کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
مسئولیت نگهداری از حیوانات خانگی در کودکان
مسئولیت نگهداری از حیوانات خانگی در کودکان بعضی از خانواده ها از حیوانات خانگی نگهداری می کنند و مراقبت از حیوانات خانگی تا حدی دشوار است. اکثر والدین کودکان ده تا سیزده ساله از فرزندشان می خواهند که به تنهایی مراقبت از حیوان خانگی را به عهده بگیرد. مسئولیت نگهداری از حیوانات خانگی در کودکان

مسئولیت نگهداری از حیوانات خانگی در کودکان
بعضی از خانواده ها از حیوانات خانگی نگهداری می کنند و مراقبت از حیوانات خانگی تا حدی دشوار است. اکثر والدین کودکان ده تا سیزده ساله از فرزندشان می خواهند که به تنهایی مراقبت از حیوان خانگی را به عهده بگیرد.
آنها با این کار ، به فرزندشان مسئولیت پذیری و توجه و دقت به احتیاجات یک موجود زنده را آموزش می دهند.
آنها معتقدند که انجام کارهای مربوط به حیوان خانگی مانند مراقبت ، تغذیه ، نظافت و به گردش بردن ، کمک زیادی به فرزندشان می کند تا به رشد فکری برسد و مهارت های با ارزش زندگی را عملا یاد بگیرد.
ظاهرا این کار منطقی است ، اما در عمل این والدین هستند که در شب های بارانی و سرمای صبحگاهی به آب و غذا دادن حیوان و تمیز نگه داشتن محیط زندگی اش رسیدگی میکنند.
به هر حال مهم نیست که والدین تا چه اندازه ای از آنها انتظار دارند اما بیشتر کودکان مسئولیت تمام و کمال مراقبت از یک حیوان خانگی را قبول نمیکنند.
البته بعضی از کارهای مربوط به حیوان خانگی مانند : خریدن غذای مخصوص و یا مراجعه به دامپزشک برای کودک ممکن است دشوار باشد یا انجام کارهای دیگر مربوط به حیوان مانند به گردش بردن و نظافت بدن حیوان هم برای او خوشایند نباشد ، به هر حال شاید کودکی برای این که از حیوان خانگی مراقبت کند ، به والدینش قول همکاری داده باشد.
البته او دلش میخواهد این کار را انجام دهد ، چون به حیوان علاقه مند است و با مهربانی با او رفتار می کند ، اما مسئولیت دائمی حیوان را نمیتواند به عهده بگیرد و این کار برایش دشوار است.اطلاع داشته باشید که امروز و فردا کردن بعضی از وظایف مربوط به نگهداری از حیوان خانگی در مورد بچه های ده تا سیزده ساله عادی است.
باید فرزندتان را درک کنید. شاید در این مورد مأیوس شوید ولی بیش از حد از او توقع نداشته باشید.
اگر او را تهدید کنید و با خشم و عصبانیت با او رفتار کنید ، او را مسئولیت پذیر نمی کنید و برعکس ، دچار تنش و استرس می شود و خشمگین شده و عقده و ناراحتی خود را بر سر دیگران خالی میکند.
سعی کنید مسئولیت نگهداری از حیوان را کاملا به او واگذار نکنید تا او با بی توجهی به حیوان احساس گناه نکند.
کارهای کوچک و آسانی را به او بسپارید : (( برای مدتی من حیوان را به گردش می برم تا تو به درس هایت برسی )) ، (( فقط امروز صبح غذای حیوان را بده )) ، (( یادت باشد امروز عصر بدن حیوان را برس بزنی)).
وقتی کارهایش را به خوبی انجام می دهد با مهربانی از او تشکر کنید : (( از این که با حیوان بازی می کنی خوشحالم ، واقعا به کمی بازی نیاز داشت )).
ممکن است از این که فرزندتان همه ی کارهای حیوان را انجام دهد و مسئولیت رسیدگی به حیوان را قبول کند ناامید شوید ، اما باید توجه داشته باشید که او در این مورد هنوز به تجربه ی زیادی نیازمند است.
او باید روش مفید و موثر مراقبت از حیوان را عملا آموزش ببیند.
حیوان خانگی هنگامی با ارزش می شود که شما اوقات خوش و لذت بخشی را در کنار اعضای خانواده سپری کنید و حیوان خانگی باعث همبستگی و همدلی همه ی افراد خانواده شود.
منبع : کتاب راهنمای کامل والدین از 10 تا 13 سالگی
مسئولیت نگهداری از حیوانات خانگی در کودکان
ترس از حیوانات در کودکانترس از حیوانات در کودکان

ترس از حیوانات در کودکان کودک آنلاین: بعضی از کودکان از ابتدا حیوانات را دوست دارند، اما برخی دیگر، از حیوانات می‌ترسند. کودک در دو تا سه‌سالگی متوجه می‌شود که بعضی از حیوانات خطرناک هستند، اما برای تشخیص انواع خطرناک دانش کافی ندارد، پس به دنبال این وضعیت در نزدیک شدن به آن‌ها احتیاط می‌کند. ترس از حیوانات در کودکان


مسئولیت‌پذیری تک‌فرزندانمسئولیت‌پذیری تک‌فرزندان

مسئولیت‌پذیری تک‌فرزندان کودک آنلاین: مسئول بودن پیامی است که کودک تک‌فرزند به‌طور تلویحی دریافت می‌کند و آن را مشخصۀ بالغ شدن می‌داند. احساس مسئولیت، به‌طورمعمول در کودکان تک‌فرزند بارزتر است. مسئولیت‌پذیری تک‌فرزندان


سپردن مسئولیت به فرزندانسپردن مسئولیت به فرزندان

سپردن مسئولیت به فرزندان برای والدین به ویژه مادرانی که دو فرزند و بیشتر دارند کارهای منزل و نگهداری از فرزندان خیلی سنگین است. کارهای روزانه منزل مثل آشپزی ، شستن لباس و تمیز کردن خانه هر روز به ساعت ها وقت نیاز دارد. سپردن مسئولیت به فرزندان


مسئولیت پذیر نبودن کودکمسئولیت پذیر نبودن کودک

مسئولیت پذیر نبودن کودک کودک آنلاین: گاهی از خودتان می پرسید که چرا مُدام باید به کودک تان بگویید لباس هایش را جمع کند و تکالیفش را به موقع انجام دهد و چرا کودکتان وقتی دوچرخه سواری می کند، مراقب خودش نیست. مسئولیت پذیر نبودن کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران