کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
استفاده کودکان از واژه ها و عبارت های زشت
استفاده کودکان از واژه ها و عبارت های زشت کودک آنلاین: تقریباً همۀ کودکان دیر یا زود از واژه ها و عبارت های زشت استفاده خواهند کرد. جای نگرانی نیست، اما زمانی باید نگران باشید که فرزندتان پس از رسیدن به هفت یا هشت سالگی از این عبارت ها استفاده نکرده باشد.

استفاده کودکان از واژه ها و عبارت های زشت
کودک آنلاین: تقریباً همۀ کودکان دیر یا زود از واژه ها و عبارت های زشت استفاده خواهند کرد. جای نگرانی نیست، اما زمانی باید نگران باشید که فرزندتان پس از رسیدن به هفت یا هشت سالگی از این عبارت ها استفاده نکرده باشد.
گاهی کودکان را از شنیدن برخی چیزها منع می کنیم. حتی بهترین مدارس نیز نمی توانند جلوی استفاده از کلمه ها و عبارت های زشت را بگیرند. خانمی به فرزند خود می گفت: اینجا نه مدرسه است، نه پارک؛ الان باید مثل خودمان حرف بزنی و ادب را رعایت کنی.
گرچه این خواسته کاملاً بجاست، اما گاهی ما را حیرت زده می کند. برخی اوقات از خودمان می پرسیم که این بچه ها چطور بزرگ شده اند؟ پاسخ این پرسش بسیار ساده است: جز برخی موارد، این بچه ها همانند فرزندان ما تربیت شده اند.
البته استفاده از این عبارت ها بیشتر مربوط به زمانی است که کودک در فضای مدرسه قرار می گیرد. آنها با استفاده از این عبارت ها ما را بهت زده می کنند. بله، آنها تعمداً ما را می رنجانند؛ زیرا بارها توسط ما رنجانده شده اند و البته ابزار جدیدی را برای بروز گونه ای دیگر از پرخاشگری کشف کرده اند.مسلماً والدین از این موضوع خوشحال نیستند و برای تصحیح این رفتار، دست به هر کاری می زنند. پیشگیری از بروز این رفتار، غیرممکن است؛ زیرا کودک ما در خلاء زندگی نمی کند و از محیط اطراف خود متاثر است. اما اصلاح این رفتار کاری است شدنی.
- هرگز او را تهدید نکنید که دست از این کار بردارد.
- همیشه روابط گرمی با فرزند خود داشته باشید و حق آزادی بیان را برای او محفوظ نگه دارید. بنابراین او می تواند داشته های خود را در محیط خانه و نزد شما بیان کند. این عادت بسیار بهتر از آن است که عبارت های زشت را برای اولین بار در یک مهمانی از او بشنوید.
- دلسرد کردن بهترین شکل اصلاح رفتارهای بد است. یعنی باید واکنشی آرام نسبت به این حرکات داشت. این واکنش می تواند روند پیشرفت بروز این گونه رفتارها را در کودکان کندتر کند.
- برایشان توضیح دهید که این عبارت ها نشانۀ رفتارهای ناپسند است؛ مثل عذرخواهی نکردن در موقع لزوم یا باد گلو دادن. توجه داشته باشید که خیلی به این موضوع نپردازید. توضیح مختصری ارائه کنید و هرگز واکنش شدیدی از خود نشان ندهید.
- اگر فرزندتان در جمع از این عبارت ها استفاده کرد، از جانب او عذرخواهی کرده و سپس حواستان را به موضوع دیگری معطوف کنید.
پسران و دختران به یک اندازه مستعد استفاده از این عبارت ها هستند، اما این رفتار در میان پسران رایج تر است. کودکانی که از روی عادات از این عبارت ها استفاده می کنند، مشکلات عمیق تری دارند. مثلاً شاید دروغ بگویند و ناراحتی خود را اینگونه بیان کنند. این نیز روشی دیگر برای ابراز پرخاشگری است.
منبع: الفبای مراقبت از کودک
استفاده کودکان از واژه ها و عبارت های زشت
بد دهنی در کودکان بد دهنی در کودکان

بد دهنی در کودکان آیا میدانید مغز انسان با واژه های زننده، رکیک و زشت متفاوت با سایر لغات رفتار مینماید . بصورت کلی زبان در نیمکره چپ مغز و در قشر مخ پردازش می گردد. استفاده از ناسزا و بددهنی در خانواده امری عادی رایج محسوب میگردد : که در اینصورت کودک با تقلید مستقیم این رفتار ناپسند را انجام خواهد داد .


12 روش برای آموزش ادب به کودکان12 روش برای آموزش ادب به کودکان

12 روش برای آموزش ادب به کودکان - وقتی فرزندتان صحبت می کند به حرفش گوش کنید و به چشمانش نگاه کنید. - موقع ورود به اتاق فرزندتان در بزنید، خصوصاً وقتی که در اتاقش بسته است. 12 روش برای آموزش ادب به کودکان


بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت


پنج گام برای کاهش بی احترامی در کودکانپنج گام برای کاهش بی احترامی در کودکان

پنج گام برای کاهش بی احترامی در کودکان نخستین گام در حذف بی ادبی این است که مشخص کنید چه کارهایی را بی ادبی می دانید تا برای فرزندتان روشن باشد که از آنها چه انتظاری دارید. همۀ بچه ها گاهی اشتباه می کنند، اما آیا فرزند شما لحن، یا حالت غیرمحترمانه ای را به طور مداوم به کار می برد؟ پنج گام برای کاهش بی احترامی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران