کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
پنج زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی (3)
زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی : وقتی فرزند شما به‌سالهای نوجوانی می‌رسد، مهم است که محبت خود را از راه‌های مثبت و در عین حال در زمان و مکان مناسب ابراز کنید. مادران هرگز نباید پسرشان را در حضور همسالان او بغل کنند.

پنج زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی (3)
تماس فیزیکی با نوجوان
وقتی فرزند شما به‌سالهای نوجوانی می‌رسد، مهم است که محبت خود را از راه‌های مثبت و در عین حال در زمان و مکان مناسب ابراز کنید. مادران هرگز نباید پسرشان را در حضور همسالان او بغل کنند. او در حال پرورش حس استقلال و هویت شخصی خویش است و چنین رفتاری خجالت زده‌اش می‌کند؛ همچنین بعداً او را موضوع شوخی و لطیفۀ دیگران می‌کند. اما در پایان روز، در خلوت خانه و زمانی که پسر از یک تمرین سخت فوتبال به‌خانه بازگشت، آغوش مادر قطعاً پیام‌رسان عشق به‌او خواهد بود.
برخی از پدران از بغل کردن و بوسیدن دختران نوجوان خود خودداری می‌کنند و احساس می‌کنند که این کار در این مرحله از زندگی آنها نامناسب است. درواقع، عکس این قضیه صادق است.
دختر نوجوان به‌آغوش پدر و بوسه‌های او نیاز دارد و اگر پدر از این کار خودداری کند دختر برای ارضای نیاز خود به‌تماس فیزیکی به‌سراغ سایر مردان خواهد رفت و اغلب به‌طرزی ناسالم و نامناسب. اما اینجا نیز زمان و مکان تماس فیزیکی مهم است. تا زمانی که خود دختر در حضور دیگران نخواهد در آغوشش بگیرید بهتر است از این کار خودداری کنید. اما در خانه، شما می‌توانید ابتکار عمل را در دست بگیرید.
نوجوانان خصوصاً زمانی که با مشکلی مواجهند یا با وظیفه‌ای دشوار در مدرسه مواجهند و دست و پنجه نرم می‌کنند بیش از هر زمان به‌تماس فیزیکی و بغل شدن نیاز دارند و فراموش نکنید، تماس فیزیکی والد همجنس نیز بسیار مهم است.



پدرانی که پسرشان را در آغوش می‌گیرند و مادرانی که دخترشان را بغل می‌کنند و می‌بوسند در هر مرحله از رشد و پرورش کودکان به‌آنان کمک می‌کنند.
اگر به‌دنبال راه‌هایی برای تماس مهرآمیز با فرزندان نوجوان‌تان باشید حتماً آنها را پیدا می‌کنید. به‌عنوان مثال، وقتی آنها خسته و کوفته از ورزش محبوب‌شان به‌خانه بازمی‌گردند، می‌توانید پیشنهاد کنید که عضلات‌شان را ماساژ بدهید. یا پس از اینکه ساعت‌ها درس خواندند، می‌توانید عضلات گردن‌شان را بمالید تا هم خستگی از تن‌شان بیرون برود و هم تماس مهرآمیز برقرار کرده باشید.
وقتی زبانِ اصلی عشق فرزندتان تماس فیزیکی است
از نظر کودکانی که این زبان عشق را می‌فهمند، تماس فیزیکی بیش از ادای جملۀ دوستت دارم یا هدیه دادن، تعمیر کردن دوچرخه یا وقت گذراندن با آنها معنا دارد. البته آنها به‌همۀ زبانها عشق و  محبت شما را دریافت می‌کنند، اما زبانی که واضح‌ترین و رساترین صدا را دارد از نظر آنها تماس فیزیکی است. اگر آنها در آغوش کشیده نشوند، نوازش نشوند و سایر مظاهر فیزیکیِ عشق را نبینند، مخزن عشق‌شان پر نمی‌شود.
اگر شما از تماس فیزیکی برای ابراز خشم یا خصومت استفاده کنید این کودکان عمیقاً آسیب می‌بینند. سیلی زدن به‌گوش هر کودکی زیان‌بار است، اما این کار در مورد کودکی که زبان اصلی عشق او تماس فیزیکی است خُرد کننده است.
آلیون هفت ساله: من میدونم مامانم دوستم داره چون منو بغل می‌کنه.
از مارک یازده ساله پرسیدیم اگر بخوای به‌والدینت نمرۀ صفر تا ده بدی، چه نمره‌ای میدی که نشون بده اونا دوستت دارن؟ او بلافاصله گفت نمرۀ ده. وقتی پرسیدیم پرا اینقدر مطمئن است؟ پاسخ داد خوب اولاً به‌این دلیل که اونا میگن دوستم دارن؛ اما بیشتر از همه به‌دلیل رفتارشون و نحوه‌ای که با من برخورد می‌کنن. بابام هروقت از کنارم رد میشه یه پشت پا برام می‌گیره و باهم روی زمین می‌افتیم و کشتی می‌گیریم. اون خیلی بامزه‌اس. مامانم هم همیشه بغلم می‌کنه و منو می‌بوسه.
منبع: 5 زبان عشق کودکان
پنج زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی (1)پنج زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی (1)

زبان عشق کودکان - تماس فیزیکی مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بسیاری از والدین تنها در موقع لزوم کودک‌خود را لمس می‌کنند: وقتی لباس تن آنها می‌کنند یا درمی‌آورند؛ وقتی آنها را داخل اتومبیل می‌گذارند یا بغل کرده به رختخواب می‌برند. زبان عشق کودکان - تماس فیزیکی


پنج زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی (2)پنج زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی (2)

زبان عشق کودکان – تماس فیزیکی وقتی کودک شما وارد مدرسه می‌شود هنوز نیاز شدیدی به‌تماس فیزیکی دارد. چنانچه او را هنگام خروج از منزل و رفتن به‌مدرسه در آغوش بکشید و ببوسید تاثیر عظیمی در ایجاد احساس امنیت او در طول روز خواهد داشت.


پنج زبان عشق کودکان – دریافت هدایا (1)پنج زبان عشق کودکان – دریافت هدایا (1)

زبان عشق کودکان – دریافت هدایا دادن و گرفتن هدیه می‌تواند از راههای قدرتمند ابراز عشق باشد، هم زمانی که هدیه داده می‌شود و هم سالها بعد. مهمترین هدایا به‌نماد عشق بدل می‌شوند و هدایایی که واقعاً پیام عشق را می‌رسانند بخشی از زبان عشق هستند.


کشف زبان اصلی عشق کودک خود - قسمت اولکشف زبان اصلی عشق کودک خود - قسمت اول

کشف زبان اصلی عشق کودک خود شما نیز به‌عنوان پدر یا مادر باوجدانی که میخواهد زبان اصلی عشق کودک خود را پیدا کند، احتمالاً پیش از اینکه دریابید فریب خورده‌اید آن کفش‌ها را می‌خرید. به‌خاطر داشته باشید، تعلیم و تربیت صحیح کودکان به‌این معنی نیست که هرچه آنها می‌خواهند به‌آنها بدهید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران