کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
تشویق کودکان به صحبت کردن درباره یک مسئله
تشویق کودکان به صحبت کردن درباره یک مسئله صحبت کردن خوب نقش مهمی در یک زندگی خانوادگی ایده آل دارد.در اکثر مواقع ، پدر ، مادر و بچه ها باید با هم صحبت کنند.این گفت و گو ممکن است درباره ی مدرسه ، دوستان ، اخبار ، سرگرمی ،ورزش ، سیاست و...باشد. تشویق کودکان به صحبت کردن درباره یک مسئله

تشویق کودکان به صحبت کردن درباره یک مسئله
صحبت کردن خوب نقش مهمی در یک زندگی خانوادگی ایده آل دارد.در اکثر مواقع ، پدر ، مادر و بچه ها باید با هم صحبت کنند.این گفت و گو ممکن است درباره ی مدرسه ، دوستان ، اخبار ، سرگرمی ،ورزش ، سیاست و...باشد.
هر اندازه که بچه ها در خانه و خانواده درباره ی موضوع های متنوع بحث و اظهار نظر میکنند بهتر درباره ی خود و محیط اطرافشان یاد میگیرند و برای زندگی در دوران مختلف آمادگی بیشتری پیدا میکنند.
خانواده مهمترین مکان برای گفتگو درباره ی مسائل مختلف می باشد زیرا در مدرسه معمولا محیط را برای نظم و ترتیب آرام نگه میدارند، فرصت برای بحث و گفتگو وجود ندارد و اطلاعات کمی به کودکان داده میشود. در صورتی که یک نوجوان در خانه میتواند دیدگاه خود را محک بزند و افکار انتقادی را تحلیل و نقد و بررسی کند.

در بعضی از خانواده ها ، بحث کردن بسیار راحت است اما اکثر والدین به رد و بدل کردن افکار با کودکان خود اهمیت نمیدهند بعضی از خانواده ها هم وقتی برای دور هم بودن ، گفتگو و بحث کردن ندارند.کودکانی که در خانواده به بحث های منظم عادت نداشته اند به ندرت شروع کننده ی گفتگو خواهند بود.
بعضی از والدین بسیار تحت تاثیر تجارب دوران نوجوانی خود هستند.اگر آنها در خانواده ای بزرگ شده اند که بحث و گفتگو را ارزشمند می دانستند معمولا با فرزند خود گفت وگو میکنند.
پدری گفتگوهای بسیاری را بخاطر می آورد که مبدل به بحث های سیاسی شدیدی میشد و اگر چه در آن زمان بحث کردن در خانواده برای او خوشایند نبود ولی بر این عقیده است که مطالب زیادی را از همان بحث و گفت و گو های دوران کودکی فرا گرفته است.
پدر دیگری تجربه های دیگری در مورد بحث کردن در خانواده دارد. او به اجبار سکوت می کرده است تا والدینش صحبت کنند و وقتی که وارد دانشگاه شد اگر در کلاس استاد از او میخواست نظرات خود را بیان کند سر جای خود میخکوب میشد چون نمیدانست چگونه اظهار نظر و بحث کند.
اگر دوست دارید همه ی افراد خانواده با هم بحث و اظهار کنند زمان مشخصی را برای تبادل نظر درباره ی مسائل مختلف در نظر بگیرید.مثلا : وقتی در ماشین هستید و برای مدت طولانی سکوت کسل کننده میشود رادیو را خاموش کنید و موضوعی را مطرح کرده و با یکدیگر صحبت کنید.
اگر وقت کافی داشته باشید شما و فرزندتان حرف های بسیاری برای گفتن دارید. از طریق سوال پرسیدن از فرزندتان علاقه ی خود را به او نشان دهید مثلا ((وضعیت مدرسه چطور است؟ آیا تغییری ایجاد شده است؟))
می توانید اتفاقات جالب یا خنده داری را که آن روز برایتان افتاده است تعریف کنید ؛ مقاله های روزنامه را که جالب است برایشان بازگو کنید ؛ قصه هایی در مورد گذشته و یا دوران بچگی خودتان تعریف کنید ؛ با او شوخی کنید و او را بخندانید یا لطیفه تعریف کنید.
اگر فرزندتان به بحث کردن عادت نکرده است به او بیشتر اجازه ی صحبت کردن بدهید و با اینکار به او بفهمانید که برای عقیده ی او ارزش قائل هستید. به این ترتیب باعث تقویت اعتماد به نفس در فرزندتان میشوید.
برای صحبت کردن با فرزندتان گوش کنید و هیچگاه افکار خودتان را به او تحمیل نکنید و برای نظرات او ارزش و احترام قائل شوید.
منبع : کتاب راهنمای کامل والدین
تشویق کودکان به صحبت کردن درباره یک مسئله
زیاد صحبت کردن کودکان و زیاد سوال پرسیدن آنهازیاد صحبت کردن کودکان و زیاد سوال پرسیدن آنها

زیاد صحبت کردن کودکان و زیاد سوال پرسیدن آنها کودکان دائم در حال یادگیری و مشاهده ی محیط اطراف شان هستند و زمان حال را درک می کنند . آنها دوست دارند درباره ی محیط اطراف شان اطلاعات به دست آورند ، به همین دلیل دائم سوال می پرسند و زیاد حرف می زنند . زیاد صحبت کردن کودکان و زیاد سوال پرسیدن آنها


صحبت کردن کودکانصحبت کردن کودکان

صحبت کردن کودکان کودکان عموما از هشت تا هجده ماهگی شروع به استفاده از کلمات می کنند. این تلاش ها همراه با صدا در آوردن است و اولین کلماتی که از دهان آنها خارج می شود (( بابا و ماما )) است. صحبت کردن کودکان


علاقه ی کودکان به صحبت کردن با تلفنعلاقه ی کودکان به صحبت کردن با تلفن

علاقه ی کودکان به صحبت کردن با تلفن بچه ها خیلی دوست دارند از والدینشان تقلید کنند و کارهای آنها را انجام دهد. پدر و مادران از تلفن زیاد استفاده میکنند. بچه ها حتی قبل از سن دو سالگی نیز سعی میکنند از والدینشان تقلید کنند ، آنها تلفن های اسباب بازی یا تلفن معمولی را برمی دارند ، شمار می گیرند و با آن حرف میزنند. علاقه ی کودکان به صحبت کردن با تلفن


کودکان و ترس از صحبت کردن در جمعکودکان و ترس از صحبت کردن در جمع

کودکان و ترس از صحبت کردن در جمع کودک آنلاین: برای برخی کودکان، صحبت کردن در جمع فرصتی برای نشان دادن افکار آن‌هاست؛ ولی برای برخی دیگر، یک فشار روانی شدید است. مایکل هشت‌ساله درحالی‌که سر کلاس نشسته است، امیدوار است که معلم اسمش را نخواند. کودکان و ترس از صحبت کردن در جمع

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران