین واکنشی نشان دهند. قطعا والدین نیز علاقه ای به دخالت کردن ندارند ، اما سر و صدا و بی نظمی کودکان است که آنها را وادار به دخالت می کند.
هر چقدر آنها سریع تر در درگیری دخالت کنند ، گریه های آنها در درگیری های بعدی زودتر شنیده خواهد شد. یکی از واکنش های موثری که والدین میتوانند نشان دهند ، آن است که سعی کنند تا حد امکان توجهی به درگیری نداشته باشند ، تا ممکن است آنها را برای مدتی دور از هم نگه دارند و پس از فروکش کردن درگیری ، سیاست آرامش و توضیح دادن را اعمال کنند.
باید نسبت به درگیری فرزندمان در بیرون از خانه و با دوستان نیز به همین نحو برخورد شود. هر چند اگر او کمتر با دوستانش کنار می آید و همیشه در پی لجبازی و درگیری است ، شاید بتوان نشانه هایی از پرخاشگری را در او مشاهده کرد.
تحت هر شرایطی ، والدین باید به روشی که گفته شد رفتار کنند. به یاد داشته باشید شخصیت کودکی که پیوسته در خارج از خانه با بچه های دیگر درگیر می شود ، در خانه نیز منفی و سرکش خواهد بود.
منبع : کتاب الفبای مراقبت از کودک
دعوا کردن کودکان
دعوای دائمی فرزنداندعوای دائمی فرزندان

دعوای دائمی فرزندان تحمل دعوای بچه ها برای والدین کار سختی است . بعضی از والدین این رفتار را به خوبی می پذیرند و می گویند بچه ها باید بچگی کنند و با هم دعوا کنند تا بزرگ شوند. دعوای دائمی فرزندان


علل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اولعلل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اول

علل اصلی دعوا بین خواهر و برادرها – بخش اول کودک آنلاین: کودکان برخلاف بزرگسالان، هنوز نیاموخته اند که احساسات پرخاشگرانه خود را در مسیرهای قابل قبول هدایت کنند، اما به سرعت می آموزند که پرخاشگری کردن با همۀ اعضای خانواده، آنها را به خواسته شان نمی رساند.


دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکاندعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان

دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان تحقیقات دانشگاههای انگلیس نشان میدهد جدل والدین نزد کودکان میتواند باعث کاهش رشد مغزی آنها گردد،واثرات جبران ناپذیری به کودکان و آینده آنها وارد نماید . ، نشان دهنده اینست که رشد مغزی در این کودکان دچار اختلال است و این کودکان در دوران کودکی و بزرگسالی خود معمولا دچار بیماری های روحی و روانی میگردند. دعوا ، جر و بحث والدین و تاثیر آن بر کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران