کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
درد دل والدین با کودکان 7 تا 13 ساله
درد دل والدین با کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: اگر پدر و مادر همیشه دوستان خوبی برای بچه هایشان باشند، فرزندانشان راحت و آسوده سفرۀ دلشان را در مقابل پدر و مادر باز می کنند و هر چه قدر که مایل هستند موضوعات را با آنها در میان می گذارند و واقعاً درد دل می کنند. درد دل والدین با کودکان 7 تا 13 ساله

درد دل والدین با کودکان 7 تا 13 ساله
کودک آنلاین: اگر پدر و مادر همیشه دوستان خوبی برای بچه هایشان باشند، فرزندانشان راحت و آسوده سفرۀ دلشان را در مقابل پدر و مادر باز می کنند و هر چه قدر که مایل هستند موضوعات را با آنها در میان می گذارند و واقعاً درد دل می کنند.
ولی هرگز پدر و مادر نباید برای بچه هایشان چنین نقشی را ایفا کنند و یا از فرزندانشان بخواهند که به درد دل آنها گوش کنند و یا با مسائل و مشکلات آنها آشنا شوند یا گله و شکایتی از خویشاوندان یا اقوام داشته باشند.
فرزندان ما و شما در دنیای امروز علاوه بر یک بدن فیزیکی، بدن روانی نیز در خودشان رشد می دهند که این بدن روانی ترکیبی از همۀ محیط آنها به ویژه اشخاص و افراد مهم که در زندگی آنها است شامل: خاله، دایی، عمه و عمو خواهد بود.
بنابراین روزی که ما و شما به این افراد حمله می کنیم در حقیقت به قسمتی از وجود فرزندانمان حمله می کنیم و دیده شده که برخی از بچه ها با این کار پدر و مادر دیگر آنها را دوستان خوبی برای خودشان تلقی نمی کنند و با آنها دردل نمی کنند و حتی گاهی اوقات دست به گریه و زاری می زنند تا حدی که آسیب می دیدند و حتی در بزرگسالی این افراد علائم کامل تجاوز جنسی از خودشان نشان می دهند که علائم ویرانگر و نابود کننده ای می باشد.این نوع درد دل کردن و نزدیک کردن بچه ها با مسائل و مشکلات خانوادگی آنها را از هم پاشیده است به همین علت است که نام Non Physical Sexual Abuse یعنی نوعی تجاوز جنسی غیر فیزیکی را بر روی این موضوع و مسئله گذاشته اند.
در نتیجه پدر و مادر نباید دربارۀ مسائل و مشکلات خودشان با فرزندشان گفت و گویی داشته باشند و آنها را درگیر گرفتاری های زندگی خود بکنند.
زیرا بچه ها توان هضم و جذب این موضوع ها را به هیچ وجه ندارند و می توانند به راحتی از پا در بیایند. رفتار مناسب پدر و مادر در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد.
- بچه ها ممکن است در این سن و سال گرفتار نوعی اضطراب اخلاقی بشوند که از تضاد حالات، تَمنیات درونی خودشان و خواسته های پدر و مادر و نظام اخلاقی و ارزشی جامعه، احساس خوبی نداشته باشند.
- خطر دیگری که در این دوران آنها را تهدید می کند این است که متاسفانه واقعیات را آنگونه که هست نبینند. بلکه درصد خطر و احتمال را به صورتی باور نکردنی افزایش بدهند و درنتیجه خطر احتمال یک در میلیون را ای بسا حتی به یک درصد و ده درصد برسانند و درنتیجه زندگی خودشان را با اشکالات فراوان همراه کنند.
به همین دلیل است که میان واقعیت توضیح و توجیه این که حوادث و اتفاقات با چه احتمال و امکانی ممکن است رخ دهد آن زمانی که به ذهن کودک آمده، می تواند آنها را در این باره کمک کند.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت 7 تا 13 سالگی
درد دل والدین با کودکان 7 تا 13 ساله
افسردگی در کودکان 7 تا 13 سالهافسردگی در کودکان 7 تا 13 ساله

افسردگی در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: مشکل دیگری که فرزندان ما در این ایام می توانند با آن درگیر بشوند موضوع افسردگی است. مطالعات نشان می دهد که نزدیک 15 درصد بچه ها در معرض این خطر قرار دارند و چون علائم افسردگی در کودکان در گذشته شناخته شده نبود این تصور وجود داشت که بچه ها دچار افسردگی نمی شدند.


اختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 سالهاختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 ساله

اختلال دو قطبی در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: اگر فرزند من و شما در حالی که برخی از اوقات حالات افسردگی را دارد و کسی است که بدون تمایل به فعالیت یا غالب اوقات غم و اندوه دارد اما به یک باره از این حال بیرون می آید و برای مدتی سرحال و شاد و زنده درگیر فعالیت بسیار می شود


چهار اصلی که کودک بین 7 تا 13 سالگی باید با آن آشنا شودچهار اصلی که کودک بین 7 تا 13 سالگی باید با آن آشنا شود

چهار اصلی که کودک بین 7 تا 13 سالگی باید با آن آشنا شود کودک آنلاین: اولین اصلی که باید بیاموزد و بدون آن در دنیای امروز با مسائل و مشکلات فراوانی همراه خواهد بود " اصل این همان یا آنچه" هست. اگر یک چنین قاعده ای به عنوان مبنا و اساس تفکر انسانی قرار نگیرد و ما همچنان در دنیای کودکی و با تخیلات خود زندگی کنیم و واقعیت را آنگونه که هست درک نکنیم و تشخیص ندهیم


علل و عوارض فیزیکی اضطراب در کودکان 7 تا 13 سالهعلل و عوارض فیزیکی اضطراب در کودکان 7 تا 13 ساله

علل و عوارض فیزیکی اضطراب در کودکان 7 تا 13 ساله کودک آنلاین: ترس، اضطراب و وحشت به ویژه اضطراب و وحشت دگرگونی هایی را در بدن انسان موجب می شود. بچه ها می توانند در این سن و سال گرفتار سر درد شوند و مشکلات تنفسی پیدا کنند یا مشکلات جهاز هاضمه، دل درد، معده درد و برخی از اوقات در کار دفع و ادرارشان اشکالاتی پیدا شود یا گرفتار تکرر ادرار شوند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران