کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

8
بازی های مورد علاقه کودکان 6 تا 9 ساله
بازی های مورد علاقه کودکان 6 تا 9 ساله بچه ها در طول این دوران از زندگیشان خیلی فعال هستند و بازی نقش بسیار مهمی در زندگی آنها ایفا می کند. بچه ها نیاز دارند که هر وقت دلشان خواست مشغول بازی و انجام تفریح و سرگرمی شوند. بازی ، انجام هر کاری است کهاز نظر بچه خوشایند و جالب باشد. بازی های مورد علاقه کودکان 6 تا 9 ساله

بازی های مورد علاقه کودکان 6 تا 9 ساله
بچه ها در طول این دوران از زندگیشان خیلی فعال هستند و بازی نقش بسیار مهمی در زندگی آنها ایفا می کند. بچه ها نیاز دارند که هر وقت دلشان خواست مشغول بازی و انجام تفریح و سرگرمی شوند. بازی ، انجام هر کاری است کهاز نظر بچه خوشایند و جالب باشد.
بچه های شش تا نه ساله مشغول انجام بازی های مختلفی میشوند آنها از دوچرخه سواری ، بازی با عروسک ، سرسره بازی ، توپ بازی ، نقاشی کردن ، کاردستی درست کردن ، و بازی های کامپیوتری و بازی های لذت می برند.
آنها در بازی هایشان به نظرات دوستانشان اهمیت می دهند و بیشتر از قبل به آنها توجه می کنند.
بچه ها در این دوران مثل قبل خودخواه و خود محور نیستند و راحت تر با دوستانشان کنار می آیند . البته والدین هنوز باید برکارهای آنها نظارت داشته باشند و به بچه ها بگویند که یکدیگر را به بازی راه بدهند و رعایت حال یکدیگر را بکنند.
معمولا بچه های دبستانی خیلی دوست دارند همه چیز را بررسی کنند و استقلال بیشتری داشته باشند. گاهی آنها از مسیر فرعی به خانه شان می روند و یا در مسیر خانه تا مدرسه ، سری به خانه ی دوستشان می زنند.آنها از تعریف کردن اتفاقاتی که برایشان افتاده لذت می برند و حتی در این کار اغراق نیز میکنند.
آنها دوست دارند که مدتی طولانی در شهربازی مشغول بازی و تفریح با اسباب بازی های متنوع باشند و از کارهای دستی بچه های دیگر بازدید کنند.
در این سن شاید بچه ها هنوز با اسباب بازی های قدیمی و قبلی خودشان بازی کنند ولی نوع بازی آنها تغییر می کند.
بازی های آنها پیچیده تر شده و معمولا بچه ها از قبل برای بازی هایشان برنامه ریزی می کنند. بچه ها مدرسه بازی ، معلم بازی و تفنگ بازی می کنند و از خودشان بازی های جدیدی ابداع می کنند.
آنها در بازی های خود احساساتشان را ابراز می کنند. وقتی کودکی معلم بازی می کند و خودش را جای معلمش می گذارد ، در واقع دوست دارد کنترل کلاس را در دست بگیرد.
وقتی آنها با هم خاله بازی میکنند ، در آن نقش هایی را ایفا می کنند که دوست دارند . گاهی کودک نقش مادری را بازی میکند که تصمیم گیرنده ی برنامه های خانواده است و کودکی دیگر نقش بچه ای را بازی می کند که در حال گریه کردن است و به کمک مادرش نیاز دارد.
تفنگ بازی به بچه ها احساس قدرت و نیرومندی می دهد . بعضی از مادران دوست ندارند فرزندشان بازی های خشن کند. آنها باید بدانند که این بازی ها نیز در روند رشد کودک کاملا طبیعی هستند.
اگر والدین مراق فرزندانشان باشند تا آنها دست به کارهای خطرناک نزنند ، این بازی ها اشکالی ندارند. بعضی از بچه ها در بازی هایشان کارهای بزرگی انجام می دهند ، قلعه یا یک خانه ی درختی درست می کنند و یا با پتو برای خودشان خانه می سازند و با هم نمایش بازی می کنند.
آنها به این کارها علاقه ی زیادی دارند و سعی می کنند کارهایشان را با افتخار به دیگران نشان دهند.
اگر فرزندتان به این بازی ها علاقه دارد ، او را تشویق کنید و کمکش کنید. مثلا اگر او به خانه بازی علاقه دارد کمکش کنید و وسایل لازم را در اختیارش قرار دهید.
میتوانید چینه های بزرگ ، قطعه های چوب ، طناب ، کاغذ و یا حتی پتو به او بدهید . وقتی کودک کارش را به خوبی انجام می دهد احساس موفقیت می کند.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از 6 تا 9 سالگی
بازی های مورد علاقه کودکان 6 تا 9 ساله
بازی کردن کودک با والدین – بخش اولبازی کردن کودک با والدین – بخش اول

بازی کردن کودک با والدین * هنگامی که با کودکان بازی می کنید ، دقت داشته باشید که کودک بازی را رهبری کند ؛ نه شما. چون وقتی شما ابتکار عمل را به دست می گیرید ، کودک احساس حقارت و ناتوانی می کند. بازی کردن کودک با والدین


شن بازی کودکان – قسمت اول شن بازی کودکان – قسمت اول

شن بازی کودکان شن بازی فعالیتی خوشایند و لذتبخش است برای کودکان . کودک از لمس کردن شن و بازی با آن لذت بسیار می برد. شن میتواند خاصیت مایعات را داشته باشد ؛ زیرا روان میشود و اگر آن را در ظرفی بریزیم به شکل آن ظرف درمی آید. شن بازی کودکان


بازی با کودک 10 ماههبازی با کودک 10 ماهه

بازی با کودک 10 ماهه کودک آنلاینک در 10 ماهگی، بازی های جدید با اسباب بازی ها و گرفتن اسباب بازی های نو در مقابل دادن قبلی ها، از جمله فعالیت هایی هستند که کودک علاقه زیادی به آنها نشان می دهد. او در این سن به دنبال یافتن تنوع در آن چه می بیند و آنچه انجام می دهد، می باشد. از کمک کردن به رشد او، لذت خواهید برد.


بازی های نشاط آور برای کودکان -  قسمت پنجمبازی های نشاط آور برای کودکان - قسمت پنجم

بازی های نشاط آور برای کودکان - قسمت پنجم روش انجام : مربی می گوید (( واقعا خوبه که ما همچین بازوهایی داریم ! حالا بازوهامونو دور خودمون می پیچیم و اونا رو دور بدنمون محکم می کنیم و در واقع خودمونو محکم در آغوش می گیریم! و می گیم که خودمونو دوس داریم.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران