کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
پرسش های کودکانه
پرسش های کودکانه – چرا شما میتوانید قهوه و نوشابه بخورید اما من نمیتوانم؟ تریسیو دِرِک ، سه فرزند به نام های لیگ ( 12 ساله ) ، اسپنسر ( 10.5 ساله ) و ریلی ( 9 ساله ) دارند . فرزندان آنها همیشه انتظار دارند که پدر و مادرشان ، رفتاری عادلانه با آنها داشته باشند. پرسش های کودکانه – چرا شما میتوانید قهوه و نوشابه بخورید اما من نمیتوانم؟

پرسش های کودکانه
چرا شما میتوانید قهوه و نوشابه بخورید اما من نمیتوانم؟
تریسیو دِرِک ، سه فرزند به نام های لیگ ( 12 ساله ) ، اسپنسر ( 10.5 ساله ) و ریلی ( 9 ساله ) دارند . فرزندان آنها همیشه انتظار دارند که پدر و مادرشان ، رفتاری عادلانه با آنها داشته باشند.
در حقیقت فکر میکنند از آنجایی که پدر و مادرشان میتوانند نوشابه بخورند ، باید به فرزندشان هم اجازه چنین کاری را بدهند. دِرِک می گوید : (( می دانم که مصرف نوشابه برای بچه ها ضرر دارد ؛ ولی از طرف دیگر خیلی ریاکارانه است که اجازه ندهیم نوشابه بخورند ولی خودمان همچنان به خوردن آن ادامه دهیم )).
اما تریسی خیلی با همسرش موافق نیست ، او می گوید : (( من هم موافقم که خوردن نوشابه برای بچه ها مضر است ولی معتقدم که باید قوانین متفاوتی برای والدین و فرزندان وجود داشته باشد . چرا من باید به خاطر فرزندانم از خوردن نوشابه دست بکشم ؟ )) نظر شما چیست؟
پی بردن به مفهوم سوال
زمانی که فرزندتان درباره کارهایی که شما میتوانید انجام دهید ولی او اجازه انجام آن را ندارد ، سوال می پرسد ، نشان می دهند که او تلاش می کند از طریق محدودیت هایی که در قوانین و مقرراتتان وجود دارد ، شما را تحت فشار قرار دهد.
در عین حال ، همچنان که فرزندتان بزرگ می شود ، تلاش می کند که مرز عاطفی و رفتاری خود را به طور دقیق مشخص کند و این وظیفه شما است که به طور واضح ، مرزهای بین بچه ها و بزرگسالان و حتی مرزهای بین خواهر و برادرهای بزرگتر و کوچکتر را برای فرزندتان شرح دهید.
با این کار فرزندتان جایگاهش را در خانواده در می یابد و در نتیجه از سردرگمی او کاسته میشود و دیگر رفتارهای غیرقابل کنترل و بی ادبانه از خود نشان نمی دهد.
هیچ اشکالی ندارد که شما به عنوان یک بزرگسال بتوانید کارهایی را انجام دهید که بچه ها اجازه انجام دادن آن را ندارند.
هیچ دلیلی وجود ندارد که شما مجبور شوید به خاطر فرزندانتان از آنها دست بکشید ؛ زیرا آنها هنوز خیلی کوچک هستند.بهترین پاسخ
بهترین پاسخ این است که به فرزندتان بفهمانید ، شما به عنوان یک بزرگسال کارهای بسیاری را میتوانید انجام دهید که بچه ها اجازه انجام آنها را ندارند.
پاسخ شما میتواند این گونه باشد : (( کارهای زیادی هست که بزرگتر ها میتوانند انجام دهند ولی بچه ها اجازه انجام آن را ندارند. قهوه ، نوشیدنی مخصوص بزرگترها است و بنابراین میتوانم بنوشم ، تو هم وقت بزرگ شدی میتوانی بخوری.
داخل قهوه ، کافئین وجود دارد که برای رشد فکری بچه ها مضر است ولی برای بزرگترها نوشیدن یک لیوان قهوه در روز مشکلی ایجاد نمیکند.
اما کارهای زیادی هم هست که فقط مخصوص بچه هاست ، وقتی که بزرگ تر شدی ، میتوانی کارهای زیادی انجام دهی ، همیشه همین طور بوده است.
بنابراین تو باید به من و قوانینی که برایت وضع می کنم ، اطمینان داشته باشی و من به دلیل اینکه تو با آنها موافق نیستی ، عقیده ام را تغییر نخواهم داد.
درباره نوشابه هم باید برایت برای او توضیح دهید که نوشابه برای سلامتی اش مضر است ، البته برای بزرگسالان هم ضررهایی دارد ، شما هم باید کمتر استفاده کنید.
با این حال شما به عنوان پدر و مادر باید تصمیم هایی را که برای خودتان و فرزندتان می گیرید ، از یکدیگر متمایز کنید تا بتوانید آنچه را که به نفع فرزندتان است ، انتخاب کنید.
به یاد داشته باشید که پدر و مادر بودن ، به این معنا نیست که از دیدگاه فرزندتان رفتاری عادلانه داشته باشید ؛ بلکه سلامت جسمی و عاطفی او باید مهمترین اصل در تصمیم گیری های شما باشد.
منبع : کتاب 50 سوال مهمی که بچه ها می پرسند
پرسش های کودکانه – چرا شما میتوانید قهوه و نوشابه بخورید اما من نمیتوانم؟
پرسش های کودکانه – میشه یه آبنبات دیگه بردارم؟پرسش های کودکانه – میشه یه آبنبات دیگه بردارم؟

پرسش های کودکانه – میشه یه آبنبات دیگه بردارم؟ کودک آنلاین: ساندرا، مادر الیویا (8 ساله) و مدیسون (4 ساله) هر روز یه تکه تنقلات به آنها می دهد، اما به نظر می رسد بچه ها قانع بشو نیستند. "بچه ها هر روز یک تکه شیرینی یا آبنبات انتخاب می کنند، اما همین که آن را خوردند دوباره می خواهند. آنها دست بردار نیستند تا اینکه تسلیم شوم و تکۀ دیگری به آنها بدهم".


پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟

پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟ این شایع ترین سوالی بود که در مورد گروه سنی 4 تا 8 سال دریافت کردم. تقریبا همه والدین مطرح کرده بودند که کودکشان این سوال را می پرسد . دومینیک ( 7 ساله ) ، آنجی ( 5 ساله ) و سلیا ( 3 ساله ) دائم از مادرشان آنجلا این سوال را می پرسند. پرسش های کودکانه – میشه یکم خوراکی بخورم؟


پرسش های کودکانه – میشه برام ... بخری ؟پرسش های کودکانه – میشه برام ... بخری ؟

پرسش های کودکانه – میشه برام ... بخری ؟ تونیا و ایزاک ، والیدن جادا ( 4 ساله ) ، نیکی ( 7 ساله ) و میسون ( 9 ساله ) از بردن کودکانشان به هر نوع مغازه ای وحشت دارند. ایزاک با درماندگی گفت (( هیچ فرقی نمی کند سوپرمارکت باشد ، داروخانه یا حتی ابزار فروشی ؛ آنها یک چیز پیدا میکنند که دوست داشته باشند ، بخرند. اگر هم به آنها نه بگوییم ، جیغ و داد ، ونگ ونگ و التماس میکنند. )) پرسش های کودکانه – میشه برام ... بخری ؟


پرسش های کودکانه – چرا؟پرسش های کودکانه – چرا؟

پرسش های کودکانه – چرا؟ کودک آنلاین: نانسی مادر آوا (4.5 ساله) می گوید: این بچه دائم غُر می زند که مامان، چرا؟ چرا؟ چرا؟ فکر می کنم جواب من اصلاً برایش مهم نیست. هر وقت از او می خواهم کاری کند، پشت سر هم می پرسد چرا. هر وقت سعی کنم به او جواب دهم، باز می پرسد چرا. دائم نق می زند و می گوید چرا.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران