کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
اعتیاد کودکان به بازی های رایانه ای
اعتیاد کودکان به بازی های رایانه ای باید واقع بین باشیم بازی های رایانه ای جالب هستند. کودکان حرکات تولید شده توسط خودشان ، شکلها و تصاویر ، صداها ، امتیاز آوردن خودکار ، مهارت هایی که به دست می آورند و هیجان بردن و یا بیشتر کردن امتیازاتشان را دوست دارند. اعتیاد کودکان به بازی های رایانه ای

اعتیاد کودکان به بازی های رایانه ای
باید واقع بین باشیم بازی های رایانه ای جالب هستند. کودکان حرکات تولید شده توسط خودشان ، شکلها و تصاویر ، صداها ، امتیاز آوردن خودکار ، مهارت هایی که به دست می آورند و هیجان بردن و یا بیشتر کردن امتیازاتشان را دوست دارند.
بعضی از بازی های رایانه ای جنبه ی آموزشی نیز دارند. آنها هماهنگی بین دستها و چشمها را بیشتر می کنند توانایی پردازش اطلاعاتی را که از چند راه مختلف حسی ، همزمان وارد مغز میشوند بیشتر میکنند و زمان  واکنش به محرکها را کاهش می دهند. همچنین آنها رایانه را به نحو شیرینی به کودک معرفی میکنند.
از سوی دیگر کودکان گاهی ساعات بیشتری از آنچه والدینشان مایلند صرف بازی های رایانه ای میکنند. این امر باعث می شود که در انجام فعالیت های مهم دیگر نظیر تکالیف مدرسه کوتاهی کنند.
اگر احساس می کنید که کودکتان بیش از حد با این قبیل بازی ها مشغول شده است باید با آن جدی برخورد کنید. با این حال به خاطر بسپارید که در مورد بسیاری از کودکان جالب بودن و جذابیت بازی ها در ابتدا بیشتر است و به مرور زمان کم می شود.
همراه کودک بازی کنید :
اگر تا کنون بازی های رایانه ای نکرده اید قضاوت در مورد آنها را به بعد از آزمایش آنها موکول کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که بعضی از آنها واقعا به کودک کمک میکنند که برخی از موضوعات و مهارت های ضروری را یاد بگیرد. یک گردش به باشگاه محلی تان ترتیب دهید و به کودک اجازه دهید که بازی های مورد علاقه اش را به شما نشان دهد.خودتان هم آنها را یکبار امتحان کنید تا یک حالت رقابت پدید آورید. اگر خودتان در خانه رایانه دارید با یکدیگر به یک مغازه فروش نرم افزار بروید. بازی هایی را انتخاب کنید که علاوه بر دارا بودن ارزش آموزشی جذاب باشند. هر دو شما از چنین برنامه هایی که منطق ریاضی را به کار می گیرد لذت خواهید برد.
از بازی های رایانه ای به عنوان جایزه استفاده کنید :
از این برنامه ها به عنوان انگیزه هایی برای انجام کارهایی نظیر تکالیف مدرسه یا کارهای منزل استفاده کنید : (( رضا ، میتونی بعد از این که مشق هات رو نوشتی و ما آنها را دیدیم نیم ساعت بازی کنی.)) یا این که به کودک در مقابل انجام دادن مقدار بیشتری از کارهای خانه پول بدهید تا بتواند در باشگاه یا مراکز تفریحی دیگر بازی کند.
اجازه دهید کودک از بازی کردن سیر شود :
اگر کودک می خواهد به قیمت انجام ندادن کارهای دیگر به بازی های کامپیوتری بپردازد با او قراری بگذارید بدین ترتیب که بعد از ظهر روزهای تعطیل هر چقدر که دوست دارد بازی کند و حتی تا دیروقت بازی کند ( البته در باشگاه با نظارت مسئولان) یا این که با او مسابقه ای بگذارید ؛ بدین ترتیب که کدام یک از شما میتواند مدت زمان بیشتری بازی کند.
به او این فرصت را بدهید که تا جایی که دوست دارد بازی کند و از بازی کردن سیر شود.
پی آمدهای منفی را به کار گیرید :
هنگامی که تمام روش های دیگر ناموفق بودند رایانه را قفل کنید و یا این که سیم آن را بیرون بکشید تا کودک مجبور شود اجازه ی بازی کردن را کسب کند.
به تدریج به او بفهمانید که نتایج سوء استفاده از امکانات چه خواهد بود و دقیقا مدت زمانی را که در اثر سوء استفاده ، رایانه مهر  و موم خواهد شد مشخص کنید. سپس پیگیری کنید که تا چه حد از دستورات شما پیروی می کند.
منبع : کتاب چگونه با کودکم رفتار کنم
اعتیاد کودکان به بازی های رایانه ای
استفاده درست از کامپیوتر برای کودکاناستفاده درست از کامپیوتر برای کودکان

استفاده درست از کامپیوتر برای کودکان کودک آنلاین: نباید کودک را از تماشای تلویزیون و انجام بازی های ویدئویی محروم کرد اما می توان به کودک توضیح داد که بدون تماشای تلویزیون و انجام بازی های ویدئویی می تواند در تحصیل موفق شود. اما در کامپیوتر وضعیت فرق می کند. استفاده درست از کامپیوتر برای کودکان


انواع بازی کودکان – قسمت اولانواع بازی کودکان – قسمت اول

انواع بازی کودکان – قسمت اول بازی کودک عبارت است از هرگونه فعاليت جسمي يا ذهني هدفدار که به صورت فردي يا گروهي انجام شود و موجب کسب لذت و برآورده شدن نيازهاي کودک گردد. انواع بازی کودکان – قسمت اول


بازی و نقاشی دو عملکرد مهم کودکبازی و نقاشی دو عملکرد مهم کودک

بازی و نقاشی دو عملکرد مهم کودک گرچه مفهوم بازی سالهاست که به کار گرفته می شود اما هنوز تعریفی از آن ارائه نشده که مورد قبول همه باشد. کودکان در بازی ، به نقش آفرینی می پردازند مثلا ؛ دکتر می شوند ، مهمان بازی می کنند و بازی های از این دست در بین کودکان همگانی می باشد و کودکان از شیوه های عمومی بازی ، پیروی می کنند. بازی و نقاشی دو عملکرد مهم کودک


آب بازی کودکانآب بازی کودکان

آب بازی کودکان آب بازی را میتوان در فضای باز و بسته انجام داد. آب بازی در فضای باز راحت تر است. در غیر این صورت در فضای بسته باید کفپوش مناسبی مورد استفاده قرار گیرد. آب بازی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران