کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
شاد بودن کودک – بخش دوم
شاد بودن کودک یکی از ویژگی های کودکان شاد و پرجنب و جوش این است که همواره دید و نگرشی سازنده و مثبت نسبت به رویدادها و مسائل مختلف زندگیشان دارند. آنها نه تنها خوش بین ، مثبت اندیش و امیدوار هستند ، بلکه دنیا را نیز سرشار از کار و تلاش و تکاپو می بینند. شاد بودن کودک

شاد بودن کودک – بخش دوم
مثبت نگری
یکی از ویژگی های کودکان شاد و پرجنب و جوش این است که همواره دید و نگرشی سازنده و مثبت نسبت به رویدادها و مسائل مختلف زندگیشان دارند. آنها نه تنها خوش بین ، مثبت اندیش و امیدوار هستند ، بلکه دنیا را نیز سرشار از کار و تلاش و تکاپو می بینند.
از آنجایی که کودکان شاد و امیدوار همواره به سوی خوبی ها و شادی ها گام برمیدارند ، همیشه (( نیمه ی پر لیوان )) را می بینند و در مقابل ضعف ها و کاستی های خود به سادگی تسلیم نمیشوند.
آنها خوب می دانند که هر اندازه به کمبودهای خود بیشتر فکر کنند ، به همان اندازه از کار و تلاش برای رسیدن به هدف ها و آرمان های شان باز می مانند.
کودکانی که با نگرش مثبت به زندگی نگاه می کنند ، قدردان و قدرشناس هستند و از تمامی فرصت های کوچک و بزرگ زندگیشان به نحو شایسته ای استفاده می کنند.
پرورش شادی در کودکان
یکی از بهترین هدیه هایی که پدر و مادر میتوانند به فرزندانشان بدهند ، امکان شاد زیستن و شاد بودن است . برای شاد بودن ، نه تنها نیازی به ثروت و دارایی زیادی نیست ، بلکه میتوان با ساده ترین و پیش پا افتاده ترین وسایل و امکانات نیز کودکان را شاد کرد.

شاد بودن کودک


شاد بودن کودک

شما میتوانید با استفاده از روش های زیر احساس شادی ، نشاط ، سلامتی و اعتماد به نفس را در فرزندانتان پرورش دهید:
انجام فعالیت های جسمانی
کودک میتواند با انجام مستمر بازی ها و فعالیت های جسمانی ، بسیاری از عواملی که موجب شادی و نشاط او میشوند را به دست آورد. شما میتوانید زمانی که فرزندتان را برای بازی و تفریح به زمین مخصوص بازی کودکان می برید، خوب به چهره ی او نگاه کنید.
او تاب می خورد، سرسره سوار می شود ، از توپ بازی لذت می برد و در همه ی حال می خندد و شاد است. شاید نتوانید همپای او بدوید و تحرک داشته باشید ، اما به طور حتم ، حضور شما شادی و نشاط او را بیشتر می کند و دلیلی برای خنده و سرزندگی هردوی شما خواهد داشت.
جنب و جوش داشتن و ورزش کردن ، فشار روانی را کاهش می دهد و این امکان را برای کودکان فراهم می کند که با تنفس های عمیق و دم و بازدم های قوی هوای لازم را به ریه های شان برسانند.
همچنین موجب میشود که کودکان برداشتی مثبت از توانایی های جسمی خود داشته باشند و نسبت به قدرت بدنی شان آگاه شوند. آنها از اینکه میتوانند بیشتر بپرند و سریع تر بدوند ، احساس غرور می کنند و با آزاد کردن انرژی درونی شان ، احساس شادی و نشاط می نمایند.
شما میتوانید با همراهی کردن فرزندتان ، نه تنها موجب شادی و نشاط بیشتر او شوید ، بلکه میتوانید آثار این شادی را در زندگی خانوادگی تان نیز جست و جو کنید. فرزند شما به دنبال فردی است که به او توجه کند و شما میتوانید از این طریق ، نیاز او را برآورده کنید. بنابراین ، بهتر است عادت کنید که با فرزندانتان به بازی و تفریح بپردازید.
منبع : کتاب الفبای زندگی برای کودکان
شاد بودن کودک
شاد بودن کودک
شاد بودن کودک – بخش اولشاد بودن کودک – بخش اول

شاد بودن کودک توانایی یافتن روش هایی برای شاد بودن و شاد زیستن یکی از مهم ترین مهارت هایی است که کودکان میتوانند آن را از پدر و مادر و اعضای خانواده ی خود بیاموزند . توانایی لذت بردن از شرایط و موقعیت کنونی ، قابلیت زندگی کردن بدون افسوس خوردن ، شوخ طبع بودن و مهارت های طنز گویی برای هرچه شادتر بودن در طول روز ، از جمله ویژگی ها و خصلت هایی است که لازم است کودکان برای لذت بردن از زندگیشانیاد بگیرند. شاد بودن کودک


سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکانسه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان

سه روش شادی بخش برای پرورش نیکخویی در کودکان با یک چوب لباسی قدیمی و نخ یک آویزۀ جنبان بسازید. کودکتان می تواند نیک خویی هایش - شرافتمند، باتوجه، مهربان، با انصاف – را در اندازه ای بزرگتر از پانزده سانتی متر بر کاغذ بکشد؛ سپس آنها را قیچی کند و با نخ از چوب لباسی آویزان کند.


روش های داشتن کودک شاد – بخش دومروش های داشتن کودک شاد – بخش دوم

روش های داشتن کودک شاد – بخش دوم نوزادتان با توانایی کلامی محدودی متولد می شود و شما نیز برای برقراری ارتباط واقعی با او میتوانید از کلمات محدودی استفاده کنید. در این دوره موثرترین ابزار ارتباطی میان شما و فرزندتان سینه هایتان است. روش های داشتن کودک شاد – بخش دوم


کودکی شاد داشته باشیدکودکی شاد داشته باشید

کودکی شاد داشته باشید کودک آنلاین : برای تربیت فرزندی که از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد و بدون ویران کردن زندگی‌اش از پس بحران‌های هر روزه بربیاید، این نکات را رعایت نمایید: کودکی شاد داشته باشید

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران