کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
پرسش های کودکانه – میشه امشب بیرون نرید؟
پرسش های کودکانه – میشه امشب بیرون نرید؟ کودک آنلاین: نانسی در مورد فرزند وسطی اش آلکس (شش ساله) می گوید: هر شب جمعه که می خواهیم با شوهرم دو نفری بیرون بریم، آلکس سرمان فیلم درمی آورد.

پرسش های کودکانه – میشه امشب بیرون نرید؟
کودک آنلاین: نانسی در مورد فرزند وسطی اش آلکس (شش ساله) می گوید: هر شب جمعه که می خواهیم با شوهرم دو نفری بیرون بریم، آلکس سرمان فیلم درمی آورد.
"همان اول صبح خیلی محترمانه از ما می خواهد بیرون نرویم ولی عصر که شد و شروع به لباس پوشیدن کردیم با تندی و توپ و تشر درخواستش را تکرار می کند".
همین که یک شب جمعه والدین بخواهند دو نفری بیرون بروند، بچه یادش می آید که از دوری می ترسد، حتی اگر در همۀ وقت های دیگر کاملاً از او محافظت شود.
•    کشف معنای سؤال
مدتی که میگذرد، کودک دیگر برای خودش مردی می شود یا برای خودش خانمی می شود؛ این تغییرات به همراه استقلال طلبی او می آیند اما شاید کودک فکر کند که هنوز آنقدرها بزرگ نشده که بخواهد مستقل باشد، پس ترس وجودش را فرا می گیرد.
شاید کودک این احساس ترس را زمانی نشان دهد که شما تصمیم دارید با همسرتان ساعتی بیرون بروید چرا که هم اکنون دیگر شما او را نمی خوابانید. اگر به طور مؤثرتر به این ترس او پاسخ ندهید، شاید این مشکل تا اوایل دبستان یا حتی بعدتر ادامه پیدا کند.
همچنین مهم است حواستان باشد رفتار آن کسی که برای مراقبت از بچه در ساعت های بیرون بودن تان می گذارید ممکن است رفتار کودک را بهتر یا بدتر کند.
اگر کسی که می گذارید مراقب بچه ها باشد آدمی شوخ طبع، دوست داشتنی و سرشاد باشد امکان دفع نگرانی های کودک تان خیلی بیشتر از زمانی است که فردی ساکت، خشک و عبوس را برای این کار بگمارید. به علاوه مراقب کودک باید زبان بچه را بفهمد، در غیر این صورت اضطرابِ دوری به شدت افزایش خواهد یافت.در بسیاری از موارد، همین که کودک از نقشه تان آگاه شد، اضطراب پیش نگرانه سراپای وجودش را فرا می گیرد. هنگامی که دارید از درب منزل بیرون می روید او شدیداً جیغ و داد و گریه سر می دهد ولی همین که در را بستید، اگر به مراقب او مخفیانه تلفن کنید خواهید شنید که او سرخوشانه دارد بازی می کند.
عجب اطلاعات با ارزشی! یعنی اینکه نیازی نیست به خاطر گریه های کودک تان برنامه تان را تغییر دهید. در واقع، حتماً باید هر از گاهی با همسرتان بیرون روید تا به کودک تان کمک شود با این لحظات دوری، خو بگیرد، در حالی که مطمئن هستید یک بزرگسال دیگر (عمه، خاله، خواهر) در غیاب تان مراقب کودک است.
•    بهترین روش جواب دادن
وقتی با کودک تان حرف می زنید، به وضوح به او بفهمانید که تقاضاها، نق زدن ها، ونگ ونگ کردن ها و توپ و تشرهای او برنامه تان را تغییر نخواهد داد. پاسخ زیر را به هر شکل که خودتان خواستید به او بگویید:
"میدونم دوست داری پیشت بمونم، اما خودت هروقت خواستی توی زمین بازی، زنگ تفریح، تو خونۀ دوستات و تو مهمونی ها بهت خوش میگذره، الآن نوبت منه که یه کم خوش بگذرونم. (عمه، خاله یا هر کسی) حواسش بهت هست؛ منم میام توی خواب بوست می کنم".
اگر لازم دیدید، می توانید اضافه کنید:
"هرقدر هم بگی یا داد بزنی، من برنامم رو تغییر نمیدم اما اگه لوس بازی درآوردی و بی ادبی کردی از دستت عصبانی میشم. اگر مؤدبانه خداحافظی کنی (عمه، خاله) هم باهات بازی می کنه، ولی اگه لوس شدی باید تنها بازی کنی".
قولی که به بچه می دهید نباید خیلی بزرگ باشد و مراقب بتواند از پس آن برآید. باید از قبل براساس علائق اش بدانید چه قولی به بچه می دهید. از قبل به او بگویید که اگر رفتارش خوب بود چه مشوقی در انتظارش است.
البته اگر حس ششم تان به شما می گوید که مراقب کودک تان با بچه به نحوی ناشایست رفتار کرده، هر قدر هم دوست داشته باشید بیرون بروید، نباید بچه را مجبور کنید حتماً با این شخص بماند.
منبع: 50 سؤال مهمی که بچه ها می پرسند
پرسش های کودکانه – میشه امشب بیرون نرید؟

پرسش های کودکانه – همین الان بیا اینجاپرسش های کودکانه – همین الان بیا اینجا

پرسش های کودکانه – همین الان بیا اینجا کودک آنلاین: ناتان (6 ساله) هر وقت چیزی می خواهد، هر جا باشد با فریاد صدا می کند. مادرش مادلین که از دست او عاجز شده، می گوید: اگر آب دستم هست زمین نگذارم و سراغش نروم، ناراحت می شود. البته در دنیای ناتان هر کاری که خودش می کند بسیار مهم تر از کارهایی است که من می کنم.


پرسش های کودکانه – مجبوری بری سر کار؟پرسش های کودکانه – مجبوری بری سر کار؟

پرسش های کودکانه – مجبوری بری سر کار؟ کودک آنلاین: دیانا دردسرش را اینگونه شرح می دهد: بچه هایم از سر کار رفتنِ من متنفرند! رُزی (18 ماهه) تا الآن هیچ مشکلی نداشته اما رالفی (4 ساله) و رِبِه کا (6 ساله) هفته ای چند بار سرم غر می زنند. پرسش های کودکانه – مجبوری بری سر کار؟


پرسش های کودکانه – ساعت چند برمیگردی؟پرسش های کودکانه – ساعت چند برمیگردی؟

پرسش های کودکانه – ساعت چند برمیگردی؟ کودک آنلاین: هکتور ساعت کاری منظمی ندارد. او می گوید: بچه های من، آنجلا (8 ساله) و ادوین (6.5 ساله)، هر روز بعد از مدرسه به من زنگ می زنند و می پرسند (یا بهتر بگم نق می زنند)، کی از سر کار برمی گردی؟ به دلیل اینکه ساعت برگشت من به خانه هر روز تغییر می کند، این سؤال واقعاً آزاردهنده است.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران