کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

2
عصبانی شدن کودکان
عصبانی شدن کودکان معمولا وقتی بچه ها با هم بازی می کنند ، بر سر مسایل مختلف دعوا می کنند. مثلا کودکی میخواهد نقش یک مادر را بازی کند ولی دوستش اصرار دارد که خودش مادر باشد و او نقش یک بچه را بازی کند. عصبانی شدن کودکان

عصبانی شدن کودکان
معمولا وقتی بچه ها با هم بازی می کنند ، بر سر مسایل مختلف دعوا می کنند. مثلا کودکی میخواهد نقش یک مادر را بازی کند ولی دوستش اصرار دارد که خودش مادر باشد و او نقش یک بچه را بازی کند.
گاهی اوقات بچه ها خوب با هم بازی می کنند ولی یکدفعه سر و صدای آنها در می آید و با یکدیگر دعوا می کنند. بچه های حساس بیشتر به خواسته ها و نیازهای خودشان توجه دارند.
آنها خودمحور هستند و نمیتوانند احساسات کودکان دیگر را درک کنند. وقتی دو کودک با هم دعوا می کنند ، گاهی یکی از آنها دست از دعوا برمی دارد و یا این که با طرف مقابل به دعوا ادامه می دهد تا به چیزی که میخواهد برسد.
اگر والدین میانجی گری نکنند ، دعوا این دو کودک ممکن است ادامه پیدا کند.
والدین نمیدانند که وقتی دو کودک با هم دعوا می کنند باید چه کار کنند. بچه ها فقط به فکر خودشان هستند و والدین باید به آنها یاد بدهند که دیگران را نیز در نظر بگیرند.
ولی نباید پدر یا مادر بیش از حد به کودکش سخت گیری کند و به او اجازه ی ابراز احساساتش را ندهد. چنین کودکی نمیتواند خشم خودش را به طور طبیعی بروز دهد و آن را به روش های دیگری ابراز می کند.
این قبیل بچه ها یا وقتی مشغول بازی هستند ، اسباب بازی هایشان را خراب می کنند یا برای رسیدن به خواسته هایشان دوستان و پدر و مادرشان را گول می زنند.
بچه ها باید خشم خودشان را نشان دهند ، هرچند والدین آنها این مسئله را دوست نداشته باشند. هرچند کودکان نمیتوانند به خوبی افکار و احساسات خودشان را ابراز کنند ، گاهی اوقات نیز برای تخلیه ی خشم و احساسات منفی خود حرف های بدی به زبان می آورند.


بهتر است والدین تا جایی که امکان دارد به فرزندانشان اجازه دهند خودشان مشکلاتشان را حل کنند و به دعواهایشان خاتمه دهند.
جالب است که بچه ها گاهی میتوانند خودشان با هم کنار بیایند و دعوا و مشاجره با یکدیگر را کنار بگذارند . اگر به کودک این فرصت را ندهید ، حتی برای حل کوچک ترین مشکلاتش به شما تکیه خواهد کرد.
اگر دیدید که کودکتان خودش نمیتواند مشکلاتش را با دوستانش حل کند ، او را راهنمایی کنید. مثلا به کودک بگویید : (( چرا هر دوتاتون مامان نمی شید و عروسک هاتون بچه هاتون باشند؟))
اگر بچه ها به هم حرف بدی بزنند والدین نباید آنها را دعوا کنند. بلکه باید بگویند که وقتی کودک عصبانی است باید خودش را کنترل کند و خوب حرف بزند .
 حتی اگر کودک به حرف مادرش گوش نکند ، وقتی می بینید مادرش در کنار اوست و مراقب رفتارش است ، بیشتر خودش را کنترل می کند.
شما میتوانید برای جلوگیری از دعوا و مشاجره میان کودکتان ، از قرار گرفتن آنها در موقعیت هایی خاص جلوگیری کنید.
مثلا وقتی کودکتان با یکی از دوستانش خوب بازی می کند ولی اگر دوست دیگری به جمع آنها برود ، شروع می کند به دعوا کردن با او ، به کودکتان بگویید که باید با هم کنار بیایند.
ولی اگر کودک با کودک خاصی همیشه مشکل دارد ، نگذارید آن دو خیلی با هم بازی کنند.
همیشه به کودکتان اجازه دهید احساساتش را با شما در میان بگذارد ولی باید به او یاد بدهید که در صورت لزوم خشم خودش را نیز کنترل کند.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک
عصبانی شدن کودکان
با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید.با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید.

با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید. کودک آنلاین: خشم و عصبانیت یکی از اساسی‌ترین و طبیعی‌ترین احساساتی است که انسان‌ها آن را تجربه می‌کنند. شیوه‌های بروز این خشم و عصبانیت، در طول زندگی تغییراتی می‌کند اما هرگز این احساس از بین نمی‌رود. با موضوع عصبانیت ، به‌طور سازنده‌ای برخورد کنید.


پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟

پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟ بچه ها در سال های پایانی دبستان ، عاشق قوانین و مقررات اند و همیشه درباره درست یا نادرست بودن کاری که انجام می دهند ، هراس دارند ، به همین دلیل است که فرزندتان اغلب از شما می پرسد اگر مقررات خانه را زیر پا بگذارد ، از دستش عصبانی خواهید شد؟ پرسش های کودکانه – اگر این کار را بکنم شما عصبانی می شوید ؟


بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت


پرخاشگری در کودکانپرخاشگری در کودکان

پرخاشگری در کودکان :عموماً پرخاشگری در کودکان زیر پنج سال به صورت امری عادی و معمولی دیده می‌شود و این برای والدینی که با آن روبرو می‌شوند سخت و گاهی غیرقابل‌تحمل است. در سنین پیش از دبستان کودکان به طور معمول هنوز نمی‌دانند که چگونه باید با یکدیگر تعامل کرده و کنار بیایند پس به هنگام بازی ممکن است بر سر هر چیز دیگری با یکدیگر درگیر شوند و اعمال خشونت‌آمیزی از خود نشان دهند . پرخاشگری در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران