کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
آموزش مسائل اقتصادی به کودکان
آموزش مسائل اقتصادی به کودکان :از قدیم گفته‌اند که از کودکی به فرزندانمان نحوه پس‌انداز کردن را یاد بدهیم تا بتوانند در آینده فردی اقتصادی و موفق شوند. تقریباً2-3 دهه‌ پیش بچه‌ها مثل الآن پول‌ توجیبی نداشتند و شاید حتی از امکانات بچه‌های الآن هم بهره‌ای نبرده بودند، اما بعضی از آن‌ها فردی موفق در زمینه‌های اقتصادی شدند. آموزش مسائل اقتصادی به کودکان

آموزش مسائل اقتصادی به کودکان
از قدیم گفته‌اند که از کودکی به فرزندانمان نحوه پس‌انداز کردن را یاد بدهیم تا بتوانند در آینده فردی اقتصادی و موفق شوند. تقریباً2-3 دهه‌ پیش بچه‌ها مثل الآن پول‌ توجیبی نداشتند و شاید حتی از امکانات بچه‌های الآن هم بهره‌ای نبرده بودند، اما بعضی از آن‌ها فردی موفق در زمینه‌های اقتصادی شدند. آیا همه آن‌ها در خانواده‌های مرفهی به دنیا آمده‌اند و از امکانات مالی خانواده استفاده کرده‌اند؟ شاید عده‌ای به این طریق به ثروت رسیده باشند، اما قطعاً این در مورد همه افراد ثروتمند صادق نیست.
خانواده نقش بسزایی در تفکر اقتصادی فرزندان دارد. اگر آن قدر متمول نیستید که آینده مالی فرزندتان را تأمین کنید، غمگین نباشید، شما با تربیت فرزندتان می‌توانید راه استفاده‌ی بهینه از پول را به او بیاموزید. این راه‌کارها به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.
1.    هرگاه در منزل بحث اقتصادی پیش آمد حتماً کودکتان را در بحث شرکت دهید تا آن‌ها به طور غیرمستقیم ذهن اقتصادی خود را فعال سازند و حتماً در آخر بحث از نظراتشان تشکر کنید و به ایشان بگویید که خیلی خوب درزمینه اقتصادی بحث و تبادل‌نظر می‌کنند و در آینده حتماً موفق خواهند شد.
2.    به فرزندانمان آموزش دهیم که هیچ‌چیز بلااستفاده‌ای در زندگی وجود ندارد، حتی کاغذهای پاره سطل آشغال اتاقشان. می‌توانیم به آن‌ها آموزش دهیم که با آن تکه کاغذها با ایده خودشان چیزی بسازند. با این کار هم ذهن فرزندان برای خلاقیت باز می‌شود و هم یاد می‌گیرند که هر چیزی هرچند کوچک و ناچیز شاید یک روزی برای کاری بزرگ به دردشان بخورد.3.    هر از گاهی با کودکانمان به خرید برویم و از نظر آن‌ها استفاده کنیم. اگر چیزی خارج از توان مالی شما انتخاب کردند سعی کنید آن‌ها را قانع کنید که می‌توان جنسی مناسب با قیمت کم‌تر انتخاب کرد و نیازی به صرف هزینه زیادی نیست و می‌توان باقی پول را پس انداز کرد.
4.    والدین خود باید درست پول خرج کردن را بلد باشند و برای پول ارزش قائل شوند تا بتوانند به کودک هم آن را یاد بدهند. شما باید به اندازه نیاز پول در اختیار کودکان قرار دهید تا قدر پولی را که از شما می‌گیرند بدانند و بدانند که همیشه و در هر مقداری نمی‌توانند از شما پول طلب کنند. والدین باید صبور باشند و با دلسوزی‌های بی‌جا کودکان را از واقعیت دور نکنند، تا بتوانند فرزندانی آینده‌نگر و مسئول تربیت کنند.
5.    اگر شغل شما مستقیم با کار فروش در ارتباط است هر چند وقت یک بار کودکان خود را با خود به محل کار ببرید تا آن‌ها از نزدیک با محیط کار آشنا شوند و حتی گاهی از آن‌ها بخواهید که به جای شما با مشتری صحبت کند تا اعتمادبه‌نفس بیشتری بگیرند و هم قدر زحمات و سختی‌های پول درآوردن را بدانند و برای خودشان و پولشان ارزش قائل شوند.
6.    به کودکان یاد بدهیم که همیشه باید سرمایه‌گذاری کنند تا نتیجه بهتری از درآمدشان را ببینند و آن را پشتوانه خودشان بدانند و به آن‌ها بیاموزیم اقتصادی زندگی کنند نه گذرا.
یادتان باشد ما انسان‌ها خود پول را می‌سازیم، پس باید بر آن تسلط داشته باشیم. قدرت اصلی در دست انسان‌هاست نه دست پول، پس هرکسی که خودش پول را بسازد ثروتمند واقعی است.
منبع:مجله معیشت
تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش!تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش!

تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش! کودک آنلاین: اکثر والدین دوست دارند بچه‌هایشان مسئولیت خرج کردن پول‌هایشان‌را‌ خودشان قبول کنند و در مورد مقدار پولی که دارند، برنامه‌ریزی کرده و آن‌را معقولانه خرج کنند و برای آیندۀ خود مقداری پس‌انداز داشته باشند. تصمیم‌گیری کودک برای پول‌ توجیبی‌اش!


پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟

پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟ کودکتان هنوز درکی از ارزش پول ندارد. همچنین هنوز قادر نیست بفهمد هر چیز چقدر می ارزد. او هنوز آنقدرها قابلیت شناختی ندارد که بتواند به چنین مسائل پیچیده ای فکر کند. پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟


تکنیک پول توجیبی دادن به کودکتکنیک پول توجیبی دادن به کودک

تکنیک پول توجیبی دادن به کودک کودک آنلاین: پول توجیبی از بسیاری از قشقرق ها و زیاده خواهی های کودک جلوگیری می کند و به او اعتماد به نفس می دهد. پول توجیبی به پولی اطلاق می شود که کودک می تواند با آن خرید روزانه (تنقلات) خود را انجام دهد. پول توجیبی شامل تنبیه نمی شود.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران